Rusya'da Uçak Faciası

Rus Aeroflot’un Moskova-Murmansk seferini yapan uçağı kalkıştan kısa süre sonra Şeremetyevo’ya acil inişi sırasında alev aldı.
Rus havacılık ajansı Rosaviatsiya’dan Sputnik’e konuşan bir kaynak, Moskova-Murmansk seferini yapan Aeroflot’a ait yolcu uçağının, havada yaşanan bir sorun nedeniyle Şeremetyevo Havalimanı’na acil iniş yaptığını, iniş sırasında uçağın alev alarak yanmaya başladığını belirtti.

Uçak havalandıktan bir süre sonra mürettebatın iletişim sorunu olduğunu bildirerek Şeremetyevo’ya dönüş izni istediğini aktaran kaynak, hava aracının inişini zor hava koşullarında gerçekleştirdiğini ve ancak ikinci denemede inmeyi başardığını kaydetti.
YANGIN TAMAMEN SÖNDÜRÜLDÜ
Rusya acil servislerinden Sputnik’e konuşan bir kaynak, Aeroflot’a ait Sukhoi Superjet 100 uçağının yarısının yandığını söyledi. Yolcuların bir kısmının uçağı kendileri terk ettiklerini belirten yetkili, diğer kısmınınsa acil servis çalışanları tarafından tahliye edildiğini ifade etti.

Bu arada uçaktaki yangının tamamen söndürüldüğü bilgisi geldi. ​Rusya Soruşturma Komitesi, olayla ilgili olarak ceza davası açtı.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: aeroflot şeremetyevo havalimanı rusya moskova rusya aeroflot rosaviatsiya sputnik sukhoi süperjet 100 uçak kazası yangın
1 06 Mayıs 2019
Yorumlar
Yorum Yaz
Bu içeriğe hiç yorum yazılmamış, bir ilke imza atmak ister misin?
© 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...