Prof. Dr. Ahmet Arslan - Demokrasi Dönekler Rejimidir

734 izlenme - 22 Temmuz 2019
16karakterlinick 16karakterlinick diyor ki;
Ahmet Arslan'ın kitabından alıntılar

Aklı başında olan dönek olur. Doğru karşısında dönmeyen insan makbul değildir. Taştan farkı yoktur o insanın. Çünkü taş dönmez

Biri gelip bir konuda beni ikna edecekse ben fikrimi değiştiririm. İnsan düşünceleri kesinlikle değişmeli. Değişmeyen insan düşüncesi normal değildir. Çünkü döneklik olmadan demokrasi olmaz. Yoksa bir defa seçim yap, kazanan sürekli iktidarda kalsın ve hüküm sürsün. Böyle bir şey olabilir mi? Fikriniz doğru düşünceler karşısında değişmiyorsa demokrasiye ulaşmanız mümkün değildir.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: Prof. Dr. Ahmet Arslan ahmet arslan felsefe siyaset felsefesi demokrasi

Yorumlar

Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • benimadimcemil
  benimadimcemil 22 Temmuz 2019 - 23:02yanlis anlamayin da, akademiye boyle kucuk sehirlerden ( urfali bu ) gelip inanilmaz bir eziklik hissi ile hirs yapip abanan tiplere benziyor. bir tit'r alinca da veryansin konusuyor. soylediklerinde zerre yenilik yok.
  • turkishlove
   turkishlove 22 Temmuz 2019 - 20:31@ritterbruder müptezeli, sen herkesi kendin gibi mi sanıyorsun?

   Zaten işte bahsettiğim de bu... senin gibi cahil, bir kitap bile okumamış adamlar sadece etikete bakarak karşıdakini üstün görüyorlar.. Onu öyle görmen onun dolu biri olmasından değil, senin boş biri olmandan kaynaklanıyor. Zaten üslubundan da çok belli, detaya gerek yok.
   .

   Ayrıca üniversite hayatım bu ve bunun Türk Biliminin sırtında kambur olmuş adamlarla geçti. Sana öyle adamlar gösteririm ki 20 kitabı var, aldığı tüm övgüler yine kendi kafa yapısından ki kankanlarından.. Ama adam tam bir yobaz... içi boş..
   .

   Misal arkadaşını söyle sana kim olduğu söyleyeyim lafı vardır ya, ha işte bunun kankası sevmediği öğrencilerine "ermeni" diyen bi insan...
   .
   Ayrıca adamı tanıyan ben, kitaplarını okuyan ben, sevmeyen yine ben... sana n'oluyor onu anlamadım?
   • turkishlove
    turkishlove 22 Temmuz 2019 - 20:18@diyalektiki
    Tam diyordum adam ne güzel fikrime katılmamış ama yanlış olduğumu küfür etmeden söylüyor..ta ki son cümleye gelene kadar. neysee....

    Öncelikle bu videoya ikinci denk gelişim. Ayrıca üniversitedeki bölümüm gereği adamın felsefe tarihi başta olmak üzere 1-2 kitabını okumak zorunda kaldım. Yine kendi fikrim, bu videoda olduğu gibi adamın kitapları da çok şişirme.. Yani öyle önemsiz bir şeyi öyle büyük bir edayla söylüyor ki insanı boğuyor..

    Ve yine bu videoda adam diyor ki "doğa yasaları bile esnek, o değişiyorsa her şey güncellenebilir... şimdi bu söylediği olay demokrasinin içinde olursa döneklik mi oluyor? Bak senin gibi adamın demediği bir şey olan "para pul için parti değişti" demiyorum.. adamın kullandığı laf üzerine bir yorum yaptım... tabi ülkemizde insanın kendini geliştirmesi gibi bir şeye çok az rastlandığı için sen de haklısın ne diyim. Hayal bile edememişsin ki yapıştırmışsın küfürü..
    • ritterbruder
     ritterbruder 22 Temmuz 2019 - 15:58@turkishlove
     Ahmet Arslan hoca vasıfsız mı ? Senin beyin hücrelerini orangutanlar siksin mk. Eleştirmeden önce bir araştır yav hiç hoşuma gitmedi söyledikleri ama profmuş bakayım bir kim bu diye bir araştır dalyarrakovski.
     -1
     • diyalektiki
      diyalektiki 22 Temmuz 2019 - 11:07turkishlove, demokrasilerde bulunduğu partiyi bırakıp başka partiye geçen insanlara dönek denilmiyor mu? O insanlar bunu para ya da başka çıkarlar için mi, yahut hakikaten kendini geliştirip yeni doğrular bulduğu için mi yapıyor buna net bir cevap verilemez çünkü her insan için cevap farklı. Yine de yaptıkları şeylere, gazeteler ve televizyonlar ve bizzat halk döneklik demiyor mu? Bitti. Şimdi anlamışsındır, ahmet arslan makalesine neden ''döneklik'' başlığını attı. Neyse, bu kadar önyargılı olup iki dakika düşünmeden her şeyi yorumlamaya kalkarsan şimdi olduğun gibi aptal durumuna düşersin.
      -1
      • TekyolPuyol
       TekyolPuyol 22 Temmuz 2019 - 11:02Bu sitenin adminlerin moderatörlerinden biri bu ağabeyin oğlu falan mı izlenmemesine rağmen 50 tane içerik var sitede adamla ilgili.
       • turkishlove
        turkishlove 22 Temmuz 2019 - 09:12İnsanın kendini geliştirmesini, gelişmesini, tecrübeleri ile yeni bir insana dönüşmesi işini "döneklik" kelimesi ile açıklamak da nedir?
        Kendisi de diyor. "Ben bir makale yazdım demokrasi dönekler rejimidir diye. çok ilgi çekti" diye... e heralde o kelimeyi kullanırsan bu ne saçmalıyor diye herkes bi merak eder.

        Bi de bu adamın 4 dakikalık video boyunca anlattığı insan değişir konusunu bir lise öğrencisi daha güzel anlatırdı. Ses tonu, konuşma tarzı , aksanı, verdiği örnekler çok kötü...

        Yani milletçe kitap yazmayı ve Prof olmayı çok büyük ulaşılması çok güç şeyler zannettiğimiz için bir çok vasıfsız eleman hocayım diye geziyor piyasada..
        • davetsizmisafir
         davetsizmisafir 22 Temmuz 2019 - 08:26ahmetcigim cok buyuk adam.

         Popüler İçerikler

         © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...