Çiğ Köfteci Ali Ustaya Posta Koyan Teyze

exixiz exixiz diyor ki;
İstanbul'un fenomen çiğ köftecisi Ali Usta müşterilerine karşı emir ve azarlamaları ile meşhur ancak bu teyzeye diş geçirememiş.
Kategori: Komik
sitene ekle
Etiketler: Çiğ Köfteci Ali Usta Ali Usta teyzeler sosyal medya fenomenleri komik videolar
6 26 Mayıs 2017
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • JuRaquiLLe
  JuRaquiLLe 26 Mayıs 2017 - 01:57teyze elleri arkada bağlamış matrix gözlükleri ile morfeus gibi gelio amk
  +44
 • otter
  otter 26 Mayıs 2017 - 04:13Açılın ben doktorum!

  Ali ustayı çok yakından tanırım. eski yeri valide han girişinde ufak dar bir koridordaydı. orada koridorda 15*20 kişilik müşteriye yine aynı şekilde servis yapardı ama esnaf tarafından çok sevilen bir insan değildi.. valide han çıkışında kokoreç satan dükkanlar, hemen valide han girişinde fotoğrafçı ve han içerisinde bulunan tuhafiyeciler müşterilerin bıraktığı pislikten ötürü ali usta ile çok tartışırdı. benim sürekli gittiğim noterin önünde bir bank vardı mesela buradan çiğköfte alanlar oraya oturur yemeklerine yer ve bütün pisliklerini oralara dökerdi.. yemek sonrası içip yerlere attıkları sigara izmaritlerinden ise hiç bahsetmiyorum bile.

  Valide han vakıf malı olduğundan ve o bölgenin otel/turizm alanı olarak belirlenmesinden dolayı kademeli olarak boşaltıldı. ali ustada bu sebeple buradan taşınmak zorunda kaldı.

  Gözlerimle şahit olduğum pek çok şey vardır. bir keresinde biraz daha bol limon isteyen bir müşterisinin ellerinin arasında bir limonu olduğu gibi sıkıp kavgaya sebep olmuşluğu vardır.. eleman takım elbiseli idi ve gömlek kolları olduğu gibi limon olmuştu. yabancı bir turist bunun yaptığı şaklabanlıktan ötürü kızmış köfteyi tezgaha bırakıp gitmişti vs.


  Uzun uzun anlatmaktansa iyi ve kötü yönlerini yazayım size.

  İyi yönleri :

  Keyfi iyi olursa öğrencilerden para almaz.. hatta 5 öğrenciye normalin iki katı yiyecek verip parasını almadığını çok gördüm.
  Yoldan geçeni çevirip eline dürüm verip para almadan.. şimdi yoluna devam et dediğini çok gördüm..
  Yoldan veya valide han girişinden eli boş geçeni görmedim, sürekli olarak kıvırcık arasında çiğköfte ikram ederdi.. herkese bir lakap takar, bişey uydurur.. Doktor bey hoş geldiniz, Avukat bey buyrun restaurantımızı şereflendirin, Pilot bey hayırlı uçuşlar vs.. vs..

  Eksi yönleri :

  Çok kafa siker
  Hiç laf dinlemez
  Karşısındakini hiç dinlemez. 1 porsiyon dersin 1.5 koyar. limonsuz dersin bir limon sıkar.. kafasına göre takılır yani.


  Ben bunun olduğu bölgedeki notere haftada 2-3 kez ihtar işlemleri için giderdim sırf üstüm başım limon olmasın çiğköfte yemiyim diye hanın diğer kapısından notere giderdim.

  Merak edenler için söylim çiğköftesi 5 para etmez yani öyle zannettiğiniz düşündüğünüz gibi değil.. en son dürümü 2. 3 liraya yapıyordu.. 2 yıldır bunun bulunduğu bölgeye gitmedim ama şu an bulunduğu yeni yeri çıkardım..

  İstanbul sirkeciye giderseniz.. tramvay yolu üzerinde cağaloğlu istikametinde şengüller turkcell bayii var.. onun olduğu sokaktan ulaşabilirsiniz.

