Sabiha Gökçen - Atatürk Tavana Ateş Etmemi Söyledi

1.217 izlenme - 26 Temmuz 2017
izgago izgago diyor ki;
Hatay meselesinde gevşek hareket edilmesinden hoşlanmayan Mustafa Kemal Atatürk, Sabiha Gökçen'i yanına oturtarak ondan bir şey yapmasını istemiş. O isteği ise Sabiha hanım böyle anlatıyor efendim.
Kategori: Televizyon
sitene ekle
Etiketler: mustafa kemal atatürk atatürk sabiha gökçen hatay hatay meselesi vatan
12

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • edgar90davids
  edgar90davids 26 Temmuz 2017 - 00:29Büyüksün anne.
  +7
 • adzhandle
  adzhandle 26 Temmuz 2017 - 12:34birine bıçak çekeresen onda da tabanca varsa çekip seni vurursa niye vurdun yeaa diye zırlayamazsın. terörler mücadele de böyle birşeydir silah çekersen karşı taraf ya teslim olur ya da o da çeker seni vurur. dersim katliamı falan diye bouna ötmeyin onun için amk kekoları.
  +6

Tüm Yorumlar

 • kamdavulu
  kamdavulu 31 Temmuz 2017 - 11:24Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin; sen öldürüyorken de vururken de güzelsin.
  • scatex
   scatex 26 Temmuz 2017 - 17:32lan siktiklerim bu karı dersimi bombaladığında pkk mı vardı? kıt beyinliler şimdiye bakarak o zamanın gariban köylüsüne bomba yağdıran kadını el üstünde tutuyorsunuz. Yeni kurulan bir devlet var ve haliyle itirazlar yükseliyor kalkıp insanların üzerine bomba mı atılır aq düşman askerimi bunlar? zerre insanlık yok sizde şimdikiler orospu çocuğu o ayrı konu.
   -11
   • adzhandle
    adzhandle 26 Temmuz 2017 - 12:34birine bıçak çekeresen onda da tabanca varsa çekip seni vurursa niye vurdun yeaa diye zırlayamazsın. terörler mücadele de böyle birşeydir silah çekersen karşı taraf ya teslim olur ya da o da çeker seni vurur. dersim katliamı falan diye bouna ötmeyin onun için amk kekoları.
    +6
    • alper.tunga
     alper.tunga 26 Temmuz 2017 - 10:10@scatex 15 temmuz, dersim ne alaka kuzum? Daga cikip 40 yildir ulkenin anasini skenlerde bu ulkenin vatandasi picler degil mi? Ne yapalim onlarada sevgiylemi bakalim. Bu ulkede hainlere verilen cevap yillardir aynidir, bombadir, kursundur, tokattir. Acima yok, goz yumunca Sur da olanlar oluyor.
     +5
     • kobay000
      kobay000 26 Temmuz 2017 - 09:35Konu yine Tunceli meselesine gelmiş. Buyrun harekata katılan askerin ağzından dinleyin olayın aslını...

      https://www.youtube.com/watch?v=sb6RDsUungs
      -2
      • glock21
       glock21 26 Temmuz 2017 - 02:19scatex; O zaman bundan sonra PKK'lı teröritslerin üstüne F-16'dan çiçek, salata, köfte, rakı hatta olmadı yanında karı atalım!

       Hani şu 150'den fazla ilkokul öğretmeni, 0-12 yaş arası 3000'den fazla çocuk, binlerce doktor, hemşire işçi vs. kamu çalışanı, on binlerce sivilk, toplamda sadece Türkiyede 40 Binden fazla insan katletmiş PKK'ya!

       Tunceli ayaklanmasını başlatanlar pkk'nın 10 katıdır. Üstüne bir de hem İtilaf devletleri iş birlikçisi, Hem Kürtçü, hemde ağır yobaz, bağnaz, dinci şeriatı oldukları gibi dertleri de hilafet ve şeriatı getirmek!

       İsyancıların tepelerine bombayı yiyecek kadar ne yaptığı ile ilgili hiç ağzınız açılmıyor!

       Misal yöre halkı Alevileri katletmek bir yana, üstüne mezarlarını dahi yakıp yıkmaları (1,2 mezar değil yüzlerce), isyana katılanların yarında fazlasının Tunceli sınırları dışından olduğunu, isyana katılanların Nüfusun % 10'u dahi olmadığını vb. konuları konuşalım!

       Utanmasanız bugün PKK'ya yapılan operasyonları bugünden 100 yıl sonra "Türkler kürtleri katletti, soy kırım yaptı, bombalarla, tanklarla binlerce kişiyi katletti" vs. diye ortaya çıkacaksınız! Tıpkı Ermenilerin Ermeni soy Kırımı Palavrası ile yapmaya çalıştığı gibi!

       Günün sonunda bu Tunceli (Dersim) ayaklanmasına katliam/soykırım diyenler de bire bir Ermeni Soykırımı palavrasını üreten, kullanan kitle ile aynı...

       Apo, Karayılan ne ise Şesy Sait, Saidi Nursi, İskilip Atıf ve diğerleri de bire bir odur. Zaten PKK'nın kökleri de bizzat bunlarla ortak, aynı yapıdan gelir. 100 yıllık eküriler.
       +3
       • silentguard
        silentguard 26 Temmuz 2017 - 02:17Atatürk bir ingiliz bakanını Türkiye de misafir eder, ingiliz bakan merakla sorar ;

        - Bu zor şartlarda kurtuluş mücadelesini nasıl kazandınız?

        Mustafa Kemal Atatürk masanın çekmesindeki tabancını çıkartır ve şarjörünü boşaltır. Ardından kapıda nöbet tutan askeri içeri çağırır. Gelen askere masadaki tabancasını göstererek '' Al kafana sık '' der. Nöbetçi asker hiç teretdüt etmeden tetiği çeker.

        Bunu gören ingiliz hayretler içerisinde kalırken Mustafa Kemal bakana dönerek , İŞTE BÖYLE der.
        -8
        • otonompiyade
         otonompiyade 26 Temmuz 2017 - 01:47Dersimdeki isyancılara,ne yapacaklardı çiçek mi atacaklardı. Devlet nedir nasıl yönetilir bütün Acuna göstermiştir Kemal Paşa . Hadi gidin başka yerde yapın demagojinizi amk un k*rtleri.
         +6
         • esprituel
          esprituel 26 Temmuz 2017 - 01:16Bunun adı gözdağı vermek. Paşam o kadar büyük bir lider ki orada vermek istediği mesaj; ben olmasam dahi, benim emrim olmasa dahi en ufak vatan toprağını savunacak cesarette askerler var. Bu yüzden kendisi gelen polislere Sabiha Gökçen'i almalarını söylüyor polislere. Mevzu bahis vatansa gerisi teferruat diyen bir lider. Bunu halk önünde yapıyor ki yarın öbür gün öldüğümde benim kadar vatanını düşünen vatan severler olduğunu gösteriyor. Bu kadar zeki bir adam ATAM.
          +6
          • edgar90davids
           edgar90davids 26 Temmuz 2017 - 00:29Büyüksün anne.
           +7

           Popüler İçerikler

           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...