Game of Thrones Nedir?

209 izlenme - 26 Ağustos 2017
exixiz exixiz diyor ki;
Game of Thrones, George Martin’in “Buz ve Ateşin Şarkısı” adlı roman serisinin ilk kitabından uyarlanan HBO TV dizisidir. Muhteşem Yüzyıl’ın ejderhalısı.
Senaryonun karmaşık ve komplo dolu olması zeki insanları kendine çekiyor. Game of Thrones'un seks sahneleri ve çıplaklık için izlemeye başlayanlar bile sonunda bu zekânın büyüsüne kapılıyor.

Türklere asmalı konaktan sonra Pazartesiyi sevdiren dizi. Neden ejderham yok dedirten, kılıç kuşanıp ata binme isteği yaratan, yaşadığımız dünyanın çok sıkıcı ve tekdüze olduğunu hissettiren dizi.
Game of Thrones'un çatısı temel olarak şöyle; Westeros kıtasının üzerinde 7 krallığın kontrolünü ele geçirmek için savaşan pek asil 9 aile ve hepsini tehdit eden ortak eski bir düşman: Ölüler ordusu.

Yemyeşil sahneler, süper müzik, ejderha, ateş, buzdan bir duvar, ölüler ordusu. Hepimiz paralize olmuş gibi haftada bir saat bunların gerçekliğine inanıyoruz. Bir saatliğine faturaları, metrobüsü falan unutuyorsun. GOT bitiyor, hayata adapte olmakta zorlanıyorsun. Karını Khaleesi gibi görüyorsun aşk hayatın güzelleşiyor. Patronun dağ gibi geliyor artık yanlış yaparsan biliyorsun ki kelle gitti.

Game of Thrones’un bilinmeyenleri:
Kral Joffrey'in düğünündeki "güvercin pastası" gerçek, tarifi de 16.yüzyıl yazarı Giovanni De Rosseli'ye ait.
Harvard'da orta çağ tarihini Game of Thrones üzerinden anlatmak için ders açılması planlanıyor.
Game of Thrones Dünyanın en çok hacklenen dizisi.
HBO Game of Thrones'tan ilham alınarak yapılmış rap şarkılarını içeren resmi bir albüm çıkardı. Ayrıca "demir taht"ın replikalarını 30 bin dolara satıyor.
Bunu biraz geç söylemiş olabilirim ama: Sansa karakterinin saç tasarımı ve giydiği kostümler dizinin senaryosuyla ilgili çeşitli ipuçları veriyor.

İyi bir senaryo için istek, istek için hareket, harekette çatışma, çatışma sonucunda değişim olmalıdır. Dizinin neden sevildiğinin cevabı işte bu. Hikayeyi nasıl anlattığın, hikayenin içeriği kadar önemlidir.
Kategori: Komik
sitene ekle
Etiketler: Game of Thrones yabancı dizi nedir

Yorumlar

Yorum Yaz
Bu içeriğe hiç yorum yazılmamış, bir ilke imza atmak ister misin?

Popüler İçerikler

© 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...