Jackie Chan - Ben Bayrak Taşıyıcısıyım, Birlikte İleri

mtakcd mtakcd diyor ki;
Dövüş sanatları efsanesi Jackie Chan, Hong Kong'daki protestolara tepki göstererek, 'Güvenlik, istikrar ve barış tıpkı temiz hava gibidir, kaybedinceye kadar ne kadar değerli olduğunu asla bilemezsiniz' dedi.

Ünlü oyuncu Jackie Chan, Hong Kong'daki protestoları Çin'in devlet televizyonu CGTN'ye değerlendirdi. Yaşananları “üzücü ve iç karartıcı” olarak niteleyen Jackie Chan, “CCTV'de 'Beş Yıldızlı Kırmızı Bayrak'ın 1.4 milyar muhafıza sahip olduğunu gördüğümde, hemen buraya geldim” dedi.

“Vatanseverliğin en temel prensiplerini bir Hong Kong vatandaşı ve bir Çinli olarak ifade etmek istedim. Ben bir ulusal bayrak koruyucusuyum. Ayrıca, herkesin sesini temsil etmek için bu etkinliğe katılmak istedim” diyen Jackie, “Birçok ülkeyi ziyaret ettim ve şunu söyleyebilirim ki, ülkemiz son yıllarda hızla gelişiyor. Nereye gidersem gideyim Çinli olmaktan gurur duyuyorum ve 'Beş Yıldızlı Kızıl Bayrak'a dünyanın her yerinde saygı duyuluyor” ifadelerini kullandı.

Jackie Chan şöyle devam etti:

“Hong Kong ve Çin benim doğum yerim ve evim. Çin benim ülkem, ülkemi seviyorum, evimi seviyorum. Umarım Hong Kong yakında barışa döner.”

Jackie Chan'in 2009'daki ayrılık yanlısı hareket hakkındaki yorumları da oldukça ses getirmişti. Jackie, “Özgürlüğün iyi olup olmadığından emin değilim” ifadelerini kullanmıştı.

65 yaşındaki Çinli, Halk Politik Danışma Konferansı'nın da üyesi. Pekin'deki bu yasama danışma organı, büyük ölçüde Çin Komünist Partisi üyelerinden oluşuyor.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: Çin Çin Türkiye China Turkey CRI TURK CRI TÜRK cri türk cri turk CRI TURK FM CRI TÜRK FM cri türk fm cri turk fm CRI Türkçe CRI Turkish Jackie Chan
1 12 Ekim 2019
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • husoo1945
  husoo1945 13 Ekim 2019 - 00:14çince çok kolay lan yanşin cınşin. almanca da öyle haynın maynın.
  +1
  • ichtyanthropos
   ichtyanthropos 12 Ekim 2019 - 22:44Daha Hongkong, çin'e dönmeden önce Hongkonglu ünlüler, sanatçılar yazarlar vs. ile röportaj yapmışlardı. Çoğu Kanada'ya, Fransa'ya falan giderim diyordu, ama bu Jackie, ben kalır, işime devam eder, bir şekilde anlaşırım diyordu.
   Her ne kadar batı'da dövüş filimleri oyuncusu olarak meşhursa, Çhc'de de daha cok şarkıcı olarak ünlüdür. Anadili Kantonca olmasına karşın, "mandopop" söyleyebilmek için mandarince'yi de (sonradan) öğrenmiş.
   • kemalkılıcdaroglu
    kemalkılıcdaroglu 12 Ekim 2019 - 19:34Kendisi Hong Kong'un sayılı zenginlerinden ve olaylar sonrasında hemen yandaşlık yapmaya başlamış.
    -3
    • onoka
     onoka 12 Ekim 2019 - 20:29hk ile yakın bağlantılarım olduğu için biliyorum kk abi, daha öncede pekin sevdalısı bi abi idi bu, onun için hk gençleri sevmez bunu
     +1
   • federson
    federson 12 Ekim 2019 - 17:09Konuyu anlamadım ama yinede üzüldüm lan :'( Jackie Chan adam gibi adamdır
    © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...