Öğretmenden Öğrencilere Kavga Etmeyin Dayağı

izgago izgago diyor ki;
Kocaeli Derince Lisesinde kavga eden iki öğrenciyi şiddetle disiplin edeceğini düşünen öğretmen telefon kamerasına böyle yansımış efendim.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: öğretmen öğrenci kavga sınıf okul haber
1 01 Haziran 2018
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • umtb1
  umtb1 01 Haziran 2018 - 13:16Ulan dayak evet kötü birşey ama Finlandiya tipi öğrencisi olan yerler için kötü amk.Git bakalım endüstri mesleğe de insan gibi davran öğrencilere ikinci gün yatırıp sikerler adamı.İnsan olana insan gibi davranılır bunlar insan değil mk yüz verdin mi tepene çıkıyorlar hiçbir şekilde laftan sözden anlamıyorlar.
  +26
 • lightning80
  lightning80 01 Haziran 2018 - 12:44Valla bizim nesi dayakla disiplin oldu çiçek gibi olduk, şimdiki nesil bir acayip aq
  +22

Tüm Yorumlar

 • reytinghamdi
  reytinghamdi 02 Haziran 2018 - 12:35Bir meslek lisesinde yaşanan olayı duydum. İki çocuk atölyede kavga ediyor biri kaynak aletini(adını unuttum yüksek ısıda ateş üreten bir alet) diğerinin kafaya tutuyor. Çocuğun yüzü, gözü falan yanıyor. Bunu anlatan arkadaşım "ben bağırışı duydum koridora çıktım bir baktım kanlar içinde yüzü erimiş halde koşuyor sonra bayıldı ben de bayıldım öyle görünce" dedi. Kaynak aletiyle saldıran çocuk ceza evinde.
  +1
  • Hobbadanak
   Hobbadanak 02 Haziran 2018 - 01:24Ninjakomando:
   Güzel kardeşim, sen anlatıyorsun da seni dinleyen kim? Ekran başında çağdaş eğitimden dem vuran barzo bütün bu olan biteni uzay boşluğunda ele alıyor. Bütün yıl, hatta yıllar boyunca bu şeref yoksunu, ahlak yoksunu primatların yaptıklarını düşünmeyip sadece 1 dakikalık videodaki durağanlığa ve "masumiyete" odaklanıyor. Sonra bir bakıyorsun olmuş sana Piaget, Vygotsky... Bu sadece bu konuda böyle değil ki; adam her konuda bilgili.
   Bu öğrenciler ekşide bol keseden sallayanların çocuklarına tecavüze yeltendiğinde, şikayet edince "Banane lan, ben güvenlik görevlisi miyim? Hem öğrenci asla suçlu değil, sorun sistemde. Finlandiya minlandiya " deyip o döktürdüğü klavyeyi sabit hızla götüne sokacaksın.
   +2
   • vulpes
    vulpes 02 Haziran 2018 - 01:24lisede dayak riskli iş. öğrenci de dellenirse sikebilir
    -2
    • Alesia
     Alesia 01 Haziran 2018 - 23:48volla bizim nesil doyakla disiplin oldu çiçek gibi as dasdasıkdıakdas hassiktir lan her gün 30 yaş adamlar karısını dövüyor memurlara doktorlara saldırıyor en kötü bu iktidarı başımıza salça eden sizsiniz aq sinir krizi geçiricem geri kafalılığı iyi bir şey gibi finanse edenler mi dersin ne dediğini bilmeyenler mi
     +1
     • kemalkılıcdaroglu
      kemalkılıcdaroglu 01 Haziran 2018 - 22:35Bir okulda dayak varsa, işlemeyen bir disiplin kurulu, öğretmenlere öğrencileri kışkırtmak sureti ile mobbing yapan bir idare vardır.
      +1
      • egoistte
       egoistte 01 Haziran 2018 - 21:55yeni nesil arsız aq nasıl olsa dayak yok sokakta yürürken bile saygısız hareketler . birşey diyorsun 40 yaşındaki adamı dalgaya alıyorlar. velhasılkelam dayak bitti saygı gitti.
       +7
       • Fersay
        Fersay 01 Haziran 2018 - 21:21bu kadar kameranın yaygın olduğu dönemde yemin ederim gram zeka yok.
        • asabizeplin
         asabizeplin 01 Haziran 2018 - 21:03lisede hoca vardı sınavdan 45 altı alanı tokatlarım demişti, biz iplemedik tabi 45 altı alanların alayı tokat yedi, sonraki sınavda not ortalaması yükseldi, yalnız delikanlı adamdı erkekleri sınıf dışında kızları sınıfın içinde tokatlardı, karşı cins önünde gururumuzu kırmazdı.
         +1
         • Ninjakomando
          Ninjakomando 01 Haziran 2018 - 20:52Beyler size kendi izlenimlerimi anlayayım.

