Kıdem Tazminatı Caiz Değil - Cübbeli Ahmet Hoca

2.438 izlenme - 14 Haziran 2017
nefer35medya nefer35medya diyor ki;
“Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Flash TV’de katıldığı bir programda kıdem tazminatının “caiz” olmadığını söyledi.
Kategori: Televizyon
sitene ekle
Etiketler: Cübbeli Ahmet Hoca Kıdem Tazminatı Caiz

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • hakikitolstoy
  hakikitolstoy 14 Haziran 2017 - 01:11bu işler böyledir, hoca tepedekileri yalar, mükafatını alır, sonra gider o tepedekilerin talimatlarını din adı altında kendi altındakilere yani onu yalayanlara anlatır. öyle geçinip giderler, paraya hiç muhtaç olmazlar zira arpaları her daim üstten biyerlerden gelir. paraya muhtaç olanlar ve onun için her şeyi yapanlar ztn bu lavuk gibi tiplerin etraflarındaki böceklerdir. Gerçekten alın teri döken, hakkını arayan insanlar ise bunlar aracılığıyla kafir ilan edilirler.
  +9
 • 2run
  2run 14 Haziran 2017 - 05:04Hayatında hiç çalışmamış ve tamamen cemaatten gelen paralarla kendine düzen kurmuş insan açıklaması. Sor bakalım başka hocalara aynı yanıtı verecek mi? 25 yıl götünden ter akıtarak çalışacaksın sonrasında bir insan çıkacak ve bu 'caiz değil' diyecek. örnek aldığınız Arabistan, Katar, Libya ve benzeri arap ülkelerindeki işçi haklarına bakın sonra sizin kurmak istediğiniz düzene ve dinle ilgili yaptığınız açıklamaya bakın.

  Şimdi birisi buna sorsa 'Efendim neden böyle açıklama yaptınız?' direk cevap belli 'Valla ben demiyorum, kuran da ne yazıyorsa o'

  Kuran arapça yazılmış ve bizden daha iyi anlayacak insanlarda onlar ama onlardan böyle bir bilgi gelmiyor.. benim çağrı merkezine sahip ismail ağa cemaatinin bir lideri yöneticisi ve hatta çağrı merkezinden sonra Ceo'su diyebilirim.. 'caiz değil' diyor.


  Size gelenler caiz,, bize gelenler caiz değil.. oldu hocam.


  Amen.
  +8

Tüm Yorumlar

 • cekilaradankalsinyaradan
  cekilaradankalsinyaradan 15 Haziran 2017 - 09:05namaz kıldırmak karşılığında para almak caiz mi? memleketin yarısı imam?
  • glock21
   glock21 14 Haziran 2017 - 18:25İslam dininde bir tane tanrı var yani Allah, Bir de onun elçisi var yani Muhammed. Bir de bu dinin 600 küsür sayfalık tek bir tane kitabı var ona da Kur'an diyorlar.

   Bu kitabı yazdıran Muhammed yani o tek tanrının elçisi, sözcüsü özetle "Her şeye Tanrı karar verir, ben onun emirlerini iletirim, onun emirleri bu kitapta yazılıdır, bunun dışında hiç kimse tanrının bu açıkça yazılmış emirleri dışında hiç bir şey söyleyemez, konuşamaz, karar veremez, bu din adına hiç bir şeyi değiştiremez" Diyor!

   "Bu emirleri değiştiren, üstüne yemi emir belirten, tanrının adına veya yerine konuşan İslama göre kafir, Münafıktır" diyor!

   Şimdi olaya İslamın Tanrısı ve peygamberinin direkt emirleri ve koyduğu kuyrallar açısından bakınca;

   Cübbeli Ahmet veya benzeri bu tarikat/Cemaat liderleri, hocalar vs. İslam dinin Yeni Tanrısı yani Allahı'mı ki kitapta belirtilmeyen şeyler söyleyip yorum yapa biliyor!

   Gene bu tipler İslamın Tanrısı Allah'ın Peygamberi Muhammed'in yerine peygamber olarak mı atandılar ki Muhammedin dahi asla konuşmadığı kadar kesin hüküm veriyorlar!

   Yani kendilerini İslamın tanrısı veya peygamberi mi ilan ettiler!

   Her iki durumda da İslama göre Müslüman olduğunu söyleyenin bunu yapması direkt kafirlik!

   O zaman hoca kafir demektir.

   Peki bu kafiri takip eden, emirlerini uygulayan da kafir olmuyor mu?!?

   Yada kendini İslamım açıkça belirtiliği şekilde İslamın Tanrısı Allah yerine koyanı takip etmek ona tapmak yani gene kafirlik olmuyor mu!

   Ben Ateistim. Hangi dinin ne dediği beni hiç bir şekilde bağlamıyor. Ancak sen Müslümanım diyorsun. Bu dinin topu topu 600 sayfalık kitabı var ve bütün kuralları içinde yazıyor.

   Sen bu kurallara aykırı davranıp, hatta kitapta en büyük günah olarak belirtilen şeyleri açıkça yaptığında öldüğünde gideceğini sandığın cennete neye dayanarak girmeyi düşünüyorsun merak içindeyim!!!

   Müslümanlık adına tep yaptığını iddia ettiğin şey 14. YY ve öncesi bedevi/Vahabi Arapların (Ondan önce bire bir Hristiyan ve Yahudi Arapların geleneksel kıyafeti) geleneksel kıyafetler, salak, cübbe, türban, çarşaf, tesettür giymek!

