19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı - Stolk

eroinevgin eroinevgin diyor ki;
Bugün 19 Mayıs. Atatürk'ün gençlere armağan ettiği bayram. Herkesin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun !

Stolk, bu bölümde 19 Mayıs ve Atatürk sorularını inceliyor.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: stolk stolking 19 mayıs 1919 19 mayıs 1919 mustafa kemal atatürk mustafa kemal atatürk uluönder gençlik ve spor bayramı
12 19 Mayıs 2017
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • d3v1ljan
  d3v1ljan 19 Mayıs 2017 - 21:14@ovesex45 hay ben senin babanın kemiğini sikeyim.
  +2
  • tatar86
   tatar86 19 Mayıs 2017 - 18:30siteye bak ne hale geldi atatürke dil uzatan orospu çocuklarıyla aynı yerde duramam ben kaçar artık
   +2
   • telımtırşım
    telımtırşım 19 Mayıs 2017 - 17:28boş adam
    -11
    • glock21
     glock21 19 Mayıs 2017 - 17:17Atatürk nihayetinde bir insan filan değildir. Ortaya koyduğu fikir, düşünce şekli kendisinden çok daha büyüktür.

     Atatürk/Atatürkçülük Akıl ve Mantık demektir. Yani insanı diğer hayvanlardan ayıran tek özelliktir.
     Bu nedenledir ki dünyada aklı selim hangi insan Atatürk hakkında biraz bilgi sahibi olduğu anda Atatürk'e hayran kalır. Çünkü hangi açıdan bakarsanız bakın, hangi yönü ile ilgilenirseniz ilgilenin sahip olduğu bütün özelliklerini bir insanın çıkarabileceği en üst seviyeye çıkarmıştır.

     Atatürk'ü askeri yönden değerlendirdiğinizde tarihe adını yazmış 5-6 Generalden biri çıkar, savaş konusundaki dehası açık ve nettir.

     Atatürk'e bilim adamı gözü ile bakarsan Matematik/Geometri, Tarih vb. bilim alanlarındaki bilgi ve birikimi, başarısı açık ve net ortadadır.

     Sadece Türkçe için yaptıklarına dahi bakmak şaşırtıcı ve imkansız denecek bir başlarıdır. Belki 15 Bin yıldır var olan bir dil yaklaşık 300 yıl kadar sürekli şekilde tahrip edilmesine rağmen o dili alıp o günün ve geleceğin bütün ihtiyaçları düşünülerek ortaya bugünün (Türkiye Türkçesi) Türkçesi gibi bir dil çıkarılmıştır. Kendini en iyi ifade edebileceğin dillerin en başında gelir Türkçe.

     Entelektüel birikimine baktığında okuduğu kitaplar, cephede savaşırken dahi bombardıman altında 3 saatlik uyku yerine bile kitap okumayı seçmesi, insanlığa dair gelmiş geçmiş yazılmış olabilecek bütün eserleri okuması ve bu kitaplardan elde ettiği bilgilerden harmanlayarak ortaya koyduğu fikirleri bir bir gerçek hayatta uygulaması hayranlık uyandırır.

     19. YY gibi insanların dahi % 90 oranla çakıl taşı kadar değer görmediği bir zamanda gerçek hayvan sevgisi nedir bunu çözmüş ve günlük yaşantısına uygulamıştır. Sahiplendiği köpekler, atları ile olan bağı vs.

     19. YY gibi bir zamanda daha adalet, kanun, eşitlik gibi kavramlar yeni yeni icat edilirken Medeni Kanun Düzenlemesi yapacak kadar hukuk, sosyoloji vb. gerekli alanları bilecek bilgi ve birikime sahiptir.

     Özetle Atatürk bütün yönleri ile bir insanın olması gereken şekle en iyi örnektir. Çünkü bütün ömrü sürekli şekilde imkansızlıklar, anormal zorluklar karşısında etten ve kemikten tek bir adam olarak mücadele etmek ve verdiği her mücadeleyi kazanmakla geçmiştir.

     Benim gözümde Atatürk bu güne kadar evriminin tamamlamış tek insan, insan gibi insan olmanın gelmiş geçmiş ve gelecek en iyi örneğidir....
     +7
     • bitchslap
      bitchslap 19 Mayıs 2017 - 16:34M.K. Atatürk'ün Kurtuluş Mücadelesini meşhur saymayıp Yunan İtalyan Fransız Ermeni ve İngiliz piçi olmak isteyenlere kolum girsin..
      +14
      • mkeable
       mkeable 19 Mayıs 2017 - 16:13YouTube üzerinde takip ettiğim tek kanaldır. Bu ve benzeri aydın kuruluşlara ihtiyacımız var, sahip çıkalım.
       +2
       • birgaripiyteli
        birgaripiyteli 19 Mayıs 2017 - 15:26Senin gösterdiğin hedeften bir adım bile geri atmayacağız paşam.
        +20
        © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...