İlber Ortaylı İngilizcesi

4.447 izlenme - 13 Nisan 2018
nefer35medya nefer35medya diyor ki;
II. Abdülhamid'in Londra'daki fotoğraf koleksiyonu tanıtımına katılan İlber Ortaylı mükemmel İngilizcesiyle mest etti
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: ilber ortaylı ingilizce abdülhamit tanıtım londra
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • 13erker
  13erker 13 Nisan 2018 - 17:26Sınıfta kalmış, yoruma gel... Anlıyorlar mı? Anlıyorlar, bitti gitti, dünyada bizden başka hiçbir ülke vatandaşı ''İngiliz gibi İngilizce konuşayım'' diye götünü yırtmıyor, kendinizdeki ezikliği İlber Ortaylı'ya yansıtmaya çalışmayın...
  +16
 • Dirty_Harry
  Dirty_Harry 13 Nisan 2018 - 17:34@sosistawa aynen dediğin gibi, allah bu ülkeyi senin gibi yobazlardan korusun
  +8

Tüm Yorumlar

 • fatulye
  fatulye 16 Nisan 2018 - 20:07Şunu şuraya bırakayım :) Kaç kere sınıfta kalmış hesap edin :)

  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (1968) ile Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tarih bölümünü bitirdi. Viyana Üniversitesi'nde Slavistik ve Orientalistik okudu.

  Yüksek lisans çalışmasını Chicago Üniversitesi'nde Prof. Halil İnalcık ile yaptı. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden "Tanzimat Sonrası Mahalli İdareler" adlı tezi ile doktora derecesi aldı (1978), "Osmanlı İmparatorluğu'nda Alman Nüfuzu" adlı çalışmasıyla da doçent (1979), 1989'da profesör oldu.

  Viyana, Berlin, Paris, Princeton, Moskova, Roma, Münih, Strazburg, Yanya, Sofya, Kiel, Cambridge, Oxford ve Tunus üniversitelerinde misafir öğretim üyeliği yaptı, seminerler ve konferanslar verdi. Yerli ve yabancı bilimsel dergilerde 16. yüzyıl ila 19. yüzyılı Osmanlı tarihi ve Rusya tarihi ile ilgili makaleler yayınladı. 1989-2002 yıllları arasında Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde İdare Tarihi Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapmış, 2002 yılında Galatasaray Üniversitesi'ne, 2 yıl sonra Bilkent Üniversitesi'ne geçmiştir. Halen (2005) Topkapı Sarayı Müdürlüğü görevini de yürütmektedir. Şu anda Galatasaray Üniversitesi'nde tarih dersleri vermektedir...

  25 taneden de fazla tarih kitabı yazarıdır ayrıca "Viladmir Putin ve Recep Tayyip Erdoğan'ın" kendi ellerinden ödül almıştır.vs.vsvs.vs.vs.vs.vs.
  • windofwild
   windofwild 14 Nisan 2018 - 15:22cok iyi konusuyor.
   • almaguer1
    almaguer1 14 Nisan 2018 - 03:11Sokuk sosis belki babn portakalda vitaminken bu adam 40 sene önce prof olarak harp okulunda ders anlatıyodu adam türkçeyi nası konuşuyosa ingilizceyi de öyle konuşmuş işte neye şaşırdın sen cambridge ingilizcesi mi konuşuon?
    • mertoglu
     mertoglu 14 Nisan 2018 - 02:05ingilizcem yüzünden sadece Türkiyede utandım.. Türkiyede alay edildi düzeltme yapıldı öyle değil lan böyle şeklinde.. yurtdışında polonya - ingiltere - bulgaristan - yunanistan -malta salaklığımı bile bile utandığım durumlarda insanlar genç yaşlı bilenler gayet iyisin dediler zor anladığımı görenler anlayacağım dilden anlattılar.. ne aradığımı ne istediğimi sordular nerede rahatlıkla bulabileceğimi anlattılar.. daha iyi oldukça oldukları gibi konuşmaya başladılar hatalarıma rağmen beni anladılar gülmediler ve anladıkları şeye sanki hata yapmamışım gibi cevap verdiler.. medeniyet ve türkiye.. ülkemin vatandaşının yüzde 90 ı medenisi bile medeniyetsiz görgüsüzdür.. avrupada sadece insanların nasıl yetiştiğini ve yetiştirildiğini anlıyosunuz.. ne yazıkki ülkemiz çok bilmiş halbuki bir bok bilmiyoruz çünkü medeni duygularla yetiştirilmemişiz..
     • nrll
      nrll 14 Nisan 2018 - 00:18avrupada herkes kendi dilinin alışkanlığıyla konuşuyor zaten. hiç çabalamıyorlar ingilizler gibi konuşmaya. normal.
      • simeranyali
       simeranyali 13 Nisan 2018 - 23:10Bazı insanlar İlber Ortaylı'dan gerçek anlamda nefret ediyor. Neden nefret ettiklerini anlamak zor olmasa gerek. Çünkü İlber hocanın aşağıladığı tek kesim var: cahiller.
       +1
       • alejandrososa
        alejandrososa 13 Nisan 2018 - 20:53Lan götünü siktiklerim adam istese İngiliz gibi aksan da kapat isterse kapmaz da. Zaten önemli olan Türk aksanı ile İngilizce konuşmaktır. Ben de İngiliz aksanı az çok yaparım arkadaşlar arasında ama asla bir yabancıya, bir İngiliz yahut Amerikalıya karşı aksan ile konuşmam. Türk olduğunuzu göstereceksiniz amk, adam da bas bas bağırıyor ben Türk’üm diye zaten her yerde. Neden İngiliz gibi konuşsun aq?
        +1
        • rifki.tirol
         rifki.tirol 13 Nisan 2018 - 19:46ilber hoca galatasaray üniversitesinde ders sırasında fransızca olarak okuduğu kitabı çok yavaş okuyunca öğrencilerden biri lafını kesmiş hocam demiş isterseniz ben okuyum zamandan kazanırız. İlber Hoca gel buyur diyince öğrenci bir bakmış ki kitap almanca.
         anlayacağınız akademik seviyede simültane almanca => fransızca çeviri yapıyor adam siz gelmiş ne anlatıyorsunuz aq
         +1
         • kardoza
          kardoza 13 Nisan 2018 - 19:31bu türkçe yaa anladım sanki aynı ritim aynı vurgu amk istesen yapamazsın
          • jonniewalker
           jonniewalker 13 Nisan 2018 - 19:06eşzamanlı olarak fransızca kitabını öğrencilere tercümeli okuduğu söylenmişti
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...