Açık Sözlü Belediye Başkanı

tırtkadın tırtkadın diyor ki;
Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinin Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, hizmet alabilmek için uyguladığı yöntemlerden sözederken, “Olağanüstü bir gücüm yok. Girişkenliğim, fırıldaklığım, üçkağıtçılığımla bir şeylerin peşinde koşuyorum” diyerek katılımcıları güldürdü.
Kategori: Türk İşi
sitene ekle
Etiketler: Açık sözlü belediye başkanı belediye başkanı beşikdüzü trabzon orhan bıçakçıoğlu
2 01 Ağustos 2017
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • glock21
  glock21 01 Ağustos 2017 - 13:02Matematik ortada.

  Devletin parasını, bütün bütçeyi sen üç kağıtçılık ile alıp sadece kendi belediyene aktarıyorsun. Yani diğer belediyelerin de hakkına düşeni sen siyasi iktidarı arkana alıp el koyarak 10 belediyeye harcanacak bütçeyi çalıyorsun!

  10 köye mıcır yol yapacak kadar bütçe var ise sen fırıldaklık ile arkana aldığın siyasi iktidar ile bütün bütçeyi alıp, senin köye asfalt döktürüyorsun!

  Öteki 9 köyde bırak mıcırı, toprak yol dahi yapamaz hale geliyor!

  Askerde bizi 16 kişilik timlere bölmüşlerdi. Sürekli tim halinde eğitim, tim halinde yeme içme vs.!

  4500 Küsür kişi, tepede sıcak aralıksız 6 saat hiç kıpırdamadan rahatta bekle babam bekle. Su, tuvalet, yeme içme yok, kıpırdamak dahi yok!

  3. Saatte her timden 1 kişiye su matarası açma izni! 1 Litre kadar suyu 16 Kişi bölüşecek!

  Rast gele önde 1 kişi açar, sıra ile herkes içer! İlk 3 kişi biraz fazla içse geri kalan 13 kişi susuzluktan geberir.

  Bir sonraki gün arkadan rast gele bir kişiye matara açtır ve gene aynı durum!

  İçindeki yavşak bencil adam edemeyen tim her daim susuz kalır. Susuz kalan tim özetle yok olur. Çünkü daha susuz koşacağın onlarca km, çekeceğin yüzlerce şınav vs. eğitim var! Timde tek bir kişi diğerlerinden geride kalsa öldüresiye eğitim cezası.

  Aklı selim timler içerisinde veya tim lideri seçilen asker diğerlerine liderlik edecek vasıfta ise o su bölüşe bölüşe 16 kişinin tamamına yeter. O tim hiç susuz kalmaz.

  Bu Belediye başkanı ve kitlesi de işte bu 1 Litrelik mataradan suyun tamamını içen sonra da geri kalan 13 kişinin susuzluktan kırılmasına neden olan o ilk 3 kişi gibi. Bir sonraki gün de kendileri susuz kalıyor, 3. gün tim tamamen yok oluyor!

  Bencilliğin, şerefsizliğin, üç kağıtçılığın, yüzsüzlüğün bu kadarı olur!

  Utanmadan bir de söylüyor. Sanki zekası ile belediyeye kaynak yaratacak bir şey icat edip olmayan bir bütçeyi yaratıp halka hizmet götürmüş gibi anlatıyor!

  Oysaki yaptığı bütün ilçelerin toplam verdiği parayı çalıp direkt kendi bölgesine aktarmak!

  Peki diğer insanlar ve onların ilçeleri, kasabaları ne oldu birader???
  +4
  • ay879209363
   ay879209363 01 Ağustos 2017 - 10:37Beyler bende bu akp yüzünden trabzonlu ve karadenizlilere önyargılıydım. Fakat, dün bir trabzonlu ile tanıştım adam bütün önyargılarımı yıktı. Öyle şeyler anlattı ki, söyledi ki, ben kendi düşüncelerimden utandım. tüm trabzonlulardan özür dilerim, meğer karadenizin piçi rizeymiş, trabzon değil.
   +10
   • küçük esnaf
    küçük esnaf 01 Ağustos 2017 - 08:53trabzonun hayır cıkan tek ilçesi sevıyorum kendılerını
    +8
    • silentguard
     silentguard 01 Ağustos 2017 - 03:58Arkadaşlar bu belediyelerin iş yapma şekilleri de bir tuhaf. Örneğin belediyenin kasasında senelik 100 milyon birikti. Bunun 80 nini harcadı geri kaldı 20 milyon. O yıl bitince artan 20milyonu belediye yasalarına göre sonraki seneye devredilmesi yasak. Yani bazen gördüğünüz gereksiz sokak çalışmaları ( kaldırım, boru ) vb çalışmalar sırf bu para harcansın diye yapılıyor. Bunu belediyenin içinde öğrendiğimde - vay amk ne zengin memleketi demiştim. Gerçekten öylemiyiz?
     -3
     • hakkıbulut
      hakkıbulut 01 Ağustos 2017 - 01:38bir kasaba politikacısını üç dakika dinlemem isterse dünyanın sırrını versin.
      +24
      © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...