Eşek Arısı Vs Yaban Arısı - Ölümle Mücadele

mplay2 mplay2 diyor ki;
Yakın çekim görüntüleri ile eşek arısı ve yapan arılarının destansı savaşları. Eşek arısı, yapan arılarını kovalayıp öldürüp hatta alıp götürüyor. Buna rağmen mücadele edip bir pay almaya çalışıyorlar.
Kategori: Çüşşşş
sitene ekle
Etiketler: Eşek Arısı Yaban Arısı Mücadele Yakın çekim kavgalar ilginç görüntüler
0 12 Eylül 2018
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • fuckin a!
  fuckin a! 13 Eylül 2018 - 03:54malesef her yaz hamamböcekleriyle savaş veriyorum. bu gerizekalılar duvardan laminat parke zemine düşünce düzelemiyolar. geçmiş yıllarda çok değişik fantaziler yaptım arkadaşlar inanamazsınız. kolonya döküp yakmak (zemine zarar vermiyo) favorimdi. gerçi bunu, bazen almaya çalışırken dirilip elimdeki gazeten güç alıp kaçınca yapmaya başlamıştım. bu arada kafasına kolonya damlatınca da ölüyolar. ters yatarken zorla içiriyomuş gibi oluyo heralde :))

  ben niye bunu anlattım. benim bildiğim hamam böceklerini çatır çatır yiyen tek canlı bu eşek arısı. çatır çatır kısmını gerçek anlamında kullandım.

  bazen annemin uzun iğnelerinden alıp hamamböceğine saplayıp ocakta yakardım. bi kere böceği sapladıktan sonra iğneyi de bahçeye sapladım. bizim ev 2 katlı, zemin ve eksi bir. benim odam eski birdeydi. yani benim kafam bahçenin toprağı hizasında nerdeyse. yatağım da hemen pencerenin altı. böceği sapladım yatakta bilgisayara bakarken çatır çutur sesler duydum. bu piç geldi böceği ikiye böldü. sonra şiman göt kısmını kesip içindeki sıvıyı yedi. sonra iki parça halinde aldı gitti. bi kere daha yapmıştım ilk kafayı kesip alıp gitmişti. yıllardır (ve hala) bu hamamböceği illetiyle savaşırım. ilk defa o an böceğe acıdım lan. empati yaptım heralde. yıllar geçti biz yaşlandık artık gazeteyle alıp elimde ezip çöpe atıyorum ama eskiden elimden çok çekmişti bu böcekler.
  +2
  • mczaga
   mczaga 12 Eylül 2018 - 22:49Tişört kalınlığında bir kumaşa güvenmeyin Yaban arısı oradan bile sokabiliyor

   öldürmeyeyim dedim penceredeydi fakat olmadı.
   • grihuancarlos
    grihuancarlos 12 Eylül 2018 - 07:12arıcılar için eşek arısı tehlikelidir. onun için kovanların yakınında eşek arısı barındırmazlar
    • jkuan7
     jkuan7 12 Eylül 2018 - 02:47@ozzabadancitok yav :DDD
     • ozzabadancitok
      ozzabadancitok 12 Eylül 2018 - 01:19bu orospu çocuğu eşek arılarından bir tanesi bu yaz köyde ayağımdan soktu. belki inanmazsınız 4 gün yürüyemedim acıdan uyuyamadım. rahmetli dedemin bastonuyla dolaştım. çok beter bir şey.
      +14
      • mitmirti
       mitmirti 12 Eylül 2018 - 00:42Doğanın güzel bir dengesi var. Ama çok acımasız. Düşünsene eşek arısısın arkadaşlarla toplanıp yemeğe gidiyorsun. Yemekten sonrada okey'e gideriz diye plan yapıyorsun. Birde
       -3
       • oxygenedokuz
        oxygenedokuz 12 Eylül 2018 - 00:34Ecnebiler wasp, hornet, bee vs. diyerek arıları ayırmışlar.

        Biz de durumlar karışık. Kimi yerde büyük kırmızı olana at arısı, kimi yerde eşek arısı diyorlar. Bazı yörelerde siyah büyük arılara eşek arısı deniyor.

        Böcek Reis bizi aydınlatsın.
        +12
        • madaforce
         madaforce 12 Eylül 2018 - 00:26izlerken kaşındım
         +2
         • fth11
          fth11 12 Eylül 2018 - 00:18bir böcek reis değil
          -1
          © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...