Disksiz Bilgisayar İcat Eden Genç Girişimci

newman newman diyor ki;
tabiki bir a haber klasiği! ama tubitakta işin içinde inanılır gibi değil.sanki sistemi kendi icat etmiş, arkadaşım bir halt yapıyorsun tamam uyanıksın belediye filan anlaşmaları yaptın çinden getirdin sistemi kurdun paranı aldın da tüm dünyaya açıklayıp kendini ele verme. bu sistemin yıllardır kullanıldığını kendide bilmiyor mu acaba. sanki harddiski kendi üretmişte yerine yeni sistemi kurmuş gibi haber yapmak nedir ya yazık! birde tubitakın desteklemesi şaka gibi! vallahi pes.
Kategori: Teknoloji
sitene ekle
Etiketler: disksiz bilgisayar tübitak belediye. hard disk bilgisayar a haber
1 26 Haziran 2017
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • Soul741
  Soul741 26 Haziran 2017 - 15:16http://www.reitix.com/Makaleler/Sunucu--Server--Tabanli-Network--Ag--Nedir/ID=4864

  Sene 2000. Microsoft bunun için işletim sistemi yazmış. 20 senedir her yerde kullanılıyor. Seviyeyi bozmak istemiyorum ama bir siktir git amına koyim ya. Ne salak heriflersiniz. Kimse uyarmıyor bu amk ülkesinde bu adamları? Hepiniz mi salaksınız? Aptallığın, cahilliğin böylesine değer gördüğü, prim yaptığı başka bir ülke var mı lan acaba?
  +25
 • Gny09
  Gny09 26 Haziran 2017 - 15:10Oha lan bu kadar cahil nasıl aynı yerde toplanabiliyor ya?
  Ulan gene avantadan götürdüler paraları bize de söylenmek kaldı.
  +16

Tüm Yorumlar

 • Spunky
  Spunky 03 Temmuz 2017 - 16:3620 sene diyen arkadaşlar, az daha geri gidin IBM Mainframe'lere... Kaldı ki mainframe gibi büyük işleri bırakın C64'ler bile rom boot yapıp Rs232'den bu söyleneni yapardı. Bu ülke ne çekti bu kan emicilerden be öf be yıldım yeminle yıldım bunlardan!
  +4
  • arquitecto
   arquitecto 28 Haziran 2017 - 01:29raspbery pi diye bir cihaz var bi araştırın arkadaşlar ne kadar ileride aslında teknoloji...
   • asurefarkmaz
    asurefarkmaz 28 Haziran 2017 - 00:28dübidak?
    +3
    • obensaltan
     obensaltan 27 Haziran 2017 - 18:22radyonun resimlisidir
     +5
     • Soul741
      Soul741 27 Haziran 2017 - 18:07Bu tarz sistemlerin onlarca türü var. Temel olarak aptal terminallerden(istemci) ve bir veya birden fazla serverlardan (sunucu) oluşur bu sistemler. Sen aptal bilgisayar ile sunucuya bağlantı kurar, onun sisteminden faydalanırsın.

      Bunun yıllardır yapıldığı kısmını atlayarak şunları da söylemek gerek. Bu sistemler yavaştır. Onlarca bilgisayar, tek güçlü bir bilgisayarın sistemine bağlanıp, onu parça parça kullanıyor. Normal olarak yavaş.

      Bu herif ne yapmış o da tam belli değil. Anlattığı şey bu ama bu sadece diski ortak kullandıracağım diyor. Eh dediği şey yukarıda ki sistemden de yavaş olur muhtemelen. Çünkü bir bilgisayarın en yavaş yeri diskidir. Tek bir kullanıcı bile kolayca diski tek başına tamamen kullanabiliyor. Sen nasıl bunu dağıtacaksın millete? Tamam bunu da yüksek kapasiteli ve hızlı diskler(ssdler) ile belli miktar çözebilirsin. Ama senin temel dayanağın diskten maliyetini azaltmak. Behey salak, bunun sunucu maliyeti, bakım maliyeti, dediğim pahalı diskler ile daha masraf çıkartırsın. Üstüne de yaşayacağın onlarca yazılımsal ve donanımsal sorun.

      Gereksiz uzun bir yazı oldu. İşin özeti sikecek adam bulmuş arkadaş, sikiyor.
      +5
      • unnamednoname
       unnamednoname 27 Haziran 2017 - 16:19@flylaylay mamit efendi hazretlerine sokturtma, pohunu tutamayan adam mi cökertmis siteyi te allam...

       Bakin arkadaslar ben kalp güzeliginin yüze
       yansidigna inanirim, da yanilmadim hayatimda. Simdi bu götüm gibi projeyi sunan yavsagin sifatina bakin. Sinsiligi seziyormusunuz bu sirtini birilerine
       dayamis özgüveni, utanmazligi, devir bizim devrimiz rahatligini. Bu tipler su anda akp nin heryerinden fiskiriyor, bu dindar gecinen dinciler hep nurdan nur yüzlülerden bahsederler ama iclerinde birtane temiz
       yüzlü adam yok... Neden? Cevabini siz de biliyorsunuz...
       +3
       • commander64
        commander64 27 Haziran 2017 - 15:18Her söylenene düşünmeden inanan,her sözü doğru zanneden cahil izleyici kitlesi ve bunu harika şekilde kullanan A haber. @Soul741 dediği gibi 20 sene oldu amk salakları! maşallah demeden önce araştırın bakalım doğru mu diye.
        +2
        • alper.tunga
         alper.tunga 27 Haziran 2017 - 15:16@flylaylay lutfen yeter aq. Hani reiscisin ya, hani evini arabani aldin hayat sana guzel ya? Bu ulkede onlarin hicbirini yapamayan milyonlarcasi var. Durumu daha kotu olanlar da var, mesela senin reisin istedi diye, 20 yasinda ana kuzulari suriyeye olume gonderildi, dunyanin enayisi biz oldugumuz icin. O da yetmedi simdi katar'a, ummeti kurtarmaya gonderildi. Biliyorum aktrolsun de, senin uzerinden gondermemi yapayim dedim ;)
         +3
         • alper.tunga
          alper.tunga 27 Haziran 2017 - 15:08lan bu heriflerin doneminde birsey de dogru gitmez mi? tubitak'in, askeriyenin, polisin, hukuk'un, genel anlamda devletin tum kurumlari vasifsizlasti
          +4
          • 4kisiliksandalye
           4kisiliksandalye 27 Haziran 2017 - 14:11Yarından itibaren kablosuz mağus yapımına başlıyorum
           +2
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...