   Bir de oruç ve namaz gibi sadece bireysel çıkarına yönelik 2 ibadet türünü yerine getiriyorsun! Ki bu ibadetler de zaten şu an uygulanan ile alakası olmadığı gibi eğilip kalkma , yok günde 40 kere vs. gibi bir zorumluluğu da tam anlamı ile yok! Hatta bunları çok liberal bir şekilde değişken bırakmış!

   Ama hırsızlık, her ne sebeple olursa olsun yalan söylemek, başkasının namusuna göz dikmek, insanları bilerek bir birine düşman etmek, kul hakkı yemek, hayvanlara ve canlılara eziyet etmek, sapıklık, sapkınlık vb. İslamda en büyük günah denen şeylerin tamamını eksiksiz en aşırı dozda yerine getiriyorsun!

   Matematik ortada AMK!

   Bir yandan 100 en ağır günah - öte yanda en hafif 1 sevap (Senin giyim şeklin değil eksi getiriyor) = 99 Günah!

   Hem de en ağır 99 günah!

   Eğer cehennem varsa seni orada sadece yanmak ile bırakacaklarına inanıyor musun! Orada bekleyen onca zebani var. Bunlara haliyle en ağırından her tür işkenceyi sonsuza dek yapın deniyor. (Kitabın öyle anlatıyor)

   Şimdi o cehennem gibi rezil bir yerde sonsuza dek yaşayan aç zebani seni ele geçirince (Parlak Parlak) sana neler yapacağı, o Zebaninin malum fiziksel bölgesinin nasıl bir şeye benzediği ve onunla sana ne edeceği hiç aklına geliyor mu!

   Eğer diyelim Cennetr ve Cehennem var ve ciddi ciddi hesap günü gelecek!

   Hristiyan, Musevi vs. diğer dinlerden olanlara sorduklarında diyecekler "Eh benim doğduğum toprakta bu din vardı, uymasam yok olacaktım, zaten bu dinlerde bire bir senin söylediğinin aynısını senin dine karşı söylüyor, ben de bunu seçtim!

   Eh, bu durumda mantıken evreni yaratan ve bu diğer dinlere tapanları yaratan kabiliyette bir canlının mantıksal adaleti malum!

   Öte yanda Benim gibi Ateist, Agnostik vb. dinlere ve tanrı vb. bir yaratıcıya inanmayanlara soracaklar ve diyeceğimiz "Bana bu aklı, zekayı, kabiliyeti, ön görüyü vs. veren sensin, bu dinleri ve kitapları gönderen içlerindeki akıllara zarar mantıksızları da bile bile yazan gene sensin, Eh ben inanmıyorsam kabahat benim mi, mantıklı bir açıklama yapsan inanırdım" diyeceğiz!

   Bu durumda bizler de çok büyük olasılık yırtacağız!

   Sıra sana gelecek sen daha konuşmadan sana diyecekler "Lan AMK, biz sana bir din gönderdik, Bir peygamber yolladık, bütün emirleri kullanım kılavuzu gibi kitaba yazdık aha orada, üstüne bir de Müslüman olduğunu söylüyorsun ve ömür boyu bunca günahı İslam ve Müslümanlık ismi adı altında işledin! Şimdi seni ateşte yaksak az gelir, kaynar suda pişirsek o da az, haliyle üstüne sonsuza dek bir güzel S...ğiz"....

   İşte sana diyecekleri bu.

   Bizzat senin inandığını iddia ettiğin dinin bizzat kedi kitabının söyledikleri üzerinden bunları söylüyorum.

   Oku kendin karar ver.......
   -1
   • ulas47
    ulas47 14 Haziran 2017 - 17:55Cübbeli Ahmet Hoca diye yazılır Soytarı AHmet diye okunur..
    +1
    • tebesir
     tebesir 14 Haziran 2017 - 17:47benim allah'ımla bunların allah'ı farklı. ben bunların inandığı hiç bir kutsala inanmıyorum. şu ramazan ayında şu mubarek aylarda içinde bi parça allah sevgisi olan bir adamı bile soğutuyorsunuz. bir nesili ateis deist yaptınız. siz bunların hesabını nasıl vereceksiniz ?
     • sizofrenikyazar
      sizofrenikyazar 14 Haziran 2017 - 17:09Akp önce hocaları konuşturup kıdem tazminatına "caiz değil" dedirtecek. sonrasında kıdem tazminatının üstüne oturacak.
      • enteresan
       enteresan 14 Haziran 2017 - 15:22Sefa sürenler cemaatinden yüklü para aldıysa demek
       +2
       • lpgliufo
        lpgliufo 14 Haziran 2017 - 15:11yobaz susarmısın
        +2
        • cozer
         cozer 14 Haziran 2017 - 10:16Demek ki kıdem tazmınatını yemek için hazırlanan yasa tasarısına yeterli destek bulunamadı ve 3,5 atılmaya başlandı; zira oradan gelecek ve fona aktarılacak paraya acil ihiyaç var. Tabi ki imdada bu ibişler yatişmeliydi. Hemen harekete geçilmiş. Çalışmalar başlamış.
         +1
         • kacak.oralet
          kacak.oralet 14 Haziran 2017 - 09:57Adam yaşamı boyunca çalışmamış ki kıdem ne ihbar ne, ne bilsin? Ha birde bu lavuğu takip edenlerin büyük çoğunluğunun işçi olması da ayrı bir ironi.
          +1
          • ercu09
           ercu09 14 Haziran 2017 - 09:52siktir ulan ordan göt
           +3
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...