Kamış Oltayı Haşat Eden Balık Avı

murriko murriko diyor ki;
Balıkçımız oltayı atmış, goproyu açmış, kenara çekilmiş beklemeye başlamış. Ancak hesap edemediği tek şey, dediğine göre 10 kg üzeri bi kuzunun (akya) oltaya takılması olmuş. kamış gitmiş, kamera gitmiş, balık gitmiş. kısacası böylesine siktin ortalığı eyledin viran denir.
kendi açıklaması da aynen aşağıda.

"Siz siz olun, ucunda 150 g canlı tral bulunan bir kamışı paratoner gibi dik olarak sabitleyip, üstüne üstlük bir de kalamayı sıkmayın. Sonuç: Gözümün önünde yay gibi eğilip ÇATIRT diye kırılan benim güzel kamışım, yarım kamışla mücadele etmeye çalışırken kamışın diğer yarısının da kırılması, makine elimden fırlamak üzereylen klavuz telini açıp elle mücadele etmeye çalışmam, kesilen parmaklar, babanın üzerinde olan biten herşeyi kaydederken ipin takılması sonucu denize düşen Gopro kameram, bütün bunlara rağmen 10 kg+ kuzuyu yüzeye çıkartmam ve son anda rıhtım duvarına sürtünüp paramparça olan ipimin kopması. Tek tesellim makineyi kaptırmamış olmam :("
Kategori: Komik
sitene ekle
Etiketler: balık balık avı akya kuzu balığı popro denize düşüyor kamış kırılıyor
2 10 Ekim 2018
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • videobakani
  videobakani 11 Ekim 2018 - 00:08Suya düşüp giden gopro'dan görüntüleri nasıl aldın? Bence kesin balık virali
  +2
 • alexius
  alexius 10 Ekim 2018 - 18:57oltayı bırakıp kenarda beklemekle balıkçılık olmaz o olta elde tutulacak sabırla bekleyeceksin bu yapılan tuzak kurup balık yakalamak balıkçılık değil
  +1

Tüm Yorumlar

 • chaosad
  chaosad 11 Ekim 2018 - 20:52bu arkadaş ava kapalı alanlarda(herkesin serbestçe giremediği bölgeler) balık tutup videolarını, fotoğraflarını paylaşarak tanınmış birisidir. şimdilerde youtube kanalı falan açmış sponsorlarıyla ürün reklamı yapıyor. ürün ve marka farketmez makinenin ayarını(kalama ayarı) sıkı ayarlayıp kamışı böyle dikerseniz en kral malzeme bile böyle kırılır bu temel bir fizik kuralıdır. kendisi balık ve deniz sevdalısı olsa da önceden yaptığı avların özel yerlerden olduğunu insanlara söylemeyip dürüst davranmadığı için pek çok insanın hevesle malzeme satın almasına neden olduğunu düşünüyor ve tasvip etmiyorum. umarım bu şekilde avlanarak reklam yapmayı bırakmıştır. gerçekleri açıklamadan bir hevesle insanlara belli markaların ürünlerini aldırmak etik değil bence. siz siz olun oltanızı böyle dikip gitmeyin kaçan balığa da ziyan olan malzemeye de üzülürsünüz, gidecekseniz kalamayı açın öyle gidin.
  • dboong
   dboong 11 Ekim 2018 - 08:01banyo yapmadan mı çıktın balığa
   • videobakani
    videobakani 11 Ekim 2018 - 00:08Suya düşüp giden gopro'dan görüntüleri nasıl aldın? Bence kesin balık virali
    +2
    • kobra25cm
     kobra25cm 10 Ekim 2018 - 21:49hedef balık için seçtiği kamış yanlış olmuş.yoksa okuma markası sektörün en iyisi denilebilir.kalama açık olsa yine de kırılmazdı.
     • 2run
      2run 10 Ekim 2018 - 19:55Sürekli takip ettiğim bir kanaldır açıkcası bilinmesi ve takip edilmesi için böyle kanalların linklerini paylaşmak güzel olabilir.

      Kanal linki : https://www.youtube.com/channel/UCVcxSmi0RpvXH47qxk17MEA
      Kanal ismi : Balık günlükleri.

      Arkadaşımız baya bilgili Türkiye ve hatta avrupadan gelen kişilerle teknede balık tutuyor ve bunları videoya alıp yayınlıyor. yapılan bir iki yarışmada birinciliği olduğunu öğrenmiştim.. gerçekten balıkçılıkla ilginiz varsa takip etmelisiniz.

      Akya bu arada 10-50 kilo arasında olabilen bir balıktır. kullandığı kamışın fiber/karbon olduğunu ve kamış kapasitesinin (çeker) 8-10 kilo olduğunu düşünürsek elemanın açıklamasının 10 kilo üzeriydi demesi normal arkadaşlar.
      +1
      • alexius
       alexius 10 Ekim 2018 - 18:57oltayı bırakıp kenarda beklemekle balıkçılık olmaz o olta elde tutulacak sabırla bekleyeceksin bu yapılan tuzak kurup balık yakalamak balıkçılık değil
       +1
       • onoka
        onoka 10 Ekim 2018 - 18:25kuzunun eti de güzel oluyor
        • donkulotvandam
         donkulotvandam 10 Ekim 2018 - 17:53easy son. bu ne heyecan aq.
         -1
         • rentonnn
          rentonnn 10 Ekim 2018 - 17:2910 kg akya olduğunu nerden anlamış amk
          • dictummeumpactum
           dictummeumpactum 10 Ekim 2018 - 17:25abinin bi götü kaybetmediği kalmış kuzuya
           tam anlamıyla dağalmış bu ne heyecan..
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...