Adana Demirspor Başkanının İntihar Öncesi Son Konuşması

gratthr0d gratthr0d diyor ki;
Adanademirspor büyük bir borcun içindeyken başkan bekir çınar yardım kampanyası başlattı fakat kimse şehrinin takımına sahip çıkmadı ve borçlar ödenemedi, eğer borçlar 2 gün içerisinde ödenemezse Adana demirspor kulubü tamamen liglerden ihraç edilecekti.

Bunun olmasını istemeyen Bekir Çınar, klubün tüm borçlarını kendi üzerine almıştır ve kendinin ödeyecegini beyan etmiştir Demirspor borçtan kurtulunca kendini asarak intihar etmiştir.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: Adana demirspor başkan intihar vefa adam
1 09 Eylül 2019
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • dismacunlari
  dismacunlari 09 Eylül 2019 - 05:58Adanada yaşayanların Adanademirspor'dan ne fayda görmüş ki ona destek olmak gibi bir yükümlülükleri olsun ? Ben İzmir/Karşıyakada yaşıyorum başta Karşıyakaspor olmak üzere hiçbir futbol takımından 1 kuruşluk fayda görmedim. 1 kuruşluk fayda görmediğim bir kulübe neden destek yapayım ? Ayrıca o verilen paralar 2-3 milyonluk arabalara binip İbiza gibi yerlerde tatil yapan futbolculara gidiyor bunu da unutmayın.
  +34
 • aslaner94
  aslaner94 09 Eylül 2019 - 05:56Acaba dünyada futboldan daha boş bir şey var mı
  +31

Tüm Yorumlar

 • bitchslap
  bitchslap 16 Eylül 2019 - 02:42Takımı batırın ondan sonra yardım dilenin.
  • elendil
   elendil 09 Eylül 2019 - 23:13Özgür Tutsak melodisi çaldı arkada, mecburen dinleyip bira içiyorum..
   • jagataii
    jagataii 09 Eylül 2019 - 21:20Fayda ne demek arkadaşlar mal mısınız? Futbol kulübü size muamele mi çekecekti?
    -4
    • kemalkılıcdaroglu
     kemalkılıcdaroglu 09 Eylül 2019 - 20:31Biz millet olarak futbolu bırakalım. Türkiye'de spora yatırılan paranın aslan payını alıyorlar da ne oluyor? Futboldan daha başarısız spor alanlarımız su topu, buz hokeyi falan. Buz pateni ile erkek voleybolmuz bile dünya sıralamasında futbolda ileride.
     Adamın çoluğuna, çocuğuna üzüldüm, o ayrı.
     • lonely00
      lonely00 09 Eylül 2019 - 15:51Adam adanada yaşar, taa anasının amındaki takımı desteklemek için gider kazık fiyata beinsport alır.Her gün üç büyüklerin mağazalarında kapış kapış forma satın alır.Akşam istanbul takımıyla yatar sabah onunla kalkar.Futbolla kafayı bozmuştur yani.Adam da bunu anlatıyor işte.Madem futbol için para harcayacaksın niye hiç bilmediğin istanbul takımları yerine yaşadığın şehrinin takımına para harcamıyorsun diyor.Fenerola para atanlar, falcoya bok gibi para bayıldık diye sevinenler adama laf etmesin.Ama hiç birşey insan hayatından önemli değil tabi.Allah rahmet eylesin.
      -3
      • fiko83
       fiko83 09 Eylül 2019 - 14:07yazık lan ben çok üzüldüm.
       +1
       • gratthr0d
        gratthr0d 09 Eylül 2019 - 13:31''Futboldan ne fayda gördüm ki yardım edeyim?''

        Bu kulüp zaten sizin gibilerden yardım beklemiyor. Dünyanın birçok ülkesinde -özellikle futbol ülkesi olarak tarif ettiğimiz ülkelerde- her şehrin, her semtin bir takımı vardır ve o takım o semtin ve şehrin insanlarının takımıdır. Birlikte kazanırlar ve birlikte kaybederler. Ruhları onlara bağlıdır.

        Ülkemizde Hakkari'de Kastamonu'da Ankara'da Antalya'da yaşayan adam İstanbul takımlarını tuttuğu için, semtinizin takımının maçını bir kez olsun izlemediğiniz için bu duyguyu anlamanız çok zor. Her takım 4 büyükler gibi iş adamlarının siyasetçilerin desteğiyle yürümüyor. Bekir Çınar gibi yüreğinde kulübünün sevgisini taşıyan başkanlarıyla ve o kulüp için maddi manevi her türlü desteği veren taraftarlarıyla yürüyen birçok kulüp var.

        Ama tabi tüm bu sözler afaki. Çünkü tribün kültürünü bilmeyen, futbolun sadece endüstriyel yönüne takılıp kalmış insanlara bir şey anlatamam.

