90'ların Amerika'sında Çocuk Olmak

90'lı yılların amerika'sında çocukluk geçirmek isterdim.

california'da üst katı benim olan arka bahçesindeki trambolinde zıplayabileceğim bir evim olurdu. okul çıkışı arkadaşlarımla kaykaylarımızı alır venice beach'e doğru yarışırdık, sona kalan içecekleri alırdı. varınca sahile, uçsuz bucaksız bembeyaz kumlarına uzanırdık. içeceklerimizi yudumlayıp şarkılar söylerken güneşin batışını izlerdik.

hava kararırdı sahilin yanındaki basketbol sahasına giderdik. önce oturup 10 dakika oynayanları izler maçları bitince yanlarına gidip ''var mısınız 3 e 3 oynamaya?'' diye kapalıçarşı ingilizcemle sorardım. katie ve sophia kenarda oturur bizi desteklerdi. basket attığımda adımı haykırır tezahurat yaparlardı. katie daha çok yapardı, söylemesekte birbirimizden hoşlanırdık.

maç biterdi iki takımda eğlenirdi, çünkü amaç bu olurdu. rakip takımın çocuklarını da çağırır bir yere oturur sohbet eder güler eğlenirdik. saat 9 olurdu babam akşam yemeği için eve çağırır, arkadaşlarla omuz tokuşturmalı havalı selamlaşmamızı yapıp yavaştan dağılırdık. katie'yi evine kadar ben bırakırdım, yolumun üstüydü zaten.

eve varınca golden cinsi köpeğim max üstüme atlar sarılırdım. arka bahçede babamın yaptığı ızgaranın kokusu burnuma gelir, ailecek oturup yemeğimizi yerdik. sofradan kalkıp salona geçer babamla chiago bulls-la lakers maçını izlerdik. lakers'ı tutsakta içten içe michael jordan'ı desteklerdik. maç biter, üst kata odama çıkardım. yeni aldığım radyoma the cranberries kasedini takar ve hayallere dalardım. yıllar önce körelmiş, şuan yerini rüyaya bırakmış hayallerimi kurardım.
hala hayal kurabiliyor olmamın verdiği mutlulukla uykuya dalardım...

Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...