Eskişehirde Termik Santral İstemiyoruz - #direnecekbueskisehir

bblackmedya bblackmedya diyor ki;
Eskişehirde termik santral istemiyoruz. #direnecekbueskisehir
Ses olun, omuz verin !

Merhabalar, müzikle uğraşan bir arkadaşım, Eskişehirde kurulması planlanan Termik Santral ile ilgili bir şarkı yaptı. Ben ve ekibim B-Black Medya olarak bu şarkıya bir klip çalışmasında bulunduk. Eskişehir halkı bu duruma çok karşı ve ciddi bir direniş söz konusu şuan. Klipte termik santral kurulursa, olası zararları bir distopya yaratarak anlattık. Şehrimizin kirlenmesini istemiyoruz. Lütfen kayıtsız kalmayın. Bize, şehrimize destek olun. Teşekkürler, saygılar.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: direnecekbueskisehir bblackmedya klip video sahi diren direnecek eskisehir haber videoklip
5 10 Ocak 2018
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • kenafir
  kenafir 10 Ocak 2018 - 18:35neye kime direneceksiniz sikleyen mi var
  +9
 • garipgurebayimben
  garipgurebayimben 10 Ocak 2018 - 18:47geçen gün havası en temiz 6 ilden biri çıktı eskişehir. -büyük ihtimalle doğalgazın çoktandır kullanılagelmesiyle alakalı. halkta alışkanlık olmuş. yani kış etkisi-

  1.3 m ev gece-gündüz kömür yakıyormuş gibi duman salacak şehre bu santral.
  +5

Tüm Yorumlar

 • benimadimcemil
  benimadimcemil 11 Ocak 2018 - 11:08eskisehirin adi bile bir khk ile degisir olm siz ne diyorsunuz.
  • sh3ll
   sh3ll 11 Ocak 2018 - 00:26ulan upuzun paragraf yazan hıyar, ilkokul öğretmeni ağzıyla konuşuyorsun
   +1
   • glock21
    glock21 10 Ocak 2018 - 22:32Hala Alternatif enerji bulsunlar" diyen salak var.

    Salak evladım Google.com = arama = "Alternatif Enerji" yaz bulunalı 100 yıl oldu. 100 Bin çeşidi var. Bunların çok büyük bir bölümü de Batılı ülkeler başata olmak üzere Araplar gibi milletler de dahi kullanılıyor!

    Almanya geçen sene neredeyse 1 Yıllık tüketimi kadar elektriği sadece Güneş Panellerinden üretti!
    Petrolün bok kadar çok bedava olduğu Dubai, Sudi Arabistan vb. yerlerde dahi adamlar binlerce güneş vb. doğal enerji santrali kuruyor!

    Elon Mush (Tesla) şu anda elde edilen alternatif enerjiyi yıllarca saklayabilecek bir sistem ve tesis kurma derdinde!

    Hollanda, İngiltere vb. bir çok yerde denizdeki dalganın hareket etkisi ile elektrik üretiliyor!

    Kanada gibi 6 Ayı kış olan, neredeyse 11 ay hiç güneş görmeyen yerde dağ taş güneş enerjisi dolu!

    Öte yanda;
    - Nükleer santralin maksimum ömrü 10 Yıl kadar bir şey!
    - Patlama olasılığı çok çok yüksek olduğu gibi patladığı anda 5-10 tane devasa nükleer bomba patlamış gibi etkisi var. Patladığı yerde canlı tek bir hücre dahi bırakmıyor. Yüzlerce yıl o bölge kendine gelemiyor. Üstüne İzmir'e yapılan bir santral dahi patlasa Türkiyenin tamamını yok etmeye yeter! Bırak Türkiyeyi dört bir yanının Amına koyar! Bknz: Çernobil!!

    - Madem enerji sıkıntısı var o zaman neden bu ülkede alternatif enerjiye dair güneş paneli, elektrik motoru, batarya vb. her şey rahatlıkla üretile bilecekken, millet bunları üretmek için götünü yırtarken; neden insanlara patent, alma, lisans çıkarma gibi gereklilikleri adeta bilerek engelleyerek, akıl almaz vergiler getirerek, açıkça ürütmesini engelleyerek bilinçli engel oluyorsun!
    - Yerli üretim yapacaklara neden düşük vergi, devlet teşviki, satacakları ürünlerde ÖTV almamak ve/veya KDV hiç almamak gibi destekler sağlamıyorsun!

    Bir güneş panelini Çin'den kendin almaya kalksan üstüne ÖTV, KDV, Gümrük vergisi, yok noter tasdiki, gümrükteki bin bir çeşit ayrı geçirilen damga vs. ücreti, ayrıca rüşvet vb. kat kat maliyet ekleyip vatandaşın kullanmasına tamamen engel oluyorsun!

    Bırak o zaman enerjiye yönelik ürünlerde kişisel alımda KDV dışında hiç bir vergi vb. masraf alma! Bırak biz evde panelimizi de, rüzgar gülünü de, Li Bataryalarımızı da kendimiz yapalım, kuralım, enerjimizi üretelim!

    Köyle bir ev aldık! Elektrik getirelim dedik! Yoldan geçen kablodan elektrik almak için devletin bizden öncelikli istediği 25 Bin TL civarı trafo kurulum maliyeti, üstüne her ay 1500 TL gibi bir bakım vb. akıllara zarar bir maliyetti!

    Güneş enerji kuralım dedik adam akıllı yetecek bir sistemin maliyeti 40-45 Bin TL, şunun hesaplasan % 70'den fazlası devletin aldığı vergi çıkar!

