16 Bin Otobüsü Elektrikli Hale Getirmek - Çin (Dw Türkçe)

778 izlenme - 30 Haziran 2018
tırtkadın tırtkadın diyor ki;
Toplu taşıma kentlerde en fazla karbondioksit salınımına yol açan etkenler arasında. Çin, bunu önlemek adına elektro mobilite konusunda öncü ülkelerden biri olmak istiyor.12,5 milyon nüfuslu Shenzhen kenti bu konuda önemli adımlar attı. Kent yönetimi 16 bin otobüsü değiştirerek tamamen elektrikli otobüse geçti.

Not:dw türkçe youtube kanalına teşekkürler
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: DW Türkçe Çin toplu taşıma dizel elektrikli otobüs

Yorumlar

Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • acido
  acido 01 Temmuz 2018 - 18:372012 yılından beri, güneş panelleri ile elektrik üretiminde dünya birincisi olan ülke Çin'dir. Kömür ve nükleer de vardır fakat adamların alternatif enerjiye yatırımı efsane düzeyde.
  • convival
   convival 01 Temmuz 2018 - 04:41eger elektrigi de komurlu termik santrelde uretiyorlarsa cevre acisindan degisen pek bir sey olmaz.
   +1
   • jkuan7
    jkuan7 01 Temmuz 2018 - 01:59Yav bu DW Türkçe ne güzel bir şey, son günlerde daha sık görmeye başladım. Hayatın içinden şeyleri objektif aktarıyor, seslendirmeler ve seçilen konular da aşağı yukarı normal bir türk kanalından katbekat iyi.

    İzleyen var mıydı bilmiyorum ama aynı Dw Türkçe gibi Euronews vardı, türksattan kanal hakkı satın alıp bir yıl boyunca yayın yapmıştı, birkaç ay önce Rtük/Türksat tarafından aboneliği silindi, kanal yetkililerinin de ağzı sıkıca örtünmüş zira yayından kalkma sebebini sorduklarımda basit ve kurmaca cümleler kurmuşlardı.

    Mevzuyu derinlemesine araştırdığımdaysa, her zaman olduğu gibi, tayyip babaya uygun haber yapmadıkları için kaldırıldığını öğrendim..ne desek boş yani, böyle haber ajansları/yayın organları milletin gözünü açacak, tek çaresi bu yoksa sabah akşam show tvde babasını kesen, kardeşini yakan, yeğenini siken, oğlunu boğan..böyle insanlar oldukça öyle haberler duyulacak.
    • Necromayhem
     Necromayhem 01 Temmuz 2018 - 00:20Adamlar çevre açısından ne kadar güzel bişey yapıyolar,herifte gelmiş altta dizel candır yaraktır kürektir demiş,işte böyle atyarrakları yüzünden gelişemiyoruz
     +1
     • hellmarch99
      hellmarch99 30 Haziran 2018 - 17:27Adamlar ülkenin her yerine devasa barajlar kurdu ve kurmayada devam ediyorlar. Bizim gibi "Bizde de geşge petrol olsa da bizde arabnan gibin 4 garı alsahhh neyyii olardı amuagoyum" kafasında değiller. O elektriği de aha böyle değerlendiriyorlar. Amerika Trump gibi malı başına geçirip sağla solla papaz olurken Putin'de acancılık oynarkene alıp yürüdü adamlar. Çok değil bir 10 15 sene sonra bütün dünyanın götüne pandik atacaklar.
      +9

      Popüler İçerikler

      © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...