Son Buluşma - Kurtuluş Savaşı'nın Son 3 Gazisi

AskerTV AskerTV diyor ki;
Türkiye’nin bağımsızlığı için binlerce insanın şehit düştüğü, genç-yaşlı, kadın-erkek demeden düşmana karşı tek vücut direndiği Kurtuluş Savaşı’nın son tanıkları, Gazi Ömer Küyük, Gazi Yakup Satar ve Gazi Veysel Turan’ın günlük yaşamları ve savaş yıllarına dair anıları SON BULUŞMA’da gözler önüne seriliyor. Çorumlu Gazi Ömer Dede, önce Anıtkabir’i ardından son kalan diğer iki gazi, Yakup Satar ve Veysel Turan’ı ziyaret ediyor, savaş yıllarına dair anılarını paylaşıp birbirleriyle helalleşiyorlar. Tarihe tanıklıklarını kendi ağızlarından dinlediğimiz bu üç kahraman gazi, gerçek sinema türündeki belgesel yapım ile ölümsüzleşiyor.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: SON BULUŞMA | KURTULUŞ SAVAŞI'NIN SON 3 GAZİSİ son buluşma son buluşma filmi son buluşma belgeseli kurtuluş savaşı Gazi Ömer Küyük Gazi Yakup Satar Ga...
35 23 Mart 2017
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • trueblood
  trueblood 24 Mart 2017 - 07:59orospu çocuğu vatan haini çomarlara ders niteliğinde.
  +20
 • kadirdeli
  kadirdeli 24 Mart 2017 - 00:33Allah sizden razı olsun dedelerim...
  +17

Tüm Yorumlar

 • daralgeldi
  daralgeldi 25 Mart 2017 - 09:59Ömer emmi çok tatlı ya :)
  • grjonny
   grjonny 24 Mart 2017 - 17:21Allah razı olsun dedelerim

   İçeriği yükleyen arkadaşa da sonsuz teşekkürler. Böyle güzel bir içeriği görmeyeli çok oldu bu sitede.
   +2
   • meshuryorumcu
    meshuryorumcu 24 Mart 2017 - 16:10birileri de şeyh sait için evet oyu istesin
    +4
    • losta
     losta 24 Mart 2017 - 11:00allah onlardan razı olsun. o kadar temiz kalpli insanlar ki evi dökük olmasına rağmen ben okul istiyorum, ben hastane istiyorum diyor. vatanı bu insanlar kurtardı işte.. fedakarlık nedir bilen insanlar. onlara sahip çıkmayan, hayatını kolaylaştırmayan sözde yönetici kademesi, çıkarcı oçların da anasını avradını sikeyim..
     +1
     • trueblood
      trueblood 24 Mart 2017 - 07:59orospu çocuğu vatan haini çomarlara ders niteliğinde.
      +20
      • umtb1
       umtb1 24 Mart 2017 - 07:47Herkesin çok yaygın olarak düştüğü bir yanlış vardır.Herkes Sütçü İmam'ı din adamı olan imam zanneder.Halbuki öyle değildir.Sütçü İmam ismi İmam olan bir mahalle sütçüsüdür.
       Yani bir insanın adının Hacı olması gibi bir durum bu.
       • nasreddinhojda
        nasreddinhojda 24 Mart 2017 - 06:26Başka bir ülkede olsa dünya ya reklam ederler böyle über kıymetli vatansever insanlarımız hayattayken milletimiz anlattıktarından feyz alsın ekranda yer verelim diyen olmaz. Tv yi açıyoruz Tayyip bey var, açıyoruz Akp var Allah aşkına bıktık ya birazda bu dedelerimize ve benzer kıymetlerimize yer verin ne olur sayın yayıncılar!!?
        +9
        • gamedogg
         gamedogg 24 Mart 2017 - 03:18Yobazların karın ağrısı falan yok abi. Yobaz dediğin net gerizekalıdır. Asıl problem bu yobazları ve salak tipleri güden AKP, Özal, Menderes gibi tipler. Yani sağcılar.
         +13
         • kaptan61
          kaptan61 24 Mart 2017 - 02:01Dede namazında niyazındaymış. Atatürk sevgisi de tam, peki şimdi ki bir çok namazında niyazında olan insan neden Atatürk düşmanı anlamak gerçekten güç. Allah onlardan razı olsun. Şu videoyu izlerken duygulanmamak elde değil.
          +14
          • HypnoS
           HypnoS 24 Mart 2017 - 01:11Yobazların karın ağrısını şöyle özetlemek gerekir;

           mehmet arslan adlı bir araştırmacının "birinci dünya harbinde çanakkale cephesine asker alım işlemleri ve askerlerin cepheye intikalleri" başlıklı makalesine göre çanakkale cephesinde vatan savunması için askere alınmayanlar şöyle sıralanmaktadır :

           1. boşnaklar, arnavutlar ve araplar (müslüman oldukları halde !) - güvenmemişler demek !
           2. din okullarında, yani medreselerde okuyanlar ve çalışanlar - şehit olan istanbul erkek liseliler, galatasaray liseliler, öğretmenler, üniversite öğrencileri harcanabilir, bunlar ise korunması gerekenlermiş demek !
           3. imamlar - ??
           4. müezzinler - ???
           5. tekke şeyhleri - onlar zaten hala keşke yunan kazansaydı kafasındalar. cepheye gitseler ne yaparlardı kim bilir !
           6. türbe görevlileri - ?!

           neden askere karşılar, neden cumhuriyeti istemiyorlar, neden halifelik olsaydı kafasındalar hala merak edeniniz var mı ?

           heriflerin derdi "biz yırtalım, zavallı köylüler bizim yerimize ölsün". başka bir şey değil. hala da aynı kafadalar.

           not: kuvva-yı milliye saflarında, anadolunun dört bir yanında fedakarca şehit olmuş, vatan savunmasında gözünü kırpmadan ölmeye koşmuş başta sütçü imam olmak üzere tüm din adamlarını ve ulemayı tenzih ederim. onların başım gözüm üstünde yerleri var. derdim din tüccarlarıyla ! (Alıntıdır)
           +10
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...