Yeni İstanbul Havalimanı'nın Önemi - Oğuz Haksever

federson federson diyor ki;
Oğuz Haksever yeni istanbul havalimanının önemini arz ediyor.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: istanbul havalimanı
4 08 Nisan 2019
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • ecel
  ecel 08 Nisan 2019 - 01:18oğuz yandaşsever
  +11
 • Hattrick
  Hattrick 08 Nisan 2019 - 01:56Yukarıda videoda hane halkına yansıyacak gelir deyince bende yazmak istedim. 2019 yılı Türkiye'de kişi başına düşen milli gelir; 10,153 Dolar. Ama ben bakıyorum elde avuçta bir şey yok abi, Sadece kuru bir maaş, kredi kartları ile çevir babam çevir. Birde Sürekli gelen ve rutine bağlamış zamlar. Bize ne katkısı olacak bu işin? Videodan bir şey anlamadım. Açıklayacak babayiğit varsa anlatsın bizde dinleyelim. Yanlış anlamayın iç karartmaya çalışmıyorum, ama sürekli bir fakirleşme içindeyim, acaba kaçırdığım yanlış yaptığım ne var bilmek istiyorum.
  +5

Tüm Yorumlar

 • musarami
  musarami 09 Nisan 2019 - 09:34Bu arada İstanbul Havaalanına özel araçlarıyla gidecek arkadaşlar gidiş-gelişte toplam 4 hgs-ogs den geçiyorsunuz. Aklınızda bulunsun.
  • beklemeyapma
   beklemeyapma 09 Nisan 2019 - 01:25istanbul bir yana, turkiye bir yana. istanbul oyle bir yer ama yine de istanbul'u gorunce istanbul'da yasayanlar icin uzuluyorum. imparatorluklara baskentlik yapmis bu sehrin kaderi rant geliri yaratmak adina yekpare sicilmis bir beton gibi olmak olmamali.
   • nosuur
    nosuur 08 Nisan 2019 - 22:33mercedes oğuz aka oğuz aksever
    • hakkıbulut
     hakkıbulut 08 Nisan 2019 - 22:29tamam yenisini açın da atatürkü neden kapattınız. yazık ya o kadar masraf yapılmış şehir içinde havaalanı.
     +1
     • gogoman
      gogoman 08 Nisan 2019 - 20:54yeni havalimanı nedeniyle turist artacakmış. hem de duabi'ye darbe vurup, turist çekecekmiş. şimdi soruyorum, en son en zaman bir yerin havalimanı ya da otogarı nedeniyle oraya gittiniz?
      +2
      • esssrarengiz
       esssrarengiz 08 Nisan 2019 - 20:23benim cebime değil de cengiz inşaatın cebine girecek olduktan sonra isterse 1000 trilyon kazandırsın
       +1
       • [escobar]
        [escobar] 08 Nisan 2019 - 17:47---alıntıdır---

        düşünsenize... tofaş bursa fabrikası tıkır tıkır sorunsuz çalışıp yılda 450.000 araç üretiyor. ama geliştirilmeye açık yönleri de var bu fabrikanın. yönetim diyor ki "kapasite 625.000 olsun. ama yetmez, yeni bir fabrika yapalım, bu fabrika da dünyanın en büyük, en süper fabrikası olsun... ama yetmez onu da uludağ'ın tepesine yapalım, eski fabrikayı da kapatırız..." bu mantıklı bir yatırım olabilir mi?

        işte istanbul havalimanı'nda olan da tam olarak bu bence. 60 milyon kapasiteli, metrosu olan, dünya çapında ödüller almış yerleşik havalimanı'nı kapatıp, ormanın ve sulak alanların içine 90 milyon kapasiteli yeni bir havalimanı yapmak mantıklı gerekçelerle açıklanamaz. ki zaten yapılacak akıllı yatırım ve planlama ile atatürk havalimanı'nın kapasitesini de 90 milyonlara taşımak olası. (şimdi çıkıp ama orası 160 milyon kapasiteli olacak demeyin. kim bilir ne zaman olacak? halihazırda sabiha gökçen ve atatürk havalimanı kapasitesi toplamda 95 milyon civarında. istersen 500 milyon kapasiteli havaalanı yap yolcu gelmeyince neye yarar. peki yolcu sayısını arttırmak için ortada plan var mı? o da yok. yani seyehat eden insanlar uçakların indiği havaalanı için mi seheyat ediyor yoksa başka amaçları mı var? peki insanlar hızlı ve ucuz bir şekilde ulaştıkları havaalanını mı tercih eder yoksa daha fazla zaman ve para harcadıklarını mı? veya daha büyük havalanı olunca insanların gelirleri mi artacak ki daha çok uçağa binsin? )

        bu havaalanını savunanlara bakınca büyük ve lüks olması dışında olumlu olarak söyleyebildikleri hiçbir şeyleri olmadığını görüyoruz. bu havalimanı hakkında ucuz, verimli, hızlı, kolay, kullanışlı, güvenli, avantajlı, doğayla barışık, çevreye zararsız, sürdürülebilir enerji kelimelerini kullanarak kurulabilecek tek bir olumlu cümle yok. yahu siz ne diyorsunuz önümüzdeki 5 yıl boyunca günde 250 bin yolcu ve 60 bin çalışanı otobüslerle taşıyacaklar... vizyona bak! bakın daha çevre katliamından falan bahsetmedim bile. ha bir de terminal binasını ve pistleri de öyle bir yerleştirmişler ki güney-kuzey yönünde (yani karadenizi karşılarına alıp) inen uçaklar 10 km'ye yakın taksi yapmak durumunda kalacak. yani 45 dakikalık ankara-ıstanbul uçuşu için en az 30 dakikalık havaalanı gezisi bedava.

        ---alıntıdır---
        Google yorumlardan alıntıdır.
        • [escobar]
         [escobar] 08 Nisan 2019 - 17:46alıntı

         Londranın nüfusu 8 milyon 6 havalimanı var......Parisin nüfusu 2 milyon 3 havalimanı var......Berlinin nüfusu 3.5 milyon 3 havalimanı var....Romanın nüfusu 2 milyon 2 havalimanı var......Bu insanlar aptalmı ortalama 1 milyon insan başına 1 havaalanı düşecek şekilde havalimanı yapmak yerine devasa havalimanı yapmadılar.Hayır elbette değiller daha çok havalimanıyla insanlara havalimanına ulaşmını zahmetsiz duruma getirmişler bizimkilerin derdi halka hizmet değil insanların havayoluna ulaşımını kolaylamak değil havacılığı geliştirmek değil sadece gösteriş...seçim malzemesi...dünyanın en büyük havalimanını yaptık diye naralar atmak meydanlarda...Atatürk havalimanı devam etseydi şimdi havalimanıda daha küçük yapılsaydı hatta o parayla 2 havalimanı yapılsaydı insanlar hava araçlarını daha çok tercih etmezmiydi...hizmet için iyi niyetle değil sadece oy için yapılan hiçbir icraatın tutmadığı gibi buda tutmayacak bu duruma sessiz kalan başta thy olmak üzere havayolu firmalarıda Atatürk havalimanını çok arayacaklar.

         alıntı
         Google yorumdan alıntıdır.
         • nstm
          nstm 08 Nisan 2019 - 15:31yeni istanbul cahili sikmek kolaydır havalimanı
          • kemalkılıcdaroglu
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...