Camarón de la Isla - Como el Agua (1981)

Mustafacan26 Mustafacan26 diyor ki;
Merhaba Flamenko severler. Geçen hafta Endülüs'teydim. Granada, Malaga, Sevilla, Tarifa ve Lizbon turuna katıldım. Hayatımda ilk defa flamenko müziğini canlı dinledim. Okyanusta denize girme fırsatım oldu. Çok fazla çingene ve sokak sanatçısı gördüm. Bir defa bile rahatsız edilmedim. Avrupa'ya nazaran ekonomik gücü çok daha az olmasına rağmen bizden kat ve kat ilerdeler. Neyse bu konuyu hiç açmayayım.

Flamenko, akademik olmayan Avrupa müzik formlarından biri, Endülüs Halk Müziği ve bu müzik eşliğinde yapılan dansın adıdır. Basit bir folk türü olmanın ötesinde kompleks ve yoğun kültürel geleneğe sahiptir. İspanya'ya özgü olduğu bilinmesine rağmen, aslında Endülüs bölgesinin kültürüdür. Kökenleri hakkında birçok soru işareti bulunur ancak genel olarak bölgedeki Latince konuşan asimile olmuş yerli İberik halklar, Berberi-Arap Müslümanlar, İspanya Yahudileri ve Çingeneler tarafından beraberce ortaya çıkarılan bir tür olarak kabul edilmiştir. Rehberimize göre sufi, arabesk ve ağıt gibi türleri de içinde barındırmaktadır. Flamenkonun özü kavuşamamaktır.

Sanatçı abimiz de İspanyol flamenko şarkıcısı El Camarón de la Isla'dır. (gerçek adı: José Monje Cruz, d. 5 Aralık 1950 San Fernando, İspanya - ö. 2 Temmuz 1992, Baldonado, İspanya)

Bu arada Tatilbudur firması ile turla gittim. 799 Euro idi. Artık seneye kadar çalışacağız. Yapacak bir şey yok. Şarap, Sangrea ve bira çok ucuzdu. Mesela Porto şarabı 3 eur idi. Lizbonda bira müzesinde içtiğim 1 lt bira fiyatı 3,15 Eur idi. Muhtarlarımızı da gördüm ve hallerine çok üzüldüm. Hepsi mükemmel derecede sarhoştu. Türkiye'de büyük baskı altındalar. Eziliyorlar. Ama İspanya'da deniyorlar, görüyorlar, geziyorlar.

Son olarak bir kaç ispanyol arkadaşım oldu. Kendilerinin şöyle bir tespiti var. "Çok kötü zamanda müslümanlığı yaşıyorsun. Çünkü önce yahudilerin, sonra da bizim daha önce yaşadığımız gibi islam şuanda karanlık çağını yaşıyor. O yüzden aramızda neredeyse 300 - 350 yıl var."
Kategori: Nostaljik
sitene ekle
Etiketler: camaron de la isla camaron dela isla camarón de la isla la leyenda del tiempo camaron dela isla como el agua camaron dela isla youtube paco de lucia y c...
26 03 Mayıs 2018
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • montlasıcanadam
  montlasıcanadam 05 Mayıs 2018 - 12:38Adam açıklamaya reklam almış, helal olsun.
  Yalnız yanlış videoya yatırım yapmışsın kardeş. Bi meme videosu ataydın da onun altına yazaydın ispanya anılarını :D
  +1
  • ne iş
   ne iş 04 Mayıs 2018 - 14:52sonunda ses giderek azaldı playback mi yapmış bunlar asdffdghlk
   • Mad Max
    Mad Max 04 Mayıs 2018 - 14:28açıklamaya yıkıldım :DDDD kardeş yaptıklarını anlatmak için video yüklemişsin sanki mk :DDD
    • Technotiq
     +1
     • muchachos
      muchachos 03 Mayıs 2018 - 21:56bu şarkıyı arada açar dinlerim.Yine burada keşfettim bir velet söyluyordu sarkı yarısmasında.İlgisi olan insanlar için muazzam parça.Teşekkürler
      +2
      • pideci
       • edgar90davids
        edgar90davids 03 Mayıs 2018 - 18:04sesi arap şükrü gibi.
        -7
        © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...