Miroğlu'ndan Kurşunla Kulağa Küpe - Deli Yürek

circuscharlie circuscharlie diyor ki;
Deli Yürek, yönetmenliğini Osman Sınav'ın yaptığı Türk aksiyon, dram ve politik televizyon dizisi. 5 Ekim 1998'te Show TV'de başlayan dizi, son sezonu olan 4. sezonda atv'de yayınlandı. 4 sezon yayınlanan ve toplam 113 bölümden oluşan Deli Yürek, 24 Haziran 2002 tarihinde sona erdi.
Konusu;
Askerden izne geldiği sırada kan kardeşi Ali, kız kardeşi Nazlı, arkadaşı Gülçin ile parkta gezmek için durdukları sırada, terör örgütü tarafından pusuya düşürülen askeri araca ateş açıldığı sırada Yusuf Miroğlu, teröristler ile çatışmış ve çatışma sonrasında medya tarafından kahraman ilan edilmiştir. Askerden geldikten sonrasında çocukluğundan beri ilgi duyduğu Kara Hamit'in karşısına çıkar ancak Kara Hamit, Yusuf'u tanımaz. Aynı gün Kara Hamit silahlı saldırıdan Yusuf Miroğlu tarafından kurtulduğu için, Yusuf Miroğlu bir anda tüm gözleri üzerine çevirmiştir. Askerlik arkadaşı olan Yılmaz ile bu sırada karşılaşmıştır. Yılmaz, Kesik Recep'in adamı olduğu için Yusuf'u Recep'in yanına götürmüştür ama Recep'in Kara Hamit'e düzenlemiş olduğu suikastın Yusuf Miroğlu tarafından önlendiğini bildiği için, ters davranmıştır. Böylelikle Yusuf Miroğlu, Kara Hamit'in yanında olmuş ve burada mafya alemine nam salmıştır.

Yusuf Miroğlu, Feraye'yi ilk olarak oto tamircinde görmüş ve burada Ayşe'nin öğretmeni olduğunu öğrenmesi sonrasında, ardı ardına gelen tesadüfler ile Feraye'ye aşık olmuştur. Feraya ünlü iş adamı Gürkan Uluhan'ın kızıdır. Ayrıca Gürkan Uluhan ve Savaş Doğan nişancıdüzü arazilerini alarak Plaza kurmak istemektedirler. Kara Hamit'inde aynı araziyi istemesi ile birlikte, Yusuf Miroğlu'na sevdiğin kısı bırak denmesinin ardından, Miroğlu Kara Hamit'ten ayrılarak, tekrar oto tamirhanesine geri dönmüştür. Feraye'nin ve Gürkan Uluhan'ın Kara Hamit tarafından suikast ile öldürülmesinin ardından, Yusuf Miroğlu Kara Hamit'i kaçırıp 2 milyon dolar ceza kesmiştir. Burada Kara Hamit, sağ kolu Sabri tarafından yanlışlıkla vurulmuştur.

Sonrasında ise Ağabey ile tanışması ile birlikte Yusuf Miroğlu artık, mafya ve siyaset arasında ki en önemli isimlerden olmuştur. Bundan sonra ki süre gelen olaylarda, sürekli olarak kötüler ve görevini kötüye kullananlar ile düşman olmuştur.

Tür : Aksiyon, Dram, Politik

Senarist : Ömer Lütfi Mete, Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener, Güliz Kucur

Yönetmen : Osman Sınav

Oyuncular;
Kenan İmirzalıoğlu
Oylum Öktem
Zeynep Tokuş
Melda Bekcan
Demir Karahan
Kürşat Alnıaçık
Ali Sürmeli
Besteci : Aria
Ülke : Türkiye
Dili : Türkçe
Sezon sayısı : 4
Bölüm sayısı : 113

Prodüksiyon;
Yapımcı : Mustafa Şevki Doğan
Gösterim süresi : 60 dakika
Yapım şirketi : Sinegraf
Yayın bilgileri
Kanal;
Show TV (1998-2001)
atv (2002)
Yayın tarihi : 5 Ekim 1998 – 24 Haziran 2002
Kategori: Dizi
sitene ekle
Etiketler: deli yurek yusuf miroglu turgay atacan ali surmeli kenan imirzalioglu
5 10 Mayıs 2018
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • lanbeyefendi
  lanbeyefendi 11 Mayıs 2018 - 17:42@onureyiz, doğrudur valla sallamış gibi olmayayım. geçmiş zaman şimdi ben diziyi orda bırakmışım sonra izlememişim demek ki.
  • onureyiz
   onureyiz 10 Mayıs 2018 - 15:53@frankel1988 Galerinin sahibi kendini vuruyor. Sahibinin sağ kolu da Yusuf a al diyor başımıza geç diyor o yüzden.

   @lanbeyefendi Yanlışınız var bahsettiğiniz düğün sahnesi 2.sezon finalidir. Tarayan da Turgay Atacan'dı işte. Finali yabancı ve yerli istihbarat çatışması konusunun sonuçlanmasıydı.
   +4
   • lanbeyefendi
    lanbeyefendi 10 Mayıs 2018 - 13:21tabanca değil sniper mübarek. bu arada bu turgay atacanı bi
    bölümde
    alnından vurmuşlardı da yine ölmemişti diye hatırlıyorum.
    diziyi
    bilmeyenler için final bölümünde miroğlu ve sevdikleri
    kır
    düğününde mutlu mesutken havadan helikopterle tarayıp hepsini
    patates
    etmişlerdi :)

    ne günlerdi be. miroğlu yüzükleri vardı. özenti gençler o yüzüklerden takar, siyah palto giyer, pis pis nefret dolu bakışlarla efe gibi yürüyerek dolaşırlardı :) bu polat alemdar mış çakırmış falan bunlar miroğlu akımının yanında solda sıfır kalır. ama hep düşünmüşümdür niye herkes miroğluna özenirdi de onun akıl hocası olan damda yatan müptezel kuşçuya kimse özenmezdi :)
    +1
    • onr01
     onr01 10 Mayıs 2018 - 11:38amk o yıllarda kısa susturucu mossadda bile yoktu ulan milleti bi dönem amma yediler ha :))
     • tatamurat
      tatamurat 10 Mayıs 2018 - 09:17birde mukremin çıtıroğlu vardı.
      • nasreddinhojda
       nasreddinhojda 10 Mayıs 2018 - 02:17Pembe kan hahaha
       -4
       • frankel1988
        frankel1988 10 Mayıs 2018 - 01:38Haram yemeyen namuslu ama başkasının oto galirisinin başına cup diye geçen delikanlı yusuf.
        +25
        © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...