Batıda Kan Var (1968) - Final Sahnesi

855 izlenme - 03 Temmuz 2017
renkov renkov diyor ki;
Batıda Kan Var(İtalyanca: C'era una volta il West, İngilizce: Once Upon a Time in the West), İtalyan yönetmen Sergio Leone'nin 1968 yılında yönettiği epik spagetti western filmi. Türkiye'de 27 Kasım 1972 tarihinde sinemalarda "Batıda Kan Var" adıyla gösterime giren filmin 1986 yılında özgün adının tam çevirisi olan "Bir Zamanlar Batıda" adıyla video formatında da dağıtımı yapıldı.

Filmin yıldızlarından Henry Fonda, Frank rölüyle ilk kez kötü adam tiplemesinde oynamış ve verdiği bir röportajda seyircilerin onu filmde ilk gördüklerinde çok şaşırdıklarını söylemiştir. Filmde Charles Bronson güçlü düşman "Harmonica"'yı, Jason Robards haydut Cheyenne'yi ve Claudia Cardinale geçmişte bir fahişe olan şimdi ise yeni dul kalmış bir çiftlik hanımı olan Jilly'yi oynar. Senaryo Leone ve Sergio Donati tarafından yazılmıştır. Hikâye Leone, Bernardo Bertolucci ve Dario Argento tarafından tasarlanmıştır. Filmin görüntü yönetmeni Tonino Delli Colli'dir. Filmin müziğini Ennio Morricone yapmıştır.

Film Avrupa'da azımsanmayacak bir gişe başarısı yakaladı. Bazı şehirlerde birkaç yıl oynadı. Bununla beraber 1969'da galası yapıldığında Amerika'da daha çok olumsuz eleştirilerle karşılandı. Film bir şaheser ve en iyi westernlerden biri olarak kabul edilmektedir.
Kategori: Film
sitene ekle
Etiketler: batıda kan var bir zamanlar sergio leone ennio morricone

Yorumlar

Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • mucrim
  mucrim 04 Temmuz 2017 - 09:10duello olmazsa western filmi olmuyor
  +1
  • kamdavulu
   kamdavulu 03 Temmuz 2017 - 12:22Charles Bronson Tatar Türküdür, bilgisi olmayanlar araştırıp öğrenebilir.
   +4
   • ichtyanthropos
    ichtyanthropos 03 Temmuz 2017 - 12:14Bilgisayar ekranında veya televizyonda O-L-M-A-Z, kesinlikle gidip, sinemada izlenmelidir dediğim sinema tarihinde yer almış 5-6 filimden birisi de budur, özellikle de bu sahnesi. VHS'sini kiralayıp izlemiş oldugum halde, yıllarca beklemişim, şehrin ve çevre şehirlerin tüm sinema programlarını takip etmişimdir (ki internetin olmadığı yıllar; gazeteden, broşürden takip ediyorum...), bir retro sineması tekrar sunarsa kaçırmayayım diye...

    diğerleri:
    -Spartaküs
    -Ben Hur
    -2001
    -Serengeti Belgeseli

    ve 1-2 tane daha
    +1
    • cigobattisamatra
     cigobattisamatra 03 Temmuz 2017 - 02:06Ulan herifler taş gibi film yapıyor.
     +2
     • 80's child
      80's child 03 Temmuz 2017 - 01:04Sergio Leone,Bir Avuç Dolar Için,Birkaç Dolar Için,iyi Kotu Çirkin uçlemesinde daha sohretli oyuncularla oynamak ister,ama unlu oyuncular bu filmlerde oynamak istemezler,bu uç filmin ve ozellikle Iyi Kotu Çirkinin basarisindan sonra,Bir Zamanlar Batida filminde daha sohretli oyuncularla çalisma firsatini yakalar,ama benim kisisel fikrim bu filmde uçlemein çekirdek kadrosuyla çekilse çok daha basarili olurdu...
      +4
      • hamitiye
       hamitiye 03 Temmuz 2017 - 00:49ulan yine tırnaklarım acayip uzamış, sizin de böyle mi ya iki günde tırnak mı uzar amk işin yok şimdi banyo yap tırnak kes offf gece gece iş çıktı.
       -5

       Popüler İçerikler

       © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...