Celal Şengör'ün Öğrencileriyle Arasında Olmasını İstediği İlişki

3.821 izlenme - 24 Mayıs 2017
latmos latmos diyor ki;
Prof. Dr. Celal Şengör öğrencilerin kendilerini daha çok geliştirebilmeleri , rahat ifade edebilmeleri için aralarında samimi bir ilişki olması gerektiğini söylüyor.Öğrenciye soğuk davranan,samimiyetsiz,kasıntı hocaların dikkatine
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: Celal Şengör Eğitim
45

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • sonuncuyuiçmiycektim
  sonuncuyuiçmiycektim 24 Mayıs 2017 - 13:42belki biraz uç bir örnek olabilir ama, bizim fakültedeki proflara bakınca celal şengörün ne kadar farklı ve değerli olduğunu anlayabiliyorsunuz
  +21
 • eclairs34
  eclairs34 24 Mayıs 2017 - 17:16bu insanlar bu ülkeyi aşmışlar farkındamısınız
  +20

Tüm Yorumlar

 • heakimbey
  heakimbey 30 Mayıs 2017 - 03:59eclairs34 -mısınız ayrı yazılır.
  • altınejder
   altınejder 25 Mayıs 2017 - 10:04Şunu da belirtmek isterim böyle rahat olmak çok zor, bizim hocalar da böyle demişlerdi 3-4 kez yanına gidip soru sorunca fırçaladı benim işim gücüm var bunlarla uğraşamam diye
   • haydigencler
    haydigencler 25 Mayıs 2017 - 08:53biz de bir yrd doç var. amk çocuğu. amk torpillisi.
    • syrioforel
     syrioforel 25 Mayıs 2017 - 00:22gerçekten Atatürk'ün bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti'ne böyle insanlar lazım ön yargılardan egolarından uzak kalıplardan kurtulmuş insanlar.
     +1
     • syrioforel
      syrioforel 25 Mayıs 2017 - 00:16işte aradığım hoca :D
      • glock21
       glock21 25 Mayıs 2017 - 00:00Celal Şengör sanki Türkiye'ye göre fazlaymış gibi geliyor ama adam atıyorum ABD, İngiltere vb. eğitimde kendini ispatlamış bir ülkede en iyi 10 üniversiteden birinde de görevli olsa o toplumda da emin olun tanınmış biri olurdu.

       Tek fark ABD, İngiltere gibi ülkeler bu gibi adamlardan oluşan aydın kadroları bizzat devlet yönetimi ve o devletin uluslar arası politikalarında strateji üretmek üzere kullanıp bu sayede dünyaya hükmediyor. CIA vb. en kritik noktalarda kullanıyorlar.

       Çünkü toplumu, insanı, hayvanı, doğayı, sosyolojiyi, tarihi, dünü ve bugünü biliyor geçmişi görüyorlar. Devletin de parası ve gücü var. Zeki ülkeler bu ikisini birleştirip bugünün İmparatorlukları oldular.

       Bizde iste C.B mesleği sokakta dondurma satmak olan, tımarhaneden deli raporu verilmiş, göz göre göre kabak gibi bütün dünyanın açık net bildiği tarihi göz göre göre açıkça çarpıtan hatta tarihe en bilindik, en önemli olaylardan olan ve daha dün gerçekleşmiş Kurtuluş Savaşına yok diyecek kadar embesil adamlar devletin en üst kademesinde danışmanlık yapıyor!

       % 90 oyla akademisyenler vb. tamamen o alanla alakalı o alan içindeki insanların seçtiği konuma tam tersine % 10 dahi oy alamayan adamları tek bir adam seçip o kurumun en tepesine oturtuyor!

       Cemaat veya diğer tarikat yurtlarında yurtlarında 0 sosyal hayat, 7/24 dest çalış ve üni. sınavına gir zaten eşeğe çalıştırsan kazanır Üstüne bir de soruları veriyorlar AMK.

