İlber Ortaylı'nın Angela Merkel'e Odun Demesi

2.334 izlenme - 26 Eylül 2017
exixiz exixiz diyor ki;
Son dönemde oldukça sert açıklamalara sahne olan Türkiye ve Almanya arasındaki ilişkilere önemli bir yorum da Prof. Dr. İlber Ortaylı’dan geldi. CNN TÜRK’te Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu programına konuk olan İlber Hoca, iki ülke arasında ilişkilerin düzelebilmesi için önce Almanya’da bugün gerçekleşen seçimlerle iktidarın değişmesi gerektiğine dikkat çekti. Almanya Başbakanı Angela Merkel ve partisinin siyasetini 'odun gibi' diyerek niteleyen İlber Ortaylı, gelecek dönemde diplomasi sanatının kullanılması ile dış ilişkilerde değişim yaşanabileceğini vurguladı.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: Almanya Başbakanı Almanya Angela Merkel İlber Ortaylı haber videoları
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

Tüm Yorumlar

 • hawker
  hawker 28 Eylül 2017 - 07:43Bu adamın herkese giydirmesine hastayım
  • glock21
   glock21 27 Eylül 2017 - 17:03Hocanın söylediklerinden "Tayyibe destek veriyor" gibi bir şey çıkarmak hakikaten büyük geri zekalılık. İster karşı olarak söyle ister destek olarak. İki durumda da ahmaklık.

   Adam aklı selim, toplum yöneten, bürokrasinin nasıl işlemesi gerektiğinden bahsediyor.

   Aynı şeyi Tayip yapsa gene söyler, Markel, Putin, Obama veya başka biri yapsa gene bire bir aynı görüşü belirtir.
   Çünkü akıl, mantık üzerinden konuşuyor. Doğrusu da budur.

   Sırf salt lider yalakalığı yüzünden liderin yanlışına alkış tutmak veya tam tersi sırf o lider başa bela diye ona karşı olup, haklı olduğu durumda da sırf karşı olmak için diğer tarafa destek vermek de geri zekalılıktır.

   AKAPE 16 sene önce yok olmuş PKK'yı tekrar var edip başımıza bela etti, bugün PKK Suriye ve Irak da YPG/PYD ve Peşmerge adı ile bildiğin devlete dönüştü!

   Ancak şu an çıkar gereği için bile olsa TSK'yı serbest bırakıp operasyonlarına izin vermeye başladı!

   Şimdi AKAPE bunun yegane sebebi olsa dahi sırf AKAPEYE muhalefet olalım diye bugün operasyon yapan TSK'ya karşı çıkıp PKK'dan yana mı olalım!

   Bu videoda bahsi geçen olay da bire bir bu. Şu hayata biraz akıl, mantık, vicdan ile objektif bakmayı deneyin AMK...
   +1
   • losta
    losta 27 Eylül 2017 - 08:47hocanın son saniyelerdeki bakışı
    +5
    • mogoko
     mogoko 27 Eylül 2017 - 05:18Gayet dogru bi analiz. Almanya daki hristiyan demokratlarin Turklere bakis acisi zerre degismedi. Hoca sabit fikirliligi ve bunun uzerinden yapilan siyaseti elestirmis, diplomasinin onemini vurgulamis.
     +2
     • beynimyok
      beynimyok 27 Eylül 2017 - 00:05kasabalıların amına koyim
      +4
      • human33
       human33 26 Eylül 2017 - 22:51adam her iki tarafa da laf sokup, diplomasiden anlamadiklarindan bahsetmis! burdaki arkadaslarda dinleyip anlamadan triplere girmis :)))
       +2
       • şıkır şıkır
        şıkır şıkır 26 Eylül 2017 - 22:49İlk defa bu vidyonun altında İlber Hocaya laf edildiğini gördüm. Acaba Tayyip Erdoğan'ın fikirlerini destekler bir yapıda olması şu an birilerini rahatsız mı etti, diye düşünmedim değil...
        • convival
         convival 26 Eylül 2017 - 20:42adam diplomasiyi ovuyor amk. video izlensin diye haber sitesi gibi manset atiyorsunuz. hocanin kabahati yok.
         -3
         • DavidFetcher
          DavidFetcher 26 Eylül 2017 - 19:59Ayni ifadeleri Tayyip icinde kullanmasini bekliyoruz Sn. Ilberin. Maalesef TR de ki ezberi egitim sisteminin profesorlerimizi bile kitaplari papagan gibi soyletmesinden dolayi, fikir uretebilen insanlar ortaya cikaramiyoruz. Gecenlerde burada bir yorum vardi ve diyordur ki: bir konu hakkinda bilgi sahibi olan kisileri her konu hakkinda akil verebilecek sahislar olarak gorme sacmaligi ve bu insanlarinda kendilerini her konu hakkinda yorum yapacak yerde gorme sorunlarini ayirt etmek zorundayiz. Maalesef Sn. Ilber iste bu durumda tam bu noktada kalmis. Kaliteli insanlar ulkeyi terkediyor yada terketmeye calisiyorlar. Sonra ulke iste bunlara kaldi...
          -4
          • obii
           obii 26 Eylül 2017 - 19:52stalinin tarihsel önemi derken?kendi halkını katleden bir orospu cocugundan mı bahsediyoruz?
           -6
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...