Atatürk Türk Milletini Seven Tek Gerçek Türk - Yakup Deniz

434 izlenme - 08 Eylül 2019
tırtkadın tırtkadın diyor ki;
Sosyal medyadaki yayınlarıyla ses getiren Yakup Deniz'in GİG TV'de canlı yayın konuğuyken Atatürk hakkında yaptığı yorum.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: yakup deniz atatürk din islam saltanat türkiye türkler gig tv şeriat
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • dictummeumpactum
  dictummeumpactum 09 Eylül 2019 - 09:28oha abi ne kadar net. hemen gidip alıyorum kitabımı, büyük eksiklikmiş sayesinde anladım.
  • bilgiveren
   bilgiveren 08 Eylül 2019 - 20:36Hadi lan oradan soytarı. Ben Kuran öğretileriyle büyüdüm, (Kuran dışı hadis safsatasıyla değil!). Hiç bir zaman Atatürk'ün yolundan, fikir ve düşüncelerinden, hür ve vicdandan, bilim ve felsefeden vazgeçmedim. Dahası Kuran'ı okuyup anlayıp da, bu yoldan sapan da olmamıştır. Hatta okudukça Atatürk'e daha da bağlandık (çevremden biliyorum). Sizin gibilerin kafasının basmadığı ve anlamak istemediğiniz bir konu var (sözde biz anlamıyoruz), gördüğünüz tüm sapkınların kaynağı, "mehdiler, şeyhler, üfürükçüler, tarikatlar, kula kulluk, sorgulamama, düşünmeme vs. vs." bunların hepsi sözde, peygamberin sözleri diye söylenen hadislerden gelir. Tarikatların, cemaatlerin ekmek kapısı da bunlara bağlıdır. Ve sen ve senin gibiler de bu hadislerin Kuran'ın öğretileri olarak görmeye ve göstermeye çalışıyorsunuz. Bir düşünün, en erken hadis yazımı peygamberin ölümünden 200-300 yıl sonra yazılmaya başlanmış, ki peygamberin o kadar hadis yazımına karşı olmasına ve Kuran'da da bunu çokça belirtmesine rağmen!
   Atatürk ise Arapça bildiğinden, bu şarlatanların nasıl Kuran dışı İslamı insanlara din diye dayattıklarının farkındaydı. Kimse bunların peşinden gitmesin ve dini kendileri öğrensin diye Kuran'ı Elmalılı M. Hamdi Yazır'a Türkçeye çevirttirdi.
   Ama senin gibi beyinsizler ne yaptı! İnsanlara Atatürk dinsizdi diyerek Anadolu insanının Atatürk ile arasındaki bağı koparttı, dahası bu söyleminiz Atatürk'ün en başından beri düşman olduğu şarlatanların "Tarikatlararın vs." eline koz verdi ve onlar da bu söyleminizi slogan yaparak, müridlerini arttırdılar. Siz bu müridlerin Atatürk'ün çevirttiği Kuranı okuduğunu mu zannediyorsunuz! Bilerek yanlış çevriltti diyerek okunması yasaklı zaten.
   Şuanda bu başımızdaki belanın en başta sebebi zaten sen ve senin gibiler. Ve daha hala da akıllanmamışsınız! İnsanların Atatürk'le arasını açmaya ve şarlatanların kucağına atmaya devam ediyorsunuz. Aslında bazen (sıkça), Atatürk'ün yolundaki insanlar olduğunuzu değil, bu şarlatanların paralı köpekleri olduğunuzu düşünüyorum.
   Kim ve ne olduğun önemli değil, ister dinsiz ol, istersen karıncaya tap. İster gey, ister lezbiyen ol. Karşımda kim olursa olsun kendimle eşit sayarım. İnandığım dinin öğretilerine inanmıyor sana mantıklı gelmiyorsa da saygı duyarım. Ama o inandığım dine, o dinin dışı bilgilerle iftira atıyorsan seni adam yerine koymam! Zaten hiç bir iftiracıyı adam yerine koymam, ister insana karşı, ister hayvana karşı, isterse dine olsun fark etmez.
   -9
   © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...