Noam Chomsky'nin Eğitim Sistemi Üzerine Konuşması

tırtkadın tırtkadın diyor ki;
Noam Chomsky:

"Eğitim sisteminin itaatkâr, uyumcu, pek düşünmeyen, söyleneni yapan, pasif kalan, demokrasilerde kriz yaratmayan ve soru sormayan insanlar yetiştirmesi bekleniyor."
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: noam chomsky eğitim sistemi devlet
4 25 Temmuz 2018
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • khalimseye
  khalimseye 26 Temmuz 2018 - 09:21@garipgurebayimben Wozniak ile Honda ile kıyaslamak ağır mallık. Üretmekse bu adam da düşünce üretiyor. İlle elle tutulur gözle görülür mü olması lazım? Soyut şeylerden bahsedince değer üretilemiyor mu? Sana ağır gleiyorsa kafan sikiliyorsa dinleme, demek ki sana göre değil.
  +6
 • alper.tunga
  alper.tunga 25 Temmuz 2018 - 23:29Bu adami da fetocu ilan ederler yarin. Keske yuklemeseydiniz
  +5

Tüm Yorumlar

 • lanbeyefendi
  lanbeyefendi 27 Temmuz 2018 - 08:05eğitim eyidir mayışlar ve ehonomi çoh eyidir kıskaniyürlar
  • roniusiv
   roniusiv 26 Temmuz 2018 - 14:56Cahil olmak çok güzel birşey her boku biliyorsun. Chomsky nin birşey üretmediğini söyleyenlerin biçimsel diller teorisinden haberleri yok tabi. Ayrıca biraz okusalar matematik, dil bilimi, psikoloji gibi birçok alana nasıl katkı yaptığını öğrenebilirler. Bu aptallara göre Einstein ,Newton gibi dehalar da birşey üretmemiş. Öyle ya devre kurmadiklarina göre.
   • asianlover
    asianlover 26 Temmuz 2018 - 14:43@benimadimcemil dediklerin doğru fakat bu ülkede artık çok geç tarımcıların anası sikilmiş buğday angus dana ne varsa herşeyi ithal olarak alıyoruz tarıma destek yok eğitim zaten tamamen robotlaşma sistemine oturtulmuş adamın dediği gibi öğretmen ödev versin çocuk yaparsa zeki yapmazsa tembel işe yaramaz diye sınıflandırılıyor istediğin okula git kendin gör okullar içler açısı resmen ha paran varsa özel okula gönder çocuğunu paranın gücünü gör öğretmenler nasıl ilgileniyor gör kendin çocukta istek oluyor bu yüzden ülkenin askerlik sisteminden tut eğitim sistemine kadar tamamen çöp olmuş zaten eğitim sistemi adam gibi olsaydı şuanda başımızda olanlar farklı kişiler olurdu halkından geçinen devlet var başımızda sigara camel 6 lira normal fiyatı 4 lira vergisi benzin 6.5 lira bi araba almaya kalk 82 milyar 38 milyarı vergi vergi vergi Peki bu vergi kimi etkliliyor fakirleri.
    • khalimseye
     khalimseye 26 Temmuz 2018 - 09:21@garipgurebayimben Wozniak ile Honda ile kıyaslamak ağır mallık. Üretmekse bu adam da düşünce üretiyor. İlle elle tutulur gözle görülür mü olması lazım? Soyut şeylerden bahsedince değer üretilemiyor mu? Sana ağır gleiyorsa kafan sikiliyorsa dinleme, demek ki sana göre değil.
     +6
     • batudemirci
      batudemirci 26 Temmuz 2018 - 09:01insanlar bir yandan iphone gibi teknolojik gelişmeleri överken, bir yandan da insanların ilişkilerinin bozulduğundan, samimiyetin kalmadığından vs. bahsediyorlar. bir yandan kapitalist sistemin başarılı para babalarını överken, bir yandan 1 dolara çalıştırılan işçilere üzülüyorlar. bir yandan fabrikaları överken, bir yandan küresel ısınmadan ürküyorlar. orman yangınları, kuraklık, susuzluk, iklimde değişimler, doğal olmayan tohumlar vs. bunlar hep kapitalizmin kötü getirileridir.

      kapitalizm dönüştürülmezse sonumuz kötü gibi.
      +1
      • emrexan
       emrexan 26 Temmuz 2018 - 08:27@garipgurebayimben sonuna kadar haklısın.
       bir yazıda okumuştum kapitalizm kendi muhaliflerini kendisi yaratır, kendisine muhalefet edermiş gibi gösterir, gizliden destekler. bu adam onlardan birisi.
       +1
       • garipgurebayimben
        garipgurebayimben 26 Temmuz 2018 - 05:54e be orrrrrrrospu çocuğu üret üret! somut bir şey koy ortaya. la herif sırf abd'de yaşıyor diye bunu tanrılaştırdılar. bak aşağıda wozniak örneğini verdim. adamın çizdiği devreleri görseniz nutkunuz tutulur. bu adam 0'dan kendi elleriyle bilgisayar yapıp bu günlere geldi. apple bir kuşsa bir kanadı bu adamdır. diğeri steve jobs. hatta bence wozniak, jobs tan önemlidir.

        soichiro honda karısının mücevherlerini rehin verip motor dizaynını toyotaya kabul ettiremedi. hondayla alay edip "tekrar okula git. dediler." japonya ona beton vermediği halde kendi geliştirdiği beton tekniğiyle fabrika kurudu, 2. dünya savaşında 2 kere fabrikası bombalandu, 2 defa fabrikayı yeniden yaptı.

        ham madde savaş yüzünden yokken abd nin attığı benzin depolarını topladı. motorları bu depolardan yaptığı çeliklerden yaptı savaştan sonra benzin olmadığından kendine motorsiklet yaptı. komşularından ilgi görünce seri üretime geçmek istedi, parası yoktu. 16 bin bisikletçiye mektup gönderip ortaklık teklif etti. adam böyle honda oldu.


        çomski gibi ibneler göt büyütüp soyut şeyler anlatarak kafa siker. millet de anlamadığından bi bok anlatıyor zanneder. şu tiplerin insanlığa zerre katkısı yoktur.
        -5
        • benimadimcemil
         benimadimcemil 26 Temmuz 2018 - 04:12Bakin arkadaslar ben hem urun hem surec gelistiriyorum. Neyin nerede ne zaman yapilacagini nasil surdurulebilir olacagini bilirim.

         Bu herifin dediklerinin zerre kadar faydasi yok ulkemize. Bizim yapacagimiz cok belli. En cahilimizden baslayip cok ciddi egitim vermeliyiz ki o yapisalcilik falan olmaz. Koy enstitulerinin tekrar uygulanmasi gerek. Diger turlu kara cahil insanlari adam edemeyiz. Koylere insanlarin kendi bilgileri ile imkan goturerek donmesi gerek. Sonra da adam gibi kasaba kutlurunden siyrilmis bir kent kulturu oturtmaliyiz. Yani 1940'lardan tekrar baslarsak anca duzelir bu ulke egitim olarak. Diger turlu at zikine kelebek bu conconlarin dedikleri.
         +1
         • asianlover
          asianlover 26 Temmuz 2018 - 00:11Niye kitapları okumaya karşıtsın ey gavur fedöcü kendine gel imam hatipin bütün kitaplarını oku beynini yıkasınlar sende bi asalak ol ve sisteme gir.
          +1
          • alper.tunga
           alper.tunga 25 Temmuz 2018 - 23:29Bu adami da fetocu ilan ederler yarin. Keske yuklemeseydiniz
           +5
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...