Joker Arkadaşın Yarışmacıyı Güzelce Terse Yatırması

3.671 izlenme - 15 Ekim 2018
izgago izgago diyor ki;
Kim Milyoner Olmak İster'de yarışmacı edebiyatla ilgili gelen sesli soruyu yanıtlayamamış ve telefon joker hakkını kullanmış. Yarışmacı soruyu şehir üniversitesi edebiyat fakültesinde bir öğretim görevlisine sormuş. Öğretim görevlisinin verdiği yanıta güvenen yarışmacı doğru cevabı veremeyerek elenmiş.
Kategori: Televizyon
sitene ekle
Etiketler: Kim Milyoner Olmak İster Murat Yıldırım Genel Kültür Yarışması Genel Kültür Soruları Bilgi Yarışması

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • benimadimcemil
  benimadimcemil 15 Ekim 2018 - 14:44olm bakin bu kafayi da birakin. bu adamin akademisyen olmasi akademisyenlerin degil, bu adamin akademisyenliginin kalitesiz olmasini gosterir. boyle genelleme yapmayin. sonra ulke toptan gozunuzde degersiz oluyor. zehir ediyorsunuz kendinize.
  +6
 • harmeyster
  harmeyster 15 Ekim 2018 - 12:28@prens charles sana katılmıyorum. "Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi" olan bir insan, büyük bir şairin şiirlerini bilmeli. Çünkü Nazım Hikmet'in yazdığı şiirler sadece şiir ölçütünde ele alınmıyor. Edebi bir eser olarak incelenip, bu eserlerle dersler veriliyor(yazım tekniği vs.). Bu insan, ülkenin en yüksek eğitim kurumu olan "üniversitede" yeni bireyler yetiştirmekte. Yüzde doksan emin olduğu konu bir yemek tarifi değil!
  Tabiki edebiyat üzerine okyanus gibi bir bilgiye sahip olmasını bekleyemeyiz. Fakat önemli şairlerimizin şiirlerini de bir zahmet bilsin. Çünkü her şairin dili aynı değildir. Eğer üniversitede bir öğretim üyesiyseniz, şiiri bilmeseniz bile tekniğinden ve kullandığı sözcüklerden hangi şair olduğunu bilirsiniz.
  +4

Tüm Yorumlar

 • kanoonline
  kanoonline 16 Ekim 2018 - 23:28üniversiteler kaliteli olmadığı sürece kaliteli öğrenci çıkmaz.
  • marcinalcono
   marcinalcono 16 Ekim 2018 - 08:17Bu cahil halimle secenekler cikmadan bu sozleri ancak nazim hikmet yazar diyebiliyorsam, bu adamin bu bolumde isi ne. Hadi az bilinen bir yazar olsa neyse. Nazim hikmeti de bilmeyeceksen senin o fakultede isgal ettigin cm2 bile haramdir.
   +1
   • Hagii
    Hagii 16 Ekim 2018 - 04:34Üniversitenin edebiyat fakültesi bölümünde öğretim görevlisiysen bu sorunun cevabını bilmek zorundasın. Bu kadar basit..lafa geldi mi artistlik yaparken havanızdan yanınıza varılmıyor soru sorulunca da uzmanı olduğunuz!! bölümle alakalı soru gelince nanay amk
    +1
    • thedirector
     thedirector 15 Ekim 2018 - 23:45ben bilgisayar mühendisiyim belki yüzlerce yazılım dili var bütün yazılım dillerini bilmiyorum mesela. biliyorum diyen babayiğit varsa da çıksın yazsın.
     -1
     • westxx
      westxx 15 Ekim 2018 - 23:07adam edebiyatçı diye bütün eserleri ezbere bilecek değil mi?
      -1
      • kingfu
       kingfu 15 Ekim 2018 - 22:51joker arkadaşın ne demek
       +1
       • macaron1
        macaron1 15 Ekim 2018 - 22:07ulan adam edebiyat bölümünde öğretim görevlisi diye her türlü şiirin kime ait olduğunu bilmek zorunda mı ? küçüklüğümden beri kitap okurum, çok sevdiğim kitaplar olsa bile bi süre sonra kitabın adını veya yazarını unutuyorum. salağın teki de "okudukları kitapların bir işe yaramadığını görmeye bayılıyorum" falan yazıp cahilliğini övmüş öküz.
        üniversite sınavlarında yazarların şairlerin kitaplarını okutmaya teşvik edeceğine, bu kitap kime ait şu şiir kime ait diye sorular sorup, ezbere yönelten sistemden çıkanlar da bunlar işte.
        -1
        • Sergulath
         Sergulath 15 Ekim 2018 - 20:06@mydreamtheater

         Lan adam Türk Dili Ve Edebiyatı bölümünde öğretim görevlisiymiş.

         01:05
         +1
         • karbaykuşu
          karbaykuşu 15 Ekim 2018 - 18:55ham çökelek şarkısıyla gönüllere taht kurmuş atilla ilhan'ı kime sorsan bilir, klibi bile var. bu ne biçim akademisyen amk.
          -2
          • tipsiz cingene cocugu
           tipsiz cingene cocugu 15 Ekim 2018 - 17:24Bunun üst seviye zeka ile alakası yok ki amk! İlber hoca'ya 75 milyon insanın bilebileceği bir soruyu sorun belki bilmez. Milyoner filminde bunu çok iyi işlemişlerdi. Eğitim kartviziti aşağı insanların ego masturbasyonu oluyor böyleleri.

           Popüler İçerikler

           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...