  Yine bu bölgeye giderseniz siz siktir edin ali ustayı.. şen büfeye gidin acılı yaprak döner dürüm yiyin sonra bana dua edin. :)
  +35

Tüm Yorumlar

 • iceman1903
  iceman1903 02 Haziran 2017 - 01:04han içindeyken bu kadar deli değildi amk ben sirkecide çalışırken giderdim başta bir tane ikram yapardı sonradan sapıttı amk
  +2
  • sevgunozkoc
   sevgunozkoc 28 Mayıs 2017 - 01:36doktor konuyu güzel özetlemiş. aynen böyle. çiğ köftesi kötü diil berbat. şen büfeye gitmedim gidicem. selamalar.
   +1
   • westxx
    westxx 26 Mayıs 2017 - 21:02şuna çiğ köfte demeyin amk

    kısır ulan bu işte tek farkı ince bulgur

    çiğ köfte dedıgın etle olur

    ha bu kısırı marula sararsın iyi gider ama dürüme sardınmı bogazdan gecmıyor...askerde astegmen ısmarlamıstı yarısını yıyemedım...aradan uzun yıllar gectı gecenlerde pazarlama bölümüne gelen hatun ısmarlıyım dedı...sevmıyorum ama ıyı tamam dedım sana ayak uydurayım...onuda yıyemedım yarısını atmak durumunda kaldım...
    velhasıl kelam bunun manyakları var yahu
    insan hayret edıyor
    +8
    • bitchslap
     bitchslap 26 Mayıs 2017 - 17:39Ali usta demişler bu görgüsüz ayının götü kalkmış. Alt tarafı bi sikimsonik çiğ köfte yapıyor mal mal tripler felan çekilmiyor bu kırıkların kafa sikmesi, parasıyla rezil olmak isteyen mal varsa gitsin.
     +4
     • kombocahill
      kombocahill 26 Mayıs 2017 - 16:16Şundan eminim böyle youtube orda burda bunun videolarını izleyip bunun yanına çiğköfte yemeye gidenlerin akılını gondiklemek lazım bi insan sikilimesi insanın hoşuna gider mi amk? adam sikine göre müşteriye servis ediyor hiç samimi gelmiyor dengesizin teki.
      +3
      • baymuamma
       baymuamma 26 Mayıs 2017 - 15:16adam kendi malı gibi sokağı kapatmış zabıta yok mu orada
       +2
       • eclairs34
        eclairs34 26 Mayıs 2017 - 14:37bi gün ciddi temiz dayak yicek bu iki üç kişiden o sırada yine telefonlar kayıtta olucak görürsünüz
        +6
        • klorostofobi
         klorostofobi 26 Mayıs 2017 - 13:42Samimi falan diye düşünenler olacak da sikeyim böyle samimiyeti. Götveren sen esnafsın müşteriye naısl böyle hitap ediyorsun. Sonra "batıyoruz müşterimiz yok"
         • immanuelkant
          immanuelkant 26 Mayıs 2017 - 13:27'Amaca giden her yol mübahtır ' sözüyle tanidigimiz Siyaset felsefesi denildiginde akla gelen köktenci niccolo machiavelli şu tabloya görseydi ; 600 yıl önce yaptigi tespitlerin ne kadar dogru ve yerinde olduguyla gurur duyardi .

          machiavelli toplumların bilincalti ve baskı ile yönetilerek rahatlikla pasifize edilebilecegini savunan bir düşünürdü .

          Onu daha iyi anlayabilmek için şu sözünü şuraya bırakıyorum..

          "insanlara ya iyi davranınız ya da onları ayaklarınızın altında eziniz. çünkü az incindiklerinde intikam peşine düşebilirler, daha fazlasındaysa bunu akıllarına bile getiremezler.

          "insanlar size karşı suç işledikleri ve kötülük yaptıkları zaman, sizin onlara vereceğiniz yanıt, onların size yaptığından bin beter olabilir ve olmalıdır"
          +6
          • emre2015
           emre2015 26 Mayıs 2017 - 13:00teyze yurek yemiş kahvaltıda
           +2
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...