Masasına Konan Kargayla Yemeğini Paylaşan Adam

2.766 izlenme - 29 Nisan 2018
sichdreth sichdreth diyor ki;
İstanbul'da bir lokantada yemek yiyen İbrahim Gümüş isimli abimiz masasına konan kargayı, kaşıkla pilav, şişeyle su vererek beslemiş ve güzel yüreğiyle alkışı haketmiş.
Kategori: Komik
sitene ekle
Etiketler: Karga lokanta yemek pilav kaşık su
25

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • mihrali
  mihrali 29 Nisan 2018 - 04:11afiyet olsun emmi.
  kesene bereket.
  ne güzel paylaşmış emmi.
  Üniversite de okurken yurdun yemekhanesinde atılan ekmekleri yemekleri toplar odanın penceresinden kargaları besliyordum. sonra sevgisiz saygısız oç. yurt müdürü bunlar pis hayvan diye kınama cezası verdi.
  bu sefer de yurdun dışında bir kenara su, yemek için kap koydum buraya da karışacak değil ya diye. Haysiyetsiz şerefiz içine zehir koyup 4 tane kargayı öldürdü. mecbur daha uzağı taşıdım besleme kabını.
  mezun olup yurttan ayrılırken gece odasının kapı altından 4 tane biber gazı sıkıp kapı kenarlarını da bir güzel kapatıp ayrıldım.
  kaç yıl geçti üstünden, halen daha arada o kargalar gelir aklıma vebalinden üzülürüm.

  bir insan kendine hiç bir zararı olmayan hayvanı sırf sevmiyor diye öldürür mü ya? sanırım bende insanlığa olan inancımı orada o kargaları gömerken bıraktım.

  yıllardır kimseye anlatmamıştım bu vesile ile içimi dökmüş oldum.

  kargalar çok güzel hayvanlar olm ya arada izleyin hepsi efendi canlılar.
  +36
 • Mad Max
  Mad Max 29 Nisan 2018 - 13:27bi karga var takıntılı şekilde her gün balkondaki renkli yünlü kilimimsi birşey var onu çalmaya çalısıyor taşıyabise sırtına yükleyip yollucam ben yıldım hayvan yılmadı
  +15

Tüm Yorumlar

 • Aseriousman
  Aseriousman 01 Mayıs 2018 - 01:56Bu hayvanlar balkondaki çöp kutusunun kapağını açıp, içindeki çöpleri nasıl balkonun her tarafına seriyor anlayamıyorum. La oğlum nasıl açıyorsun o kapağı? Yemin ediyorum balkona kamera yerleştirip izleyeceğim o kargayı.
  • engineerist
   engineerist 30 Nisan 2018 - 09:49İnsan olmak başka mesele.. Tebrikler .
   • siper
    siper 29 Nisan 2018 - 22:14Gözlüksüz olsa besleyemezdi...
    -1
    • alexius
     alexius 29 Nisan 2018 - 16:12"ölmüşlerinin canına değsin panpa" demiştir
     +4
     • kombocahill
      kombocahill 29 Nisan 2018 - 16:00Karagaya verdiler kurufasulyeyi osura osura uçar artık.
      +5
      • glock21
       glock21 29 Nisan 2018 - 14:03Kargalara hep bir düşmanlık var ama aslında muhteşem hayvanlar. Doğada hayatta kalmanın şartı ne ise onu yapıyorlar.

       Kurlat gibi KArgaların da insanlarca canavar, vs. oalrak adlandırılmasının sebebi insanı rahatlıkla alt edecek kat kat fazla zekaya ve özellikle iş birliği, ortak çalışma güdüsüne sahip olmaları.

       İnsana göre zulüm edemediği, güçsüz kaldığı her canlı canavar, kötü.

       İstanbul'da oturduğum evin bahçesinin müdavimleri idi. Başta kargalar, saksağan, güvercin ve serçeler ve sezonluk göçle gelen ufak kuş türleri.

       Apartmanda herkes artan ekmeği, makarnayı vs. cam kenarına koyar, bizimkiler arada pirinç vb. S.k Tarihi geçmek üzere olan şeyleri bahçeye atar.

       Peşinden hengame başlar. Önce tek bir karga gelir yere konar, peşinden minimum 2 tane bahçeni farklı köşelerindeki ağaçlara konar. Serçe vb. küçük kuşlar da bahçeye yakın çevre ağaçlara.

       İlk karga yemeye başladıktan bir iki dakika sonra eğ4er etrafta kedi yoksa veya benim köpek o gün bunlara bulaşmıyor ise, 2. ve 3. karga da yere konar yemeye başlar ve 5. dakikada serçe, güvercin ne varsa hepsi inip yemeye başlar.

       Dikkatimi çeken bütün diğer kuşlar önce o ilk inen karga ve ona gözcülük yapan diğer 2 veya 3 karganın tavrına, ses tonuna göre hareket ediyor.

       Zaten karganın genel taktiği de buymuş.

       3-4 karga grup halinde yiyecek olan hedef noktaya gider. sadece 1 tanesi ortada görünür. Diğerleri tamamen kamufle olup görünmez, eğer hedef alanda insan, yırtıcı vb. bir tehlike var ise ilk karga bunu şaşırtıp hedeften uzaklaştırır, tehlike ilk karga ile uğraşırken diğerleri hemen peşinden gelip yiyeceği vs. hedef ne ise oradan alır. Sonra sırayla değiştirerek aynı şeyi yaparlar.

       Açlıktan çok gözleri dönüp iyice vahşileşince serçe, güvercin vb. hayvanları yeme alışkanlıklarını görmezden gelirsek (Ki hayatta kalmak için zaman zaman mecburlar) aslında en karizma kuş türü.

       Siz siz olun çevrenizde karga var ise asla kargaya korkutmaktan öte hiç bir düşmanlık göstermeyin. Taş atmak, vurmaya çalışmak, çok vahşice üstüne gitmek gibi bir iş yapmayın. Niyetinizin öldürmek değil uzaklaştırmak olduğunu belli ederek kovalayın.

       Fazla agresif davranırsanız bedelini size o veya bu şekilde ciddi ağır ödetirler. Hafızası kuvvetli çok zeki intikamı da iyi bilen ve çok seven hayvanlar.
       +8
       • Mad Max
        Mad Max 29 Nisan 2018 - 13:27bi karga var takıntılı şekilde her gün balkondaki renkli yünlü kilimimsi birşey var onu çalmaya çalısıyor taşıyabise sırtına yükleyip yollucam ben yıldım hayvan yılmadı
        +15
        • benimadimcemil
         benimadimcemil 29 Nisan 2018 - 13:22Soyle videolara bakip ulkede guzel seyler oluyor demeyi bir zahmet birakin. Bu her ulkede olabilecek bir sey. Ulkede guzel seyler oluyor demek icin toplumu etkileyecek, siyasi yapi ile ilintili, kulturu ileri tasiyan seylerden soz etmek gerekir. Bu bin yil once de oluyordu simdi de olur bir sey. Salak salak duygusalliklarla siyasi/politik/toplumsal dusunceyi kirletmeyin.
         -1
         • simsar59
          simsar59 29 Nisan 2018 - 09:24helal olsun sana koca yürekli adam merhamiyet duygusu başka bişey olmayan anlamaz açık ve net
          +3
          • alucrali
           alucrali 29 Nisan 2018 - 07:31iha vs dha
           +3
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...