Dirty Mac - Yer Blues

ay3026315841 ay3026315841 diyor ki;
Sadece iki kayıtı bulunan bu güzelim grubun üyeleri şunlardır ;
-John Lennon (The Beatles)
-Eric Clapton (Cream)
-Keith Richards (Rolling Stones)
-Mitch Mitchell (Jimi Hendrix Experience)

burada eric clapton'ın çaldığı gitar solosu, dünya üzerinde çalınmış en iyi gitar sololarından biridir. budur, böyledir. eric ne iyi bir besteci, ne iyi bir söz yazarı, ne iyi bir şarkıcı, ne de hatta sempatik bir insan olmayabilir. gitarına jimi kadar hakim de olmayabilir. ama icra ettiği diğer parçalar bir yana, dirty mac adlı supergroupu dünyanın gelmiş geçmiş en iyi supergrouplarından biri yapan en önemli sebepler arasında başta gelen sebeplerden biri, bu adamın atmış olduğu solodur; eric clapton bu soloyu atmış kişidir. ve en önemlisi, daha başka hiçbir gitar soloda karşılaşmadığım kadar özenli, detaylarda incelikli bir solodur bu. gerek eric, gerek mitch mitchell, gerek keith richards, bu tek parçalık supergroup performansı için büyük bir heves ve özveriyle kendilerini parçalarcasına kaliteli çalmışlardır. orada yer alışları bile ayrı özenlidir. giysileri, detaylardaki dikkatleri, şarkıyla bütünleşmişlikleri; grup adeta pozitiflik fışkırtmaktadır bu icra sırasında. john lennon, kendi parçası çalındığı için onore olmuş bir havadadır ve adeta kendi kafa karışıklığı içinde nispeten daha garip gurüp bir haldedir, daha salaştır, "benim karizmaya ihtiyacım yok ben john lennon'ım lay lay" havasındadır falan filan. sağlık olsundur. ben de zaten milyor kere dinlemiş olduğum orijinal kaydından farklı bir yorum getirmeyen john yerine, grubun diğer üyelerine; keith'in basında yürürken kendinden geçip başını iki yana sallamasına, mitch'in hayatının en güzel anını yaşıyormuşçasına parlak gözlerle bakıp baterisini çalabileceği en iyi şekilde çalmak için yırtınmasına, ve, eric'in muhteşem solosuna odaklanırım, o katmanları daha bir dikkatle dinlerim her izleyişimde, dinleyişimde.
Ve de bu performans "Rolling Stones Rock N Roll Circus" da gerçekleşmiştir .
2 kayıtı bulunan dediğim bu grubun diğer kayıtının adı "Whole Lotta Yoko" dur
Kategori: Müzik
sitene ekle
Etiketler: John Lennon (Beatles) Eric Clapton (Cream) Keith Richards (Rolling Stones) Mitch Mitchell (Jimi Hendrix Experience) Yer Blues Rock blues j...
5 05 Ağustos 2017
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

  • postmoderno
    postmoderno 05 Ağustos 2017 - 20:51paylasimina saglik kardes,harbiden tam bir superband olmus,hic haberim yoktu bu olusumdan..tuyler diken diken..alkisladim-kactim..
    +2
    © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...