30 Yıldır Su İçmeyen Adam

4.811 izlenme - 09 Nisan 2017
meraklikofteci meraklikofteci diyor ki;
İzmir Torbalı'da yaşayan 42 yaşındaki Taner Özev 30 yıldır hiç su içmediğini, su ihtiyacı hissettiğinde sadece gazlı içecekler kullandığını öne sürdü. "Ölsem de su içmem" diyen Özev, suyu sadece duş alırken ve diş fırçalarken kullandığını belirtti.

İzmir'in Torbalı ilçesinde kafe-bar işleten ikiz çocuk babası Taner Özev, kendi ifadesiyle 30 yıldır su içmiyor. Suya herhangi bir alerjisi olmadığını veya tiksinti duymadığını söyleyen Özev, "Kendimi bildim bileli suyla bir alakam olmadı. Devamlı gazlı içecek içiyorum. Çocukken mutlaka su içirmişlerdir ama hatırlamıyorum. Sağlık için su içmeye mecbur kalsam yine de içmem. Ölsem de su içmem" dedi.
Çok terlediği zamanlar su ihtiyacı olabildiğini ancak bunu da gazlı içeceklerle karşıladığını kaydeden Özev, şunları söyledi:
"Su kullanmıyorum. Kullanma taraftarı da değilim. Ağzımı çalkaladığımda tadını alıyorum. Bana çok yavan geliyor. Suyu sadece duş aldığımda, dişlerimi fırçaladığımda, yüzümü yıkadığımda kullanıyorum."

Çevresi su içerken görmedi
Kolay kolay hastalanan biri olmadığını ancak su içmemesi sebebiyle doktor kontrolüne de gitmediğini ifade eden Özev, "Günde 8 kutu kola içiyorum ama çocuklarım alışmasın diye eve kola almıyorum. Lokantaya gittiğimde yemekten önce kola geliyor. Çevrem elbette beni sağlık konusunda uyarıyor ama kola benim vazgeçilmezim. Su ikram ettiklerinde 'kullanmıyorum' diyorum" ifadelerini kullandı.
Özev'in her zaman yemek yediği lokantanın sahibi Cengiz Öncel de, Özev lokantaya geldiği gibi masaya kola koyduklarını, Özev'i hiç su içerken görmediklerini belirtti.

"Bu yaştan sonra söz geçiremem"
Oğlunu su içerken görmediğini söyleyen baba Mehmet Ali Özev ise şöyle konuştu:
"Devamlı soda, kola içiyor. Zararlı olduğunu kendisine söyledim ama o su içmemekte ısrar etti. 40 yaşından sonra bir şey diyemem. Bu yaştan sonra söz geçiremem. Sağlıklı olmasını isterim, Allah uzun ömür versin. Ben 80 yaşımı devirdim, onun da bu yaşa gelmesini isterim ama suyu sadece banyoda kullanıyor."

"Bu yaşam şeklini değiştirmesi gerekir"
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Metabolizma Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Hidayet Çatal, "Su içmeden yaşamak mümkün değil ama su ihtiyacını, sıvı gıdalarla yeterli miktarda karşılanıyorsa suyu ihtiyaç olarak duymuyor olabilir. Ancak su ihtiyacını neyle karşıladığı önemli. Eğer şekerli ve yüksek kalorili zararlı sıvıları içiyorsa bunun hem hormonal dengeye etkisi hem de metabolizma hastalıklarına, kollestrol yüksekliğine, tansiyon yüksekliğine, mide bağırsak sistemine olumsuz etkisi olacaktır. 'Sadece çay içiyorum, kola içiyorum, meyve suyu içiyorum' diyerek su ihtiyacını karşıladığını düşünmek doğru değil. Bu kişilerin bu içeceklerdeki maddelere bağımlı olduğunu gösteriyor. Bu yaşam şeklini değiştirmesi gerekir" dedi.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: 30 yıldır su içmiyor su su içmeyen adam izmir taner özey içecek yiyecek
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • goldenbrown
  goldenbrown 09 Nisan 2017 - 17:56-alo iha mı?
  -evet buyrun.
  -adamın biri 30 yıldır su içmiyomuş çabuk gelin.
  -yoldayız abi.
  +12
 • Antagonist13
  Antagonist13 09 Nisan 2017 - 14:37tam bir mal
  +10

Tüm Yorumlar

 • Naphta
  Naphta 10 Nisan 2017 - 22:43"kuduz herif"
  • alemimenam
   alemimenam 10 Nisan 2017 - 21:53taksim delisi cenk değil mi lan bu ?
   • Elleri göreyim elleri
    Elleri göreyim elleri 10 Nisan 2017 - 19:37Yaptığı iyi bir şeymiş gibi bir de anlatıyor.
    • baymigren
     baymigren 10 Nisan 2017 - 19:21cenk'e ne kadar da benziyor :) Evrende hiç bir canlı susuz yaşayamaz.içtiğin o zıkkımlar suyun yerini tutmaz .30 yıl su içmemişmiş atma abi suyun yerini hiç bir şey tutmaz.
     +1
     • yegenek
      yegenek 10 Nisan 2017 - 17:4542 yaşındaysa böbrek yetmezliğine bir kaç sene var.
      +2
      • akıkapasitörü
       akıkapasitörü 10 Nisan 2017 - 16:19koyu evetçi, zır akpli bu adam
       • selofobik
        selofobik 10 Nisan 2017 - 12:5730 yıldır su içmediginin kanıtı sokakta gördügün ilk lokantaya girip yanında su degil de kola söyleyip içmek midir? hahahahahaha
        • ichtyanthropos
         ichtyanthropos 10 Nisan 2017 - 11:49Tam algı yaratma başlığı.
         Su derken, "SAF su içmiyor" deseniz ya buna. 1940 yılından beri ne tek damla içecek ne de tek lokma yiyecek tüketmediğini ve sırf güneş ışınından beslendiğini iddia eden Prahlad Mataji Jani denen Hindistanlı sahtekar gibi değil yani.
         • obii
          obii 10 Nisan 2017 - 09:10şahan'ın tv8 karekteri gibi aq
          +6
          • nervous
           nervous 10 Nisan 2017 - 04:49Kimi protesto ediyorsun olm.?!
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...