Senator Ernest Gruening Türkiye Ziyareti

Senatör Ernest Gruening'in 1960'larda Türkiye'ye yaptığı ziyaretin görüntülerini içerir. Filme eşlik eden orjinal notlar aşağıdaki sahne açıklamalarını içeriyor: "1) Senatör Eskişehir Sınırında Vali Yardımcısı tarafından karşılandı. 2) Senatör İl Binası'na girdi. 3) Senatör Eskişehir Valisi ile görüştü ve onunla konuşuyor. 4) İl'den ayrılış. Bina 5) Senatör, Bina Binasının önündeki heykel hakkında bilgi alır, 6) Senatör, Eskişehir'deki Hava Kuvvetleri Komutanlığını ziyaret eder, 7) Senatör, Eskişehir'deki Türk Demiryolu dükkanlarını ziyaret eder, 8) Senatör, Eskişehir'deki dükkanlarda öğrencileri karşılar. 9) Senatör Devrim Otomobiline biniyor (ilk Türk yapımı otomobil) 10) Senatör Eskişehir Orman Fidanlıklarını ziyaret ediyor 11) Senatör Eskişehir Demir Sanayicileri Derneği'ni ziyaret ediyor 12) Senatör Eskişehir Orman Kreşini ziyaret ediyor, 13) Senatör, eşi ve AID Müdür Yardımcısı 14) YARDIM Başkan Yardımcısı'nın konuşması 15) Senatör bir konuşma yapar, 16) Eğitim Müdürü bir konuşma yapar, 17) Konuşmaları dinleyen konuklar, konuşurlar. Amerika Birleşik Devletleri'nde ders sertifika almak. 19) Senatör, ABD YARDIMI tarafından inşa edilen depoları ziyaret ediyor. ”(S / B / Sessiz / 35 mm film).

Bu sekans, Alaska Fairbanks Üniversitesi, Elmer E. Rasmuson Kütüphanesi'ndeki Alaska Birimi ve Kutup Bölgeleri Koleksiyonları ve Arşiv Bölümü tarafından düzenlenen Gruening koleksiyonundan AAF-2126'dan alıntılar içermektedir. Daha fazla bilgi için lütfen Alaska Film Arşivi ile iletişime geçin.
Kategori: Nostaljik
sitene ekle
Etiketler: Ernest Gruening Politics (TV Genre) turkey eskisehir province building turkish railway devrim car eskisehir forest nursery iron industrialists associ...
1 27 Haziran 2019
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • silentguard
  silentguard 28 Haziran 2019 - 02:28Devrim arabasıyla gezdirmişler. Hani yolda kalmıştı da bozuk diye üretimini engellemiştiniz.! O arabanın üretimini engelleyenlerin Tanrı mezarlarında rahat ettirmesin! Torunları gün yüzü görmesin kahru perişan olsunlar.
  +5
  • ozzzy
   ozzzy 27 Haziran 2019 - 23:30Türkiye'den bir milletvekili o yıllarda ABD'ye gidecek, krallar gibi karşılanacak, yedirilecek, içirilecek, vb... Borç alırsan böyle olur işte. Utanç vesikası.
   +2
   © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...