Neden Recep İvedik?

nefer35medya nefer35medya diyor ki;
Sıradan bir karakteri aykırı ya da aykırı bir karakteri sıradan ortamlara sok. Oluşan kontrasttan şaka çıkar. Bunu da bir defa değil art arda yap. Hepsini bir araya getirince film olsun. Aa baya son dönem türk komedi filmlerini özetledim. Gerçi bu 80’lerde Hollywood’da da çok meşhur olan bir şablon. At bunu cebe.

Bi’ şey diycem. Hiç Şahan ile Recep İvedik’i yanyana gördünüz mü? Hımm. Demek ki ikisi aynı kişi.

Kaba #güldürü zaten dramanın icadından beri var. Sinemanın ilk zamanları ses olmadığından komediyi böyle çıkarıyormuş garipler. Düşmeler, çarpmalar, çelme takmalar, surata pasta atmalar. Ha abilerin bi’ farkı var, bununla hikaye anlatmayı başarıp sonrasında great dıctator’leri filan çekmişler. At bunu da cebe.

Şimdi ceptekileri çıkar. Üstüne bolca kıl, alabildiğince cinsiyetçi küfür ekle. #Recepİvedik hazır. Afiyet olsun.

Hanzo, maganda, barzo. Bunlar arabesk kültürü sonrası oluşan şehirli erkeğe 90’larda mizahçıların bulduğu isimler. Recep İvedik de post-modern maganda. Patavatsızlığını samimiyet, nobranlığını da dürüstlük olarak iteliyorlar bize. Post-modernliği ordan geliyor. E biz de buna bayılıyoruz. Ya daha geçen et tokatlayan adamı dünyaya viral yaptınız konuşturmayın beni. Neden küfür ederiz’e bağlarım valla.

İyi ki zamanında soyadı kanunu çıkmış ha. Yoksa komedi filmi yapılamayacakmış memlekette. Baksana: Recep İvedik, Sabit Kanca, Ali Kundilli, Şevkat Yerimdar. Böyle bakınca Hilal Şefkatli de proje ismi duruyor. Belki de ben de bir projeyimdir, nerden biliyosun?

Gelelim büyük tartışmaya. Recep İvedik Türkiye’nin yeni Şaban’ı mı? Şimdi doğruya doğru Kemal Abi de Şahan’a benzer bi’ mizah yapıyordu ama o filmlerinde toğlumsal durumları, sosyal adaletsizlikleri, kadın erkek ilişkilerini anlatıyodu. Olay aslında şu: Kemal Şabanlaşmadı ama Şahan biraz Recepleşti galiba.

Hangi Şahan karakterisin testini çözdüm, Şahan çıktım ya.

Dikkat #Şahan çıkabilir çok güzeldi bak. Valla itiraf ediim recepleri ilk üç film ben de destekledim, ama sonra önünü alamadık. Gerçi her filmden sonra boğazda yalı alacak kadar para kazansam ben de hep Hilal İvedik çekerdim. Hakkaten ya. Kadın Recep yapiim ben de. Ha yaptılar mı? Deliha? Deli meli ama sonra Barış Arduç’u kaptı kız ama naber?

Ben Şahan’dan çok kardeşine üzülüyorum ama ya. Togan’a. Athena Gökhan’ın kardeşine de çok üzülüyorum. Bak onun adı bile yok hafızada. O Ses’te Gökhan’ın yanına bantlamışlar bi de adamı. Yazık.
Kategori: Televizyon
sitene ekle
Etiketler: neden recep ivedik
0 03 Şubat 2017
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • husoo1945
  husoo1945 05 Şubat 2017 - 18:0600:38
  • enteresan
   enteresan 04 Şubat 2017 - 13:36Allah belanızı ver....
   • asortikpipim
    asortikpipim 04 Şubat 2017 - 01:24Ya olm bu nedir allah için bana biri açıklasın 0:10 saniye dayanabildim. Bu kadar gerizekalı olmayı nasıl berecerebiliyorsunuz sırrı nedir amk
    © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...