Tampon Bölgede Mahsur Kalmak

Türkiye ile Yunanistan Arasındaki Tampon Bölgede Kalan IŞİD'li, Özerkliğini İlan Etti...
<
Türkiye'nin Suriye'de sürdürdüğü Barış Pınarı Harekatı'nda yakaladığı IŞİD'li terörist, bugün Edirne Pazarkule Sınır Kapısı'ndan sınır dışı edildi. Yunanlıların kabul etmeyip geri gönderdiği IŞİD üyesi, Türkiye tarafından da kabul edilmeyince iki ülke arasındaki tampon bölgede özerkliğini ilan etti...

Barış Pınarı Harekatı sırasında yakalanan IŞİD'li, tutulduğu İstanbul Göç İdaresi'nden bugün sınır dışı edilmek üzere Edirne'ye getirildi. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşı olduğu iddia edilen IŞİD'li Türkiye'den sınır dışı (deport) edilmek üzere Pazarkule Sınır Kapısı'na getirildi. Pazarkule'den Yunanistan'a sınır dışı edilen terörist, karşı tarafta bulunan Kastanies Sınır Kapısı'ndaki Yunanlı görevliler tarafından kabul edilmedi.

Yunanlılar, teröristi yeniden Türkiye'ye yaya olarak geri gönderdi. Türkiye'nin de kabul etmediği terörist, iki ülke arasındaki tampon bölgede beklemeye başladı. Bekleyişinin ilk dakikalarında hakim olan panik duygusunu yavaş yavaş üzerinden attığı gözlenen IŞİD'li, bir süre etrafını inceledikten sonra aslında hiç de fena bir yerde olmadığına hüküm verdi.

"Baya yeşillik falan, ben burayı eker biçerim" diyen IŞİD'li, önce sınırın Türk tarafına doğru gelerek yetkililere "Bi şey sorucam, şimdi bu benim durduğum yer sizin toprağınız değil di mi?" sorusunu yöneltti .Türk yetkililerden "hayır" yanıtını alan IŞİD'li daha sonra Yunanistan tarafına giderek oradaki yetkililere de aynı soruyu yöneltip yine "hayır" yanıtı aldı.

"Kabinemizi en kısa sürede kuracağız"

Bulunduğu tampon bölgenin teknik olarak kimseye ait olmadığından emin olduktan sonra gömleğinden bir parçayı yırtarak yakındaki bir ağaçtan kopardığı dalın ucuna asan IŞİD'li, "O zaman madem kimsenin değil, bundan sonra burası Abdusselam el Gazabi Cumhuriyeti. Hadi bakalım" sözleriyle özerkliğini ilan etti. Bu noktadan soran adının Abdusselam el Gazabi olduğu anlaşılan IŞİD'li, sınırın Yunanistan tarafındaki yetkililerden bir adet tükenmez kalem ve bir kaç A4 kağıdı temin ettikten sonra her iki taraftaki yetkililerin şaşkın bakışları arasında özerk bölgenin ilk anayasasını da kaleme almaya başladı.

Başkan el Gazabi, basına yaptığı ilk açıklamada, Türkiye tarafından sınırdışı edilecek yeni IŞİD'lilerle birlikte yakında özerk bölgenin ilk kabinesini de kuracağını belirtirken, en yakın zamanda Türk ve Yunan Dışişleri yetkilileriyle sınır güvenliği ve ikili ticaret ilişkileri konusunda temasa geçeceğini ifade etti. "Niyetimiz Suriye ve Irak'ta devlet kurmaktı ama gelinen noktada burası da hiç fena değil. Hatta bi şey diyim mi, galiba daha iyi oldu böyle ya? Küçük müçük ama o nispette derdi de az. Kafamız rahat olur en azından" sözleriyle gelişmelerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Gazabi, Özerk Abdusselam Gazabi Cumhuriyeti'nin ulusal marşınının ilk notalarını da ıslıkla çaldıktan sonra marşın kalanını bestelemek üzere basın açıklamasına son verdi.
Kategori: Komik
sitene ekle
Etiketler: dunya Sınır dışı etme suçluların iadesi Yunanistan Sınır Kapısı video
1 13 Kasım 2019
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • edgar90davids
  edgar90davids 13 Kasım 2019 - 11:04vurun amq ibnesini
  +8
 • ereksiyonist
  ereksiyonist 13 Kasım 2019 - 10:52Bu metinin zaytungdan alınmadığına emin miyiz?
  +5

Tüm Yorumlar

 • sogno
  sogno 13 Kasım 2019 - 18:12sıkın kafasına gebersin amın oğlu ne beslionuz elin terörist amerikalısını
  +4
  • derinsiyah
   derinsiyah 13 Kasım 2019 - 16:41Tampon bölgede götüne tampon yaparlar artık. Amınakoduğumun insanlıktan nasibini almamış conisi seni, terörist köpek.
   +4
   • ZIPKIN
    ZIPKIN 13 Kasım 2019 - 13:39ne kadar kötü bir his dünyada kimse seni istemiyor ülkesine. çöpten betersin resmen bok muamelesi görüyorsun. empati kurduğum da zannedilmesin boktan beterler çünkü...
    +5
    • vallamı
     vallamı 13 Kasım 2019 - 13:02tdk: göt gibi kalmak
     +1
     • kingler
      kingler 13 Kasım 2019 - 12:20zaten adımız barbar değil mi amk vurun ölsün sktiğimin ar*bı
      +2
      • oanniyah
       oanniyah 13 Kasım 2019 - 14:09barbar falan değiliz. birileri kuyruk acısıyla yakıştırıyor diye "barbar" olmayı kabul edecek değilim. bütün dünya tarihini okuduğun zaman kimin barbar olduğu gayet ortada.
       +3
      • kingler
       kingler 13 Kasım 2019 - 18:21keke ben olmadığımızı biliyorum da adın çıkmaya çıkmış. öldürmeyince aaa Türkler barbar değilmiş demeyecekler ki. ama öldürürsen barbar Türkler yine şaşırtmadı diyecekler
       +2
      • zeeen
       zeeen 13 Kasım 2019 - 19:37gerektiğinde analarını bir güzel siktiğimiz için barbar olduk. yoksa savaşmayan ırk neredeyse yok
     • mrtasan
      +3
      • edgar90davids
       edgar90davids 13 Kasım 2019 - 11:04vurun amq ibnesini
       +8
       • ereksiyonist
        ereksiyonist 13 Kasım 2019 - 10:52Bu metinin zaytungdan alınmadığına emin miyiz?
        +5
        © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...