İsmet İnönü Linç Girişimi! (3 Mayıs 1969)

637 izlenme - 22 Mayıs 2019
biarkadasabakcam biarkadasabakcam diyor ki;
Senaryo yıllardır hep aynı değişen şey oyuncular.Sevgili dostlar size anlatmak istediğim kişi İmran Öktem,Türkiye nin en iyi ve en modern hukukçularından,Yargıtay eski başkanı.1967 adli yılı açılış konuşmasında Yargıtay Başkanı olarak özellikle konuşmasındaki bir paragraf infiale neden oluyor.İki yıl sonra 1969 yılında vefat ediyor ve cenazesine İsmet İnönüyle beraber dönemin önemli siyasetçileri katılıyor.Laiklikle ilgili görüşleri yüzünden organize olmuş bir grup yobaz tarafından "Allahsızların,dinsizin cenaze namazı kılınmaz" diye protesto ediliyor imamlar cenaze namazı kılmak istemiyor.Bunun üzerine orada bulunan Yargıtay üyelerinden Abdullah Polat Gözübüyük ün kardeşi İzzet Gözübüyük, İnönü ye imamlık izni olduğunu belirtiyor ve cenaze namazı kılınıyor.Protestolar artarken gerici grup İsmet İnönü ye karşı harekete geçiyor ve üzerine yürüyor bu durumu gören Tuğgeneral Nabi Alpartun tabancasını çekerek "Geleni vururum" "Bu memleketin sahibi var" diyerek İsmet Paşa ya yol açıyor ve herkesi kurtarıyor.Olayı bir de Erol Mütercimler den dinleyelim...


İmran Öktem'in İnfial Yaratan Konuşmasından Bir Kısım:
"Türkiye'de bir İslâm devleti ve hilâfet rejimi kurmak, Türk Milleti'ni dini esaslara dayanan bir hu­kuk düzenine sokmak isteyen ve bunun için gizli ve açık çalışan mistik hezeyan halindeki bir avuç meczûb, ruh hastası veya dini, kazanç metası haline getirmiş kimseler, saf ve cahil yurttaşın en temiz varlığını, itikadını, imanı­nı geçim vasıtası yapmış olan bezirganlar -o bezirganlar ki, dinin emrettiğini yerine getirmezler, yasak ettiklerini gizli gizli yaparlar ve fakat dindar gö­rünürler- evet bunlar ve birtakım hurafeleri dini esaslar gibi göstermeye kalkan ve bu suretle halkı uyuşturan kökü dışarıdaki yurt düşmanları daima hüsrana uğrayacaklardır"

Bu içerik Tuğgeneral Nabi Alpartun un Aziz Hatırasına Adanmıştır...

Onedionun bilgilendirici,güzel hazırlanmış konuyla ilgili linki:

https://onedio.com/haber/kilicdaroglu-ayni-kaderi-mi-paylasiyor-50-yil-once-ismet-pasa-ya-da-cenazede-saldirilmisti-869961
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: Tuğgeneral Nabi Alpartun İsmet İnönü CHP İmran Öktem Laiklik Erol Mütercimler
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • biarkadasabakcam
  biarkadasabakcam 23 Mayıs 2019 - 07:53İmran Öktem kaç yılında vefat etti,iyice araştır,analiz et sonra yorum yaz çünkü komik oluyorsun.Senin yazdığın link başka bir linç girişimi ki adı Topkapı Olayları diye geçer bu başka bir linç girişimi İsmet İnönü,Demokrat Parti iktidarında birden fazla linç girişimine maruz kalmıştı.
  +1
  • kemalkılıcdaroglu
   • gtr35
    gtr35 22 Mayıs 2019 - 17:11erol mütercimler dolar 10 görcek 2019 da dedi. hadi bakalım bekliyoruz
    -1
    • cigobattisamatra
     cigobattisamatra 22 Mayıs 2019 - 17:10Arkadaşlar bu üfürükçüyü (ve bunun gibilerini) dinlemeyin! Hep bi komplolar hep bi planlar, birileri birilerinin adamı vs!

     Ne geliyorsa başımıza biz yapıyoruz! Ve her şeyin basit cevapları var! Lütfen sizin düşünme mekanizmanızı devre bırakarak uyduruk hikayeler anlatan insanlara itibar ederek ömrünüzü, gençliğinizi harcamayın! Lütfen!
     © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...