1. Dünya Savaşı Alman Ordusu ve Almanya Kamera Görüntüleri (Renklendirilmiş)

woaw woaw diyor ki;
Almanya'nın ve Alman ordusunun görüntülerini izliyoruz. Savaşta 2 milyon Alman askeri öldü.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: 1. dünya savaşı almanya alman askerleri
25 18 Şubat 2017
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • jacobs
  jacobs 18 Şubat 2017 - 23:03Bu tarz videolar bana hayatın ne kadar kısa ve değersiz olduğunu anlatıyor. Bu iki günlük dünyayı bile savaşarak geçiriyoruz, hırs yapıyoruz. Ama bu dünya kimseye kalmayacak bunu hep unutuyoruz.
  +15
 • Mustafacan26
  Mustafacan26 18 Şubat 2017 - 22:41Hans Zimmer - Time
  +8

Tüm Yorumlar

 • terziyan
  terziyan 13 Mayıs 2019 - 03:45@laffet almanya gemileri 10bin tondan fazla yapamıyordu çaresini
  buldu.uçakları rusyada yaptırdı. en önemlisi adamlar dünya biliminin
  yüzde seksenini üretmişler o zamana kadar. ileri teknolojileri ve alman disiplini ile
  versay anlaşmasının ezikliğinden doğan sinerji ile hitlerin göz
  boyamaları o duruma getirdi. hitler o zamanlar burjuva ve
  asillerce aşağılanan alman halkına siz hepiniz asilsiniz çünkü
  almansınız dedi. opera izleyemeyen işçi sınıfı için opel fabrikasına
  berlin operasını götürüyormuş adam. çok fazla gaz ve umut vermiş.
  • serdarkara
   serdarkara 20 Şubat 2017 - 12:24Hitler reis. Senin bokuna bunca insan öldü. şerefsiz.
   • yollarinizinde
    yollarinizinde 19 Şubat 2017 - 21:56Laffet ,hitlerin hayatını oku istersen ,Dünya bunalımda ,savaş sonrası dünya karışık.İngiltere fransa maddi açıdan sıkıntılı,ispanyada iç savaş,italyada faşist yönetim var.Yunanistanda krallık devrilmiş,sonra darbe olmuş.Kuzeyde Rusyada devrim olmuş , kominizm kendi topraklarında yaşamya çalışıyor.Açıkcası kimse kendi derdiyle uğraşmaktan ,almanyanın büyümesine sert bir engel koyamadı . Almanya barış anlaşması imzaladığı her devleti 1 gün içinde kendine kattığı halde kimse bir şey diyemedi. 1941 dünya haritasına bakın lütfen .İtalya,almanya ve rusya savaştan önceki güne kadar kağıt üstünde de olsa müttefik.Hitlerin sonunu ,kendi doymaz hırsı hazırladı. Bu kadar aç olmasaydı ,savaş dışında kalıp etkilenmeden uzak kalmış Abd savaşa girerek gerçek atılımını göstermez belki bugün bu kadar güçlü olarak kalmazdı
    • laffet
     laffet 19 Şubat 2017 - 21:21Almanya ile ilgili anlayamadığım daha doğrusu hayranlık duyduğum bir çok konu var. Ancak bir tanesini özellikle hiç çözemedim. Almanya 1. Dünya savaşından mağlup çıkıyor ve Versaille antlaşması imzalanıyor, çok ağır şartları olan bir antlaşma bu. Nasıl oluyorsa 20 yıl sonra Dünya üzerindeki en kuvvetli orduyu kuruyorlar ve bu sefer çok daha emin bir şekilde savaşa giriyorlar. Belki Hitler'in Rusya takıntısı olmasa bugün her şey çok daha farklı olacaktı.

     Burada Alman seviciliği yaptığım yok Enver Paşa damgası vurmayın:) Ben atom bombasını yapan bilim adamına da hayranlık ile bakıyorum elma ile armutu ayırmak gerek.
     • aeroboy
      aeroboy 19 Şubat 2017 - 19:202 milyon askerin o donem olmesi demek, suan almanya'nin nufusunun en az 10-15 milyon daha az olmasi demek. resmen adamlar kendi geleceklerini karartmislar, almanlar savasa bulasmaslardi gocmene falan ihtiyaclari olmayacakti. eminim teknolojik olarak da amerikali ve japonlardan cok daha ileri olurlardi. simdi diyeceksiniz, suan gerileri mi? gunluk teknolojilerde (otomobil vs) iyiler, lakin hala temel bilimlerde amerikalilarin falan gerisindeler. hardcore research yapmalarini saglayacak askeri bir destek yok. amerikadan cikan teknolojilerin cogu ordu icin yapilmistir ve on yil sonra falan halka acilmistir.
      • saykocepkin
       saykocepkin 19 Şubat 2017 - 14:13müzik ve jacobs'un yorumu tokat gibi vurdu, adam gibi yaşayın şu hayatı. 3 günlük hayatta din dil ırk ayırmayın
       • stereolize
        stereolize 19 Şubat 2017 - 12:39hans zimmer ismini görünce interstellar soundtrackleri geldi aklıma video ile alakası yok ama bir kahve yapın kendinize arkadaşlar açın dinleyin, dinlenirsiniz.
        • sensey2dc
         sensey2dc 19 Şubat 2017 - 07:37adamlarda sanayi ve nufus var, türkiyenin 2 dünya savaşında nufusu 13 14 milyon alman ordusunun o zamanki mevcudut 10 milyondan fazla, kısaca almanlar avrupanın çini idi o zamanlar gerçi halen öyle, hatta şöyle bir şey var almanya nufusu yüzünden dandik ürünler üretiyordu 2 dünya savaşına kadar nufus dolayısıyla istishtan için ucuz mallar üretiyordu savaşın getiridigi nufus kaybı ve almanyanın ikiye bölünmesi yüzünden az nufus ile kaliteli ürünler yapma yoluna gittiler..
         • kombocahill
          kombocahill 19 Şubat 2017 - 01:43şu dünyada ki kaynaklar topraklar herkese yeter olum niye kavga ediyorsunuz bırakın bi rahat yaşayak amk.
          +4
          • gags1925
           gags1925 19 Şubat 2017 - 01:34insanoğlu bu dünyanın en gerizekalı canlısı.
           +5
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...