Michael Jackson - Billie Jean - Dangerous Turnesi - Bremen (1992)

493 izlenme - 03 Ocak 2018
oxygenedokuz oxygenedokuz diyor ki;
Tek bir kişinin; şarkısını söyleyip, kendine özgü dans hareketleri ile sahnelediği, bu tarz başka bir şarkı ya da sanatçı yoktur. Varsa da kesin o başka bir Michael Jackson şarkısıdır.

Çıplak kızlar yok, sürüyle dansçı yok... patlamalar, acayip sahne ışıkları yok. Sadece ortada kendisi var ve tüm gözleri üzerinde toplamayı başarıyor.

Duyulacağı üzere tamamen canlı icra etmiştir.
Kategori: Nostaljik
sitene ekle
Etiketler: michael jackson billie jean oslo bremen bad dangerous turne konser eni vici vokke hihh hi

Yorumlar

Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • oxygenedokuz
  oxygenedokuz 03 Ocak 2018 - 12:57Bilmiyorum, ben sadece nostaljik içerikli bir video paylaştım. Michael Jackson koleksiyonu (CD - PLAK - DVD vs.) yapan biriyim, arkadaş beni justin biber fanı kızlarla karıştırdı herhalde...
  +1
  • 123asd123
   123asd123 03 Ocak 2018 - 12:48Neyin yarışını yapıyorsunuz la siz?
   -1
   • oxygenedokuz
    oxygenedokuz 03 Ocak 2018 - 12:23Hatta ben vereyim sana linkini mr. bilgili

    https://www.youtube.com/watch?v=xH7VymwHLmo
    • oxygenedokuz
     oxygenedokuz 03 Ocak 2018 - 12:21Çıplak kız var mı? yok

     Acayip sahne ışıkları var mı? Yok

     Günümüz zirzoplarının konserlerini izlerseniz, dikkatinizi dağıtmak, şarkıcının beceriksizliğini örtmek için her tür numara çekilir.

     Michael Jakcon Moonwalk denen hareketi kendisinin bulduğunu söylememiştir zaten. Sokaklardan, filmlerden görüp geliştirdiğini açıklamıştır.

     Biz adamı niye yüceltelim, adam zaten sahnede söylemiş. Dinlediğimiz şarkı nerdeyse 36 senelik. 36 sene sonra hala dinleniyorsa (ki bu konserde 26 senelik) bizim bir şey dememize gerek var mı...
     +1
     • delgriffith
      delgriffith 03 Ocak 2018 - 12:11Yalnız ben açıklamaya ayar oldum. Michael Jackson'dan soğutmak için özel olarak mı böyle genelleyici laflar kullanıyorsunuz. Bu fanboyluk mertebesi kadar itici bir şey daha yoktur heralde. Laflara bak. James Brown felan görse ağzına kürekle vurur dostum. Neymiş, "Çıplak kızların, sahne ışıklarının olmadığı, sahnede bir başına ve kendine özgü danslarla kendi sanatını icra eden bir başka sanatçı daha yokmuş." Güzel güldürdün. :) Ne kadar meraklısınız her boku genellemeye. Müzik hakkında bilgin kıt olabilir diyelim de bu cesaret nerden geliyor yiğidim? Belki senin yaşın yetmez, Fred Astaire diye bir adam vardır bilir misin? Heh, işte michael jackson'a ait olduğunu sandığın hareketlerin çoğu bu adamdan alıntıdır. Gençlik dönemi'ndeki atraksiyonlarının çoğu da tipik bir James Brown derlemesidir. Kendine özgü olduğu konusunda bile mutabık kalamadık yani. Bilmem anlatabildim mi? O meşhur gravity hareketini bulan da o değildir. Moonwalk'u kendinden 40 sene evvel Bill Bailey yapmıştır. Bak deşince ardından neler geliyor demek ki. Michael'da popüler kültürdeki bir ögedir. O kadar. Ne eksik ne fazla. Ondan önce de senin deyiminle, "sahnede salt kendi başına benliğiyle var olup, kendine has sahne şovlarıyla sanatını icra etmiş" insanlar var olmuştur. Hala dünyanın en ünlü insanlarından birinden örnek vereyim mesela, daha iyi anlaman için, Elvis Presley.(Bilindiği üzere Elvis, entertainment'ın babasıdır. John Lennon'ın "onda önce hiçbir şey yoktu." dediği adamdır. Ya da her mj hayranının yakından tanıdığı bir adam James Brown'u örnek verelim. Zaten bu iki adam da çok yakın dosttur. Bu adamlar sahnede yalnız değil miydi? Bak bunların yanında dansçılar felan da yoktu. Kendine has dansları yok muydu? Çok daha fazlası vardı. Vokalleri? Müzik kulağı olan her insan yavrusunun fark edebileceği gibi çok daha versatile ve kudretliydi. O yüzden senden ricam, kelime seçimlerine dikkat etmen. Bu kadar kıymetli insanı es geçerek tek bir kişiyi yüceltmeye çalışman yalnızca hayranı olduğun kişiyi itici gösterir. Benim sana tavsiyem bu yönde. Dediklerimden ders çıkarıp çıkarmamak sana kalmış. Umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.
      +5
      • singlewhiteglove
       singlewhiteglove 03 Ocak 2018 - 11:09Yok senin gibisi kral !! Alkışlıyorum..
       -5
       • celtixa
        celtixa 03 Ocak 2018 - 10:37danscı yiğit mi ne vardı yarısmada hep son 3lüye kalıyordu MJ dansı ile milletten oy alıp devam ediyordu. hatta bu adam bir sabah programında dans etmişti sunucu kadın sen MJ den daha iyi dans ediyorsun demişti saygısız kadın bak yine sinirlendim
        • edgar90davids
         edgar90davids 03 Ocak 2018 - 10:19I am the one diyen sesine gurban
         • tatamurat
          tatamurat 03 Ocak 2018 - 09:13popun reisi.. funk,jazz,pop soundlariyla bezenmis harika bir lezzet
          +1

          Popüler İçerikler

          © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...