Belediye Otobüsü Tipi Kafe - Amasya

202 izlenme - 01 Nisan 2017
nefer35medya nefer35medya diyor ki;
Amasya’da açılan bir kafeye 30 yıllık belediye otobüsünden giriliyor.
Üniversite eğitimini iç mekan tasarımı üzerine okuduktan sonra memleketi Amasya’da babasıyla birlikte bir restoran işletmesinin ardından arkadaşıyla ortak olup kafe açan Ali Ertürk, kafenin girişine de hayali olan otobüsün ön parçasını konuşlandırdı.

Merzifon’dan satın alıp trafik kayıtlarından düşürülen çalışır şekildeki 1987 model otobüsü kafe girişine koymak için parçalattığını belirten Ali Ertürk, “Otobüsün arkasını ne yapacağız diye düşünüyorduk. Hurdacı gövdesiyle otobüsün baş kısmını ayırdı. Kilosunu 70 kuruştan aldı. 12-13 ton geldi, sattık. Bu da bizim işimize geldi. Otobüsün parasını çıkarmış olduk” dedi.
Kafeye gelenlerin girişte belediye otobüsü görünce şaşırdıklarını anlatan Ertürk, “Müşterilerimiz ‘belediyeye ait yolcu kartını nereye okutacağız?’ diye espri yapıyor. Şehir dışından gelenler ‘akbil basacak yer nerede?’ diye soruyor” şeklinde konuştu.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in açılışını yaptığı mekanın içinin antika ve yöresel malzemelerle donatıldığına değinen Ertürk’ün ortağı Atıl Sağıroğlu, otobüsün camına da ildeki bazı mahalle ve köylerin yöresel dildeki isimlerini yazdırdıklarını söyledi.

Müşterilerden Arzu Özkan da, “Mekan açısından etkisi olacaktır. Otobüs harika. Çok güze düşünülmüş” diye konuştu.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: kafe belediye otobüsü amasya Ali Ertürk

Yorumlar

Yorum Yaz
Bu içeriğe hiç yorum yazılmamış, bir ilke imza atmak ister misin?

Popüler İçerikler

© 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...