Amerikan Ulusal Arşivi’nin Kurtuluş Savaşı ve Sonrası Görüntüleri

1.894 izlenme - 13 Kasım 2017
izgago izgago diyor ki;
Osmanlı, Türkiye ve Ortadoğu tarihine ilişkin Amerika'daki çeşitli üniversitelerde çalışmalar yapan tarihçi Işıl Acehan'ın paylaştığı tarihi videolar, Kurtuluş Savaşı dönemi ve sonrasında kurulan Türkiye Cumhuriyeti'ne ait. İzliyoruz Efendim.
Kategori: Televizyon
sitene ekle
Etiketler: kurtuluş savaşı türkiye cumhuriyet mustafa kemal atatürk Işıl Acehan demokrasi
25

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • obii
  obii 13 Kasım 2017 - 12:38bu gunleri 15 temmuzla bir tutan malların aq...
  +26
 • hawker
  hawker 13 Kasım 2017 - 15:11Askerliği bedelli yaparım ama duyar kasmayı ihmal etmem.
  +8

Tüm Yorumlar

 • glock21
  glock21 13 Kasım 2017 - 20:41Hala Allah kelimesinin anlamını bilmeyen gavat var bu ülkede!

  Evladım, Arap toplumlarında hemen hemen bütün tanrılara zaten Allah, "El İlah" "İlah" demektir. Hatta İslam ve Hristiyanlıktan hemen önce El İlah (Ay Tanrısı benzeri tanrı) diye tanrı var. Hatta Sümerlerden çaldıkları dinden yonttukları Yahudilik, Hristiyanlık, Müslümanlık ortaya çıkmadan önce Sümerler'deki tanrıya verilen isim "El İlah".

  Cami diye de bir kelime yok! Asıl ismi Masjid = Mecit. (İslamda cami diye yaptığımız bir ibadethane de yok ya neyse!!!) O zaman Camiye neden Masjid demiyorsun!!!


  Türkçeden başika hiç bir dilde "TANRI" diye bir kavram yok! TAnrı = Tengri = zaten "İLAH" demektir geri zekalı evladım!

  İngilizce "God",
  İspanyolca: "Dios",
  Rusça :Бог (Telaffuzu bildiğin "BOK")
  Türkçe : Tanrı/Tengri
  Japonca: 神 (HAMİ)
  Yunanca : theós = Thist = deist = theology = teoloji = İlahiyat = Yaratılışçılık yani Tanrıcılık


  Bütün dünya hangi dinden olursa olsun Tanrı, Tanrılara kendi dilinde hitap ederken sadece bizim ülkedeki bir kesim Sözde Müslüman Geri zekalı neden inatla Arap dillinde gelmiş geçmiş bütün tarınlara verilen İLAH = EL İLAH = ALLA kelimesini kullanıyor!!!

  Şu dine inanıyorsunuz, yada inandığınızı iddia ediyorsanız bari okuyun, öğrenin, sonra inanın! İnandığını iddia ettiğiniz dine bile nasıl kurallarına göre doğru şekilde inanmanız gerektiğinden dahi haberdar değilsiniz. Müslüman olduğunuzu iddia ederek, güya İslamı koruduğunuzu iddia ederken aslında İslamda Münafık, Kafir vb. en beter günahkar kategorilerde çığır açıyorsunuz, rekor kırıyorsunuz!

  Ortalama bir Müslümana bakınca ortalama bir Ateist dahi Müslümandan daha Mümin kalıyor. Yani Müslümanlar bizzat Müslümanız diye İslamın kafir dediği her şeyi yapıyor.

  İnandığınız dini okusanız zaten direkt Ateist olacaksınız ayrı konu ama en azından kitabını okuyun, kitabına göre olsun inanın bari...
  • glock21
   glock21 13 Kasım 2017 - 20:24Görüntülerdeki köylü şalvarlı, baş örtülü vs. kadınlar bugün Fatih, Beyazıt veya Yozgat, Konya vb. yerlerde gördüğümüz bu günün sözde Muhafazakar özde bildiğin Arap Vahabisi kafalı yobazlarımıza oranla İtalyan, Fransız vb. Avrupa köylüsü kadar modern, çağdaş, medeni duruyor.

   Üstelik bunlar daha devrimler başlamadan, hatta devlet dahi doğru düzgün kurulmadan, kılık kıyafet vb. düzenlemeler, halka örnek giyim şekli gösterme vb. uygulamalar yapılmadan dahi öncesi!

   Hala anlayamadığım bu 80'lerden sonra bu ülkede ne yaptılar da bu köylü veya şehirlerde yaşayan sözde muhafazakar kitle böyle başka bir millet gibi görünmeye, davranmaya başladı!

   Görüntülerdeki sıradan günlük şalvarıi baş örtüsü vs. ile dolaşan köylü kadınlar vs. ile bugün ortada "Uzmanlı torunuyuh, bunlar bizim gelenöksel köyöfötömöz" diye kara üstte Yahudi Rabbi tarikatı karıları gibi pardösü, kafada o Alien filmindeki yaratık benzeri türban şekli vs. ile dolanan, bunların yanında altta gri şalvarımsı acayip bir pantolon, üstte ceketten bozma gri cübbe, kafada sakır, suratta Taliban sakalı ile dolanan tiplerle zerre alakası yok!!!
   • rhmns
    rhmns 13 Kasım 2017 - 19:54Ata'mız için 06:23
    -1
    • aeroboy
     aeroboy 13 Kasım 2017 - 17:21hintlimisiniz turban takiyorsunuz amk, basortusu derler bu cografyada. turban yasagini getirenler kim onu sorgulayin once, 1938 yilinda olen adamdan biliyorsunuz davarlar. sizin tarikatlarinizin tekrar acilmasindan sorumlu, 80 darbesinin mimari abd getirdi o yasagi sizin gibi davarlari gutmek icin.
     +3
     • yeminlinalbur
      yeminlinalbur 13 Kasım 2017 - 16:22ingiliz ve yunan hayranları için korku kategorisinde görüntüler...
      +2
      • hawker
       hawker 13 Kasım 2017 - 15:11Askerliği bedelli yaparım ama duyar kasmayı ihmal etmem.
       +8
       • dikodurano
        dikodurano 13 Kasım 2017 - 15:04çok duygulandım lan harika paylaşım.
        +2
        • metalpwn
         metalpwn 13 Kasım 2017 - 14:11@ruzname gibi asalaklar Tanrı'yı arap sandığından ezan Türkçe okununca Tanrı'nın anlamadığını sanıyor herhalde. Bak Filistin'de ezan arapça okunuyor.. ya da okunamıyor muydu? Neyse Allah'a şükür onların başına da bizim gibi ateist faşist sadomazoşist lider gelmemiş gelseydi halleri nasıl olurdu düşünmek bile istemiyorum!
         -1
         • depocuizzet
          depocuizzet 13 Kasım 2017 - 14:10arkada şunu açın https://www.youtube.com/watch?v=IfQM_AGvM10
          +5
          • silentguard
           silentguard 13 Kasım 2017 - 13:24Bu ülke yoktan var edildi. Şimdi vardan yok ediliyor.
           +5
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...