        ''Futbol asla sadece bir futbol değildir.''
        -1
        • dismacunlari
         dismacunlari 09 Eylül 2019 - 14:19İlk olarak birlikte kazanırlar ve birlikte kaybederleri senin için biraz açayım; Birlikte kaybetmek - Taraftar bilet parası verip maça gider, maçta istenilen sonuç alınamaz. Taraftar küfür ede ede evine dönüp ertesi gün kaldığı hayatına işine okuluna gider. Futbolcu ise 5 yıldızlı bir otele manken sevgilisi ile tatile. Birlikte kazanmak - Taraftar bilet parası verip maça gider, maçta istenilen sonuç alınır. Taraftar oo nasıl koyduk diyip sevinerek eve dönüp ertesi gün kaldığı hayatına işine okuluna gider. Futbolcu ise daha çok para kazandığı için daha ünlü bir manken sevgili ile daha lüks bir tatile gider. İkinci olarak burada kim şehrinin takımını tutmak saçma üç büyükleri tutmak mantıklı demiş ki burdan laf yapıyorsun ? Üçüncü olarka liseye kadar İstanbulda yaşamış biri olarak üç büyüklerin özellikle Galatasarayın İstanbulsporun maçlarına gittim. Lisede İzmir/Karşıyakaya taşındığım için Karşıyakasporun maçlarına gittim ve hepsinin tribün ortamını biliyorum, aynı boş muhabbet. Biz takımımızı yensekde yenilsekde severiz tamam da neden seversin ? Takımın umurunda değil, futbolcuların umurunda değil tek dertleri para. Para harcayan sensin, kazanan onlar. Özet olarak futbol sadece futboldur ve ticaretten başka bir şey değildir fakat bunu bu şekilde ortaya koyarlarsa kimse umursamayacağı için, işin içine ruh, takım sevgisi gibi kavramlarla makyajlayıp sanki ortada önemli, değerli ve kutsal bir şey varmış gibi gösteriyorlar, ve senin gibi insanlar da bunu yiyor.
        • cuideliy
         cuideliy 09 Eylül 2019 - 14:35@dismacunlari Öncelikle "Karşıyakaspor" diye bir takım yok sırf bu tanımı yaptığın için bile seni sikime takıp cevap vermemem gerekir ama yine de dayanamadım. Şimdi gelelim asıl konuya yukardaki arkadaş zaten Endüstriyel futbolun seninde değersizleştirmeye çalıştığın kısmına değinmiş.Biz futbolun eski günlerdeki gibi olmasını savunan kesimiz işin içine reklamların,büyük paraların,şirketlerin girmediği futbolcuların uçuk meblağlar almadığı hafta içi öğlen saatlerinde şehirdeki çarşıda gezerken görebileceğin günlere senden benden bizden olduğu günlere ama bahsettiğim bu durum üç büyükler olarak nitelendirilen takımlarda mevcut,işin bir diğer tarafı var Adana Demirspor gibi hala mücadele vermeye çalışan kulüpler,bu kulüpler bir davanın peşinden koşuyor senden benden olmaktan vazgeçmek istemiyor(en azından öyleydi) Bu yüzden işte birlikte kazanıp birlikte kaybediyorlar ve beraber direniyorlar.
        • dismacunlari
         dismacunlari 09 Eylül 2019 - 15:01@cuideliy Ben en son liseye giderken izliyordum. O zamanlar Karşıyakaspor veya direk Karşıyaka diye geçiyordu. Şimdi bir şirket sponsor olduysa değişmiş olabilir. Basket takımının adı Pınar Karşıyakaydı sanırım. Endüstriyel futbol diyorsunda şuan bu endüstrinin içinde olmayan bi takım var mı ? Bu durum üç büyüklerde değil bütün kulüplerde mevcut. Daha geçenlerde İzmirde bir takıma Göztepeydi sanırım ama başka bir takımda olabilir, çok ciddi paraya siyahi bir futbolcu gelmiştide reklamı yapıyorlardı. Ayrıca futbol eskiden de endüstri halindeydi. Sadece özellikle Türkiyede şu anki kadar büyük paralar dönmüyordu. Futbol gerçekten ruh ile oynandığı tek yer parasına değilde spor olarak oynanan halı saha maçları.
        • onoka
         onoka 09 Eylül 2019 - 17:38@cideli bey karşıyaka yoksa 35.5 ne o zaman, millet izmirden motora binince nereye gidiyor, orta dünyaya mı he nereye
       • massarq
        massarq 09 Eylül 2019 - 13:19bu video eski video ama ne hikmetse herkesin youtube anasayfasına çıkıyor, gizli bir mesajmı var
        • jewsarica
         jewsarica 09 Eylül 2019 - 12:19futbol sevmeyen erkek de ne bileyim
         -4
         • enfazlaonalti
          enfazlaonalti 09 Eylül 2019 - 10:28futbol toplumların afyonudur.
          +13
          © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...