    Türkiye'de sadece İzmir, Antalya vb. bir kaç ilde bir kaç köyle üretilebilecek güneş enerjisi ile Türkiye'nin bütün enerjisi karşılanabildiği gibi üstüne bütün Avrupa'ya satacak enerji üretilebilecek kadar çok kapasite var!

    Bhutan diye bir ülke vardır. Bir de krallıkla yönetilir.

    BU ülkenin tek geliri ürettiği alternatif enerjiyi satmaktır.
    Ülke kanunlarına göre ülke topraklarının % 70'den fazlasını vahşi orman olarak tutmak mecburidir. Üstelik bu kanunu çıkaran da bizzat Kralın ta kendisi!

    Dünyada karbon salınımı hiç olmayan tek ülke olduğu gibi üstüne bir de 5-10 büyük ülkenin çıakrdığı karbonu temizleyecek ormana sahiptir.

    Yani adamın koruduğu, yetiştirdiği orman ta Kuzey Irak'da petrolü yakıp havaya salan gavatın pisliğini dahi temizliyor!

    Bütün bu yeşil/doğal enerji üretim tesislerinin % 70 kadar maliyetini halk direkt gönüllü bağış olarak veriyor, kalanı kral cebinden ödüyor! 10 yıl sonra bu maliyet tamamen yok olup tamamen % 100 kara geçiliyor! Yani zorla vergi kesme dahi yok, halk bizzat kendi cebinden bağış yapıyor!
    Yaptığğı bağış da tükettiği elektrik maliyeti kadar olmadığı gibi üstüne hem sonsuza dek bedava enerji kullanıyor ve 10 sene sonra bir de cebine para kazandırıyor!


    Demek ki artık boku çıkmış seviyede çok alternatif enerji üretim ve kullanım şekli var.

    Ama bütün bunlar varken sen deprem bölgesi olan, dünyanın en kritik ve tehlikeli bölgesi (savaşların tam ortası, terör bölgesi vs) yerde bir de ülkenin ortasına Amerikanın neredeyse elindeki tüm nükleer bombalara eş değer, her an patlayabilecek bir nükleer santral dikme peşindesin!

    Elinde pimi çekilmiş bomba ile düşünün ortasında zil zurna sarhoş horon tepmeye benzer.

    İnsan kokain çekse, eroin içse bu kadar manyakça bir işe girişmez!

    İnsan zırdeli akıl hastası olsa Nükleer santral yapalım diyene destek vermez.

    Dünyada aklı selim hatta en cahil ülkeler bile patır patır nükleer santralleri vs. kapatırken alemin tek akıllısı sen misin de hala ülkenin dört bir yanına nükleer bomba gibi santral dikme peşindesin!

    Nükleer füze yapmak, Nükleer binlerce füze bulundurmak dahi nükleer santralden kat kat daha güvenli.

    Bu nasıl bir aymazlık, şuursuzluk, cehalettir anlaşılacak gibi değil....
    -2
    • tersinemuhendis
     tersinemuhendis 10 Ocak 2018 - 22:27adam gibi bir rüzgar türbini tasarlayacak kimse yok mu bu memlekette?
     +1
     • kemalkılıcdaroglu
      kemalkılıcdaroglu 10 Ocak 2018 - 22:16Hayret adminler, siyasi içerik eklemişsiniz.
      +1
      • kutsalatayiz
       kutsalatayiz 10 Ocak 2018 - 21:47Salak orospu çocukları santralın götürüsü getirisinden fazla.Amına kodumunun yerinde her boku çok biliyosunuz.Siktiğimin yerinde bi fabrikanın baca filtresini çıkardılar, çıkardıklarından beri köylünün yüzü gülmedi ama sikine takan yok.Amına kodumunun 3. sınıf kömürüyle neler olur sen düşün...
       -1
       • ay528229489
        ay528229489 10 Ocak 2018 - 20:21Aynen direnin, ülkeye hiçbir santral falan yaptırmayın. Devlet ihtiyaçlarını rap müzik yaparak kazansın, sokakta gitar çalsın, devlet enerjiyi öyle üretsin. Japonya, Abd, Fransa, Rusya vs. yapsın, biz enerjimizi kıçımızla üretelim. Sonra kıçımız yetmesin, dışarıdan alalım. Enerjisiz kalınca bu sefer de ona direnelim, isyan edelim. Ne gerek var ülkeyi kirletmeye. Başkaları yapsın, oralar kirlenmiyor. Bizi o malum ülkeler gazlasınlar, biz onlardan alalım her şeyi. Haydi bakalım çok doğru yoldayız, böyle devam.
        -1
        • ay458291607
         ay458291607 10 Ocak 2018 - 19:48@sh3ll kardeşim sana eksi atanlar tamamen beyin ölümü gerçekleşmiş kişiler, senin dediklerine kesinlikle katılıyorum.
         • sh3ll
          sh3ll 10 Ocak 2018 - 18:55Rap şarkısı yapmak yerine alternatif enerji kaynağı önerin. Şehirde 2 üniversite var, 1 tane fikir yerine 1 tane rap şarkısı çıkıyor.
          -2
          • garipgurebayimben
           garipgurebayimben 10 Ocak 2018 - 18:47geçen gün havası en temiz 6 ilden biri çıktı eskişehir. -büyük ihtimalle doğalgazın çoktandır kullanılagelmesiyle alakalı. halkta alışkanlık olmuş. yani kış etkisi-

           1.3 m ev gece-gündüz kömür yakıyormuş gibi duman salacak şehre bu santral.
           +5
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...