          Lafım tabi ki ekşi sözlükteki tipler gibi öğretmen düşmanlarına değil, insan gibi dinlemek isteyenlere.

          Şu an Türk eğitim sisteminde öğretmenlerin HİÇ BİR yaptırım gücü yok. Değil disipline vermek, sınıftan bile atamıyorsunuz. Öğrenciler, sosyopatlık derecesinde bir aldırmazlığa ve vurdumduymazlığa sahipler ve zerre terbiye almadan okullara gönderiliyorlar. Ortalama bir devlet okulunda bile öğrenciler artık öğretmenlerin tepelerine çıkacak seviyeye geldiler. Okul yönetimi veliler tarafından şikayet edilmemek için öğretmenlerin tuttuğu tutanakları değil işleme almak, öğretmenlere alttan almaları için baskı yapıyorlar. Öğrencilerde çoğu zaman bunun farkında olduklarından öğretmenlerin bilerek üzerine gidiyorlar.

          Bu bahsettiklerim devlet okullarında olanlar. Meslek liselerinde neler olduğunu, öğretmenlerin neler yaşadıklarını tahmin bile edemezsiniz.

          Özel okullarda ise, öğretmenler kalifiye eleman olarak bile görülmedikleri için, öğrenciler ağızlarına sıçsalar bile bir şey yapmamaları tembih ediliyor.

          Hepsinin size verdikleri bahane aynı : "sen bunun eğitimini aldın. Susturmak zorundasın" Sanki eğitim fakültesinde beyin kontrolü ya da hipnoz eğitimi veriliyormuş gibi. 30 tane terbiyesiz arsız veledi sadece konuşarak susturan adamın karşısın ben diz çöker, müridi olurum.

          Türkiye Cumhuriyetinin eğitim sistemi, gerek yanlış politikalarla, gerekse öğretmenlerin bu kadar pasifize edilmesiyle, şu an çökme noktasına gelmiştir.

          Hala lisede olan arkadaşlarımıza nacizane tavsiyem, kesinlikle ama kesinlikle eğitim fakültelerini tercih etmemeleridir. Şu an eğitim fakültesinde okuyan arkadaşlarıma mümkünse fakültelerini değiştirmelerini, olmazsa da kapağı yurt dışına atmalarını öneririm.

          Ne olursa olsun, Kesinlikle AMA KESİNLİKLE özel okullara gitmeyin. Hayatınızdan ve okulunu okuduğunuz mesleğinizden nefret edip, harcadığınız bunca boşa zaman için depresyona girersiniz.

          Uzun lafın kısası beyler, gerek burada gerekse o ekşi sözlük denilen bok çukurunda öğretmenlerin günahını alıyorsunuz. Her gün nelerle uğraştığımızı bilseniz, aldığımız maaşa, tatil günlerine filan laf etmez, tam tersi halimize ağlardınız.

          Yaşadığım en son travmadan sonra bir daha öğretmenlik yapmayacağıma yemin etmiştim. Nişanlım yabancı olduğu için onun ülkesinde devam ettirmeyi düşünüyorum. Tek umudum onun ülkesinde ki denklik sınavının çok zor olmaması. O da olmazsa artık tercüme işine filan gireceğim.

          Allah hepimizin yardımcısı olsun.
          +6
          • yamyamix3
           yamyamix3 01 Haziran 2018 - 20:34Valla din hocam vardı bizi döve döve dua öğretirdi o zaman çok kızardım şimdi iyi ki dövmüş diyorum onun sayesinde 7 tane dua biliyorum o olmasaydı şimdi hiç bilmezdim. Hocamın ellerine sağlık
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...