       Ezber vs. (Zaten soruyu veren beleş diploma da verir) 4 sene üniversite bitti, peşinden yüksek lisans, asistanlıkta siyasi partinin prof.'unu iki yala, 2 çay getir oldu sana Prof. Dr.

       Bana Celal Şengör'ün bizimki gibi bir ülkede eğitmen olarak bir üniversitesinde kalabilmesi bile mucize geliyor!

       "Meyve Veren Ağacı Taşlarlar" misali bu ülkede her alanda ne kadar işe yarayan, zeki, başarılı, iyi niyetli, dürüst, Liyakatlı insan varsa alayını yok ettiler.

       Geri kalan da senin benim gibi zaten ta en başından engellenip yok oluyor veya "Sikerim lan size iyilik yapanı" deyip hayata farklı şekilde ve/veya farklı bir yerde devam ediyor.

       Celal hocanın en büyük özelliği de eğitmen olmaya vs. zerre ihtiyacı yok. Paraya hiç ihtiyacı yok! Politik güce vs. zaten merakı olsa "Müslümanım masalı kesip, Atatürk'e küfür edip, tarihi iki çarpıtıp olabilecek en üst devlet makamlarına ulaşırdı veya ABD'de kalsa veya bugün bir üniversiteye baş vursa, ABD politikalarına hizmet etse bugün "Vamık D. VOLKAN" gibi biri olurdu, ABD'de kitapları milyonlar satar ABD devleti resmi uçakları, helikopterleri ile taşınırdı.

       Oysaki Celal Hoca hala bu ülkede insanlara bir şey anlatmaya, bakış açılarını genişletmeye, kendi gibi bu misyonu üstlenecek zekada ve kabiliyette öğrenciler yetiştirmeye çalışıyor.
       Ciddi sabır ister...
       +6
       • yyasar
        yyasar 24 Mayıs 2017 - 23:52bir gün siyaset bilimi dersindeyim. daha birinci sınıfta. üniversite hayatımdaki ilk derslerden biriydi işte. heyecanlı heyecanlı soru sormak için elimi kaldırıyordum sürekli. yavşak doçent olacak karı bir söz vermedi iki söz vermedi derken ben de soru sormayı bıraktım. siyaset bilimi dersinden iki dönemde de ba ile geçtim. fakat bana sorsanız ki şimdi demokrasi türlerinden bahset bahsedemem. niye çünkü sonavdan iki gün önce ezberledim ezberledim girdim sınava. kendim için söylemiyorum, benim harcım değil bu işler, ama dünyada hatırı sayılır bir iz bırakarak ülkemizi temsil etme potansiyeline sahip nice genç böyle çürüyor işte ya ona çok üzülüyorum.
        • barisko
         barisko 24 Mayıs 2017 - 20:22Senin taşşaklarını yerim Celal Abi
         • iphonesarji
          iphonesarji 24 Mayıs 2017 - 18:56üniversite, o yaşlarda bir bireyin kendini en rahat geliştirebileceği ortam. 4 seneyi inekleyerek değil kendine bir şeyler katarak geçiren öğrenci üniversite sonrasında sosyal hayatında rahat eder. üniversiteden sonra iş güç çoluk çomak derken kendine vaktin kalmıyor. bu kendini geliştirme kısmında da en büyük iş hocalara düşüyor. kimseye her bir öğrenci ile tek tek ilgilenin demiyorum. belki çok öğrencisi olan bölümlerde kolay olmayabilir ama göt kadar bölümlerde öğrencisini tanımayan hocanın ben amına koyayım, insan olmakla profesör olmayı karıştıranın ünvanını sikeyim. öğretmen olmak aslında birilerinin hayatına dokunmak, bir iz bırakmak. bunun farkında olmayanların da amına koyayım. tamam sakinim.
          +6
          • nqualify
           nqualify 24 Mayıs 2017 - 18:37sizin gibi değerli profesörlerimizden allah razı olsun hocam asdfasd
           -2

           Popüler İçerikler

           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...