Aksaray'da Otizmli Çocukların Yuhalanması

enfazlaonalti enfazlaonalti diyor ki;
Vicdansız eylem: Aksaray'da otizmli öğrencileri yuhaladılar...

İddiaya göre Aksaray'da bulunan Merkez Mehmetçik İlkokulu'nda velilerin, okulda eğitim gören otizmli öğrencilerin sınıflarının kapatılmasını talep etti. Yine aynı iddiaya göre, okulun çıkış saatinde bir araya gelen veliler, otizmli çocukları yuhaladı. Türkiye Otizm Meclisi konuya ilişkin açıklamasında eğitim hakkının anayasanın güvencesi altında bulunduğuna dikkat çekti. Türkiye Otizm Meclisi önlem alınması için gerekli girişimlerin de başlatılacağını duyurdu. İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği Başkanı Sedef Erken de yaşananlara "Keşke biraz insan olabilseniz ve bu birlik halinizi, gücünüzü faydalı işlerde kullansanız" ifadeleriyle eleştirdi. Yetkililerin önem almadığının altını çizen Erken velilere de "Umarım çocuklarınızda karşınıza çıkmayan otizm ve benzeri nörolojik farklılıklar torunlarınızda karşınıza çıkınca derneklerimize gelir destek isterseniz. Bugünkü bütün kötülüğünüze rağmen o gün yine biz elinizden tutacağız. Çünkü size benzemiyoruz ve hiçbir zaman benzemeyeceğiz" sözleriyle tepki gösterdi.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: otizmli öğrenciler aksaray eylem protesto yuhalama özel eğitim özel çocuklar bakanlık merkez mehmetçik ilkokulu veliler istanbul haber global tv
2 07 Kasım 2019
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • taximlee
  taximlee 07 Kasım 2019 - 16:50insan suliyetindeki şeytanlar bunlar. nasıl bir gaflete düştünüz siz. anayasal bir hak olan eğitim hakkını siz kimsinizde önüne geçiyorsunuz. hak hukuk bilmeyen çomarlar sizi
  +11
 • manillss
  manillss 07 Kasım 2019 - 17:06Hazır olun çomar momar şu bu bitti çok daha fena, çok daha üst seviye cehalet dolu bir kitle geliyor.
  +9

Tüm Yorumlar

 • jagataii
  jagataii 08 Kasım 2019 - 09:49ANADOLU yine şaşırtmadı.
  • kemalkılıcdaroglu
   • kemalkılıcdaroglu
    kemalkılıcdaroglu 07 Kasım 2019 - 20:34Yıllardır öğretmenlik yaparak iç Anadoluyu gezen biri olarak söyleyebilirim ki, o ilk okul, şehrin en gözde okuludur ve o velilerin hepsinin AKP içinde en az 2 tane tanıdı vardır ve yarıdan çoğu da bir şekilde akp ve yan örgütlerinin üyesidir.
    Siyasal İslam, ta AKP iktidarından çok önce, hatta İstanbul belediyesini bile kazanmadan önce çoğunluk olduğu için övünmeye başladı. İktidar olunca da, sırf iktidar olduğu ve her seçimi- referandumu kazandığı için kendisini mutlak haklı olarak görmeye başladı. Heler 2010 yetmez ama evet referandumundan sonra.
    Geziden sonra Tibet diye bir çocuk kaybolmuştu (sonradan cesedi bulundu). O zaman çocuğun ailesi geici-Alevi diye alay ederek başladılar.İntihar eden öğretmenlere, cehapeden bir oy eksildi diye alay ettiler.
    Sonra Ankara garında bombalanarak ölenlere yuh çeken Konyalılar farklı mıydı? Kitleler de faşizimin suç ortağıdır. Şimdi de sanki kendilerinin bir sonraki evlatları otistik-disleksi olmayacak ya da kazada sakat kalmayacaklar gibi, engellileri yuhluyorlar. Ne diye şaşırıyorsunuz. Naziler engellileri (özellkle zihinsel engellileri) daha iktidara gelmeden katletmeye başlamıştı.
    Mücadele ettiğimiz toplum bu, ahlak bu, iktidar bu.
    +2
    • hakkıbulut
     hakkıbulut 07 Kasım 2019 - 19:42otizmi bulaşıcı bir hastalık zannediyor olabilirler.
     • voltranın kafası
      voltranın kafası 07 Kasım 2019 - 19:34İnsan hangisine küfür edeceğine şaşırıyor.
      +2
      • jewsarica
       jewsarica 07 Kasım 2019 - 18:32bu cehalet falan değil bildiğin kötülük. nasıl bu kadar kötü kalpli oluyorsunuz?
       +6
       • cinsherif
        cinsherif 07 Kasım 2019 - 18:08cahil orospu çocukları modernleşmeye çalışınca böyle şeyler oluyor işte. iç anadolu çomarı bu ülkenin gelişmesine en büyük engeldir.
        +4
        • manillss
         manillss 07 Kasım 2019 - 17:06Hazır olun çomar momar şu bu bitti çok daha fena, çok daha üst seviye cehalet dolu bir kitle geliyor.
         +9
         • kingler
          kingler 07 Kasım 2019 - 17:01hepimizin bilgiği belli iller var bazısı büyükşehir. bu illere üniversite açılıyor hizmet yapılıyor yollar tramvaylar metrolar yapılıyor. ama içinde yaşayanlar hiç bir şekilde günümüz dünyasını anlayamayan ve anlama ihtimali de olmayan köylüler. Bu insanlar modern dünya nimetlerini hak etmiyor bunları büyük şehir yapmayın mezra yapın kaza yapın ilçe yapın ki kafalarının içindeki ilkellik ile yaşayıp ölüp gitsinler. il yapmışsın ama koca ildeki ünlü tek şey somun ekmek ve otobüslerin mola verdiği dinlenme tesisi ne kadar turistik değil mi? yıkın amk komple tarla yapın bişeyler ekin. hiç değilse ektiğiniz şeyin fiyatı ucuzlar millet sebze meyve yer beynine vitamin gider böyle mal mal protestolar yapmaz
          +8
          • onoka
           onoka 07 Kasım 2019 - 20:26reis bu günümüze gelememe değil, geçmişin insanı böyle bi şey yapmazdı, utanırdı. bu olay tamamen günümüzün hastalığı
           +2
         • taximlee
          taximlee 07 Kasım 2019 - 16:50insan suliyetindeki şeytanlar bunlar. nasıl bir gaflete düştünüz siz. anayasal bir hak olan eğitim hakkını siz kimsinizde önüne geçiyorsunuz. hak hukuk bilmeyen çomarlar sizi
          +11
          © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...