Otizmli Öğrenciye Şiddet Uygulayan Öğretmen

1.636 izlenme - 09 Ocak 2019
exixiz exixiz diyor ki;
Ankara'da ilkokulda epilepsi hastası otizmli öğrenciye şiddet uyguladığı iddia edilen öğretmen hakkında soruşturma başlatılmış ve öğretmen açığa alınmış.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: şiddet dehşet otizm işkence öğretmen haber

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • cmurderf
  cmurderf 09 Ocak 2019 - 21:03Nerede şiddet uygulamış ben göremedim de?
  Birde şimdi bu çocuk öyle veya böyle Allah ailesine de sabır versin ama normal bir ilkokulda okuyamaz, ayrıca bildiğim kadarıyla da özel olarak otizmlilere hazırlanan, alanında uzman insanların çalıştığı kurumlar var orada devam etmesi gerekiyor öğrenimine, normal bir ilkokulda öğrenime zorlamak önce devletin ayıbıdır öğretmenin değil.
  +27
 • robinson38
  robinson38 09 Ocak 2019 - 23:20kadının sadece sinirleri bozulmuş şiddet falan yok.. sinirlerinin bozulmasında da haklı kolay bir iş değil yaptığı adaletli olun.. şu gördüğünüz bir dakika değil kadının çektiği her gün böyle ona göre karar verin
  +20

Tüm Yorumlar

 • gaddarovski
  gaddarovski 10 Ocak 2019 - 20:35Sizin yapacağınız yorumu sikeyim. Cahil köpekler
  Çocuk otistik, bağırmasından, çağırmasından, normal olmayan şeyler yapmasından daha tabii ne olablir.
  Öğretmenin vazifesi onu eğitmek, sandalyeyi yere çalıp çocuğa bağırmak değil. kaldı ki özürlü bir çocuğu eli ile yitmesi, sandalyeyi ona sallaması bayağu şiddettir. Umarım görevden alınır. O kadar çok bu işi severek yapacak, iyi yürekli öğretmen var ki. Bu iş şımarık hanımevlatlarına göre değil zaten.
  -6
  • eskiturkiyeli
   eskiturkiyeli 10 Ocak 2019 - 16:10Çocuk drift yapıyor.
   +1
   • solayak
    solayak 10 Ocak 2019 - 13:46el piçi birini daha işinden etmiş.
    +5
    • lightning80
     lightning80 10 Ocak 2019 - 11:29@cmurderf ........"özel olarak otizmlilere hazırlanan, alanında uzman insanların çalıştığı kurumlar" ın fiyatlarını ve devletin bu bireyleri sağladığı katkıyı bir araştır,
     genel yorum yapan gençler otizmli bireyi olan bir aile ile iki gün geçirin sonra yazın yorumlarınızı
     • dboong
      dboong 10 Ocak 2019 - 08:51Öncelikle Otizmli bireylerin topluma kavuşturulabilmesi için şuan bilinen ön doğru yöntem kaynaştırma ve eğitimdir. Bu sebeple ana okulundan başlamak üzere tüm eğitim süreçlerini normal bireyler gibi görmek zorundadır. Ötizm bir hastalık değildir eğitimle düzelebilen bir çok otizmli birey mevcuttur. Burada videoyu izlemedim bile izleyemiyorum benim oğlumda otizmli olduğu için aşırı üzülüyorum. Evet öğretmenlerede hak vermek lazım kolay bir süreç değil biz anne ve baba olarak çoğu zaman yıpranıyor ve zorlanıyoruz devletin otizmli kaynaştırma sınıflarını özel eğitim almış gölge öğretmenler ataması gerekiyor. Hoş o özel eğitim alanlarda çok içi dolu olmuyor.
      • silentguard
       silentguard 10 Ocak 2019 - 02:03Gerçekçi olup duyar kasmamak lazım. Otizmli doğan kişi kendini bilmiyor. Ve dünyada yaşamaktan da bir şey anlamıyor. Bir karıncanın bile kendine faydası olacak işler yapması makulken bunlar oturduğu evi ateşe verebilir. Anlamıyorlar. Eğer ilaç ile sakinleştirilecek seviyedeyse o şekilde yaşayabilir. Ancak ilaç felan kurtarmıyorsa ötenazi ile kurtulmak en doğrusudur. En çok otizmli kişi içinde böyle.
       +3
       • dismacunlari
        dismacunlari 10 Ocak 2019 - 01:36İlkokulda otizmli öğrencinin işi ne ?
        +7
        • obii
         obii 10 Ocak 2019 - 00:40yeri geliyor insan kendi çocuguna cok daha sertini yapıyor, kadının ki şiddet felan değil, zaten cocuktan zor durumda gozuken kadın, onu bu halde çeken o.ç kim acaba? Cocuga allah saglık versin, ogretmene de sabır.
         +3
         • robinson38
          robinson38 09 Ocak 2019 - 23:20kadının sadece sinirleri bozulmuş şiddet falan yok.. sinirlerinin bozulmasında da haklı kolay bir iş değil yaptığı adaletli olun.. şu gördüğünüz bir dakika değil kadının çektiği her gün böyle ona göre karar verin
          +20
          • devilteam
           devilteam 09 Ocak 2019 - 22:10Arkadaşlar milli eğitimde görev yapan bir öğretmen kardeşiniz olarak konuşuyorum. Burası bir özel eğitim sınıfı hükümetimizin getirmiş olduğu ücretli statüsü ile örneğin; ( fizik, rehberlik,beden, matematik.. ) gibi branş öğretmenlerini ücretli öğretmen olarak alanlarıyla alakasız ihtiyaç olan alanlara görevlendiriyorlar üstelik kadrolu öğretmenlerin aldığı maaşın yarısına neredeyse kadroya sahip öğretmenlerden daha fazla çalışıyorlar yanlış anlaşılmasın ben kadroluyum ancak bu sözleşmeli ve ücretli sistemine şiddetle karşıyım böyle bir ayrıcalık olamaz ben utanıyorum. MUHTEMELEN BU ÖĞRETMENİMİZİN ALANI ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLİĞİ DEĞİL VE NE YAPMASI GEREKTİĞİNİ ÖĞRENCİYE NASIL YAKLAŞMASI GEREKTİĞİNİ BİLEMİYOR DOĞAL OLARAK. AYRICA VİDEODA ŞİDDET EMARESİ YOK SİNİR KRİZİ GEÇİREN BİR ÖĞRETMEN ADAYI VAR. ALANI OLMADIĞINA KALIBIMI BASARIM YAZIKLAR OLSUN.!
           +14

           Popüler İçerikler

           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...