Türk Ordusu - Gelibolu

951 izlenme - 26 Şubat 2017
woaw woaw diyor ki;
1. Dünya Savaşında Türk Ordusunun diğer ülkelerin ordusuna göre pek fazla kamera görüntüsü yoktur. Çanakkale savaşındaki ordumuzun nadir görüntüleri.
Kategori: Nostaljik
sitene ekle
Etiketler: Anzak day gallipoli footage turkey turkish gelibolu
13

Yorumlar

Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • kemalkılıcdaroglu
  kemalkılıcdaroglu 27 Şubat 2017 - 17:26Tabi ki Atatürk kahrman olacak. En çok toprak kaybeden Osmanlı padişahı ile, İngiliz gemisi ile kaçan Osmanlı padişahı olacak değil ya!
  +1
  • glock21
   glock21 27 Şubat 2017 - 14:10Başbuğ Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'Ü; Çanakkale ve sonrasında kendisi ile defalarca savaşmış İngiliz Krallığı ve Avustralya benzeri bütün kolonileri, Fransız, İtalyan, Rus, Bulgar, Yunan, Amerikan vs. yazmakla bitmeyecek bütün düşman ülkeler ve bu ülkelerin bizzat o savaşa katılan generalleri, askerleri, o emirleri veren en üst seviye devlet adamları, zamanın gazetecisinden yazarına, bilim adamlarından entelektüellerine kadar herkes DEHA ve Yüz Yılın adamı olarak nitelendiriyor!

   Çin'den Amerika, Sibiryadan Afrika'ya kadar dünyada 8 milyar insan Atatürk'Ün kim ve ne olduğunu anladı. Bütün dünyada saygı ve hayranlık gören bir insan olduğu gibi bütün yönleri ile örnek alınıp öğreti olarak insanlara öğretilmeye çalışılan bir kişilik.

   Ben Büyük İskende'den öğreneceği bir şey olduğunu söyleyen bilim adamı hiç görmedim ama Atatürk'ten örnekleme yapan bir sürü bilim insanı tanıyorum!

   Örneklemeler yazmakla bitmez, her biri 1000 sayfadan 100 ciltlik asiklopedi doldurur.

   Amma ve lakin; dünyada 8 milyar insan Atatürk'ü anladı, tanıdı, kendine örnek alıyor ama bir bizim "ayivolkannn" anlamadı, daha doğrusu anlamak istese de anlamaya kapasite yetmiyor, anlayacak gibi olduğunda da işine gelmiyor ve anlamamazlıktan geliyor.

   Atatürk yer çekimi kuvveti gibidir. 5 metre yukarıdan 50 kiloluk taşı kafana bıraktıklarında nasıl altında bok sineği gibi eziliyorsan, Atatürk üzerinden demagoji yapaya çalıştığında da aynen o şekilde ezilirsin.

   50 kiloluk taşın altında ezilirken hala yer çekimi yoktur diye ortaya atlamanın manası yoktur.

   Atatürk'ün kim ve ne olduğu da yer çekimi kadar bariz bilinen bir gerçektir.
   +6
   • edoras
    edoras 27 Şubat 2017 - 11:24@ayivolkannn evet aynen öyle olacak Atatürk zaten kahraman ! ama bişeyide unutma anana sövenlerlede dolacak aşşağılık herif !
    +6
    • prof.hagi
     prof.hagi 27 Şubat 2017 - 00:0505.10
     +3

     Popüler İçerikler

     © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...