Dünya Rekoru Maraton Hızını Deneyen Koşucular

mplay2 mplay2 diyor ki;
Eliud Kipchoge’un koştuğu hızına ne kadar dayanabilirsiniz? 2018 Chicago Marathon fuarının katılımcıları, bazı komik sonuçlarla birlikte bulma şansına sahip oldu. Koşucular, Dünya Marathon Majors yarışlarının her birinde durmakta olan 20 metrelik koşu bandında 200 metre boyunca Kipchoge’un 2:01:39 maraton hızını korumak için davet edildi.
Kategori: Spor
sitene ekle
Etiketler: Dünya Rekoru Maraton Hız Deneme Koşucu spor
3 05 Kasım 2018
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • oanniyah
  oanniyah 05 Kasım 2018 - 21:08sperm yarışı dışında hiç bir birinciliğim yoktur.
  +5
  • mcgregory
   mcgregory 05 Kasım 2018 - 20:23saatte 13 mil yani yaklaşık 20km. zaten arada bir yerde gösteriyor, dakikasını hatırlamıyorum. ve bu hızla tam 2 saat boyunca koşmak..
   evrimsel açıdan baktığımızda insan en iyi koşucu hayvanlardan biri. hızlı değil ama çok dayanıklı. bunu sağlayan en güçlü etmen de terliyor oluşumuz yani gelişmiş ter bezlerimizin oluşu. bu sayede vücut sıcaklığımızı kontrol edebiliyoruz.
   Örneğin atlar yorulduklarını hissetmezler ve terlemezler, bu sebeple vücut sıcaklıkları çok yükselip "çatlayarak" ölürler.

   kısa sürede kilo vermek isteyenelr için hiit gibi sistemler etkili fakat daha sağlıklı ve uzun yaşamak istiyorsanız uzun koşulara - yürüyüşlere çıkmanızı tavsiye ediyorum, uzundan kastım minimum 60 dakika. beslenme için de en uygunu "ketojenik". TR'de bilinen ismiyle Karatay diyeti.
   +8
   © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...