Çin'in Ürettiği J-20 Savaş Uçağı

mtakcd mtakcd diyor ki;
Çin'in büyük bir gizlilik içinde geliştirdiği yeni savaş uçağı Chengdu J-20, 'Airshow China' etkinliğinde ilk kez görücüye çıktı.

Zhuhai kentinde 1 Kasım'da düzenlenen etkinlikte gösteri uçuşu yapan J-20'ler Amerikan F-22 jetlerinin muadili olarak tasarlandı.

Uzmanlar, J-20'nin radara yakalanmama özelliğine sahip, havadan havaya çatışmalarda ön plana çıkan F-22 Raptor tipi jetlere benzerliğine dikkat çekiyor.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: J-20 fifth gen fighter Çin'in Ürettiği J-20 savaş uçakları ilk kez görücüye çıktı çin china
0 03 Aralık 2019
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • omer1995
  omer1995 04 Aralık 2019 - 20:54aq sömürgeci orospu çocuklarının yüz yıllardır yaptığı gibi yeni bir korku imparatorluğu yaratıyorlar.
  eski düşman rusyaydı şimdi çin oldu, he ellerine fırsat geçerse hepimizi sikerler halbuki amerika eline fırsat geçerse jim beam cola verip hamburger pişiriyor bize.

  sen kendi ülkeni dünyanın olmazsa olmazı yapmadıkça gelen sömürür giden sömürür kardeşim.
  +1
  • kalimeras
   kalimeras 04 Aralık 2019 - 20:4840 yasindayim ve size simdiden söyleyim cinin emparyal bir guc oldugu dunyada yasamak istemezddim.
   -1
   • xeniusian
    xeniusian 04 Aralık 2019 - 14:11Türkiye artık güçsüz bir ülke olduğunu kabullenmeli. Özellikle Türk halkı bu gerçekle yüzleşmeli yoksa yok olup gideceğiz. Dünyada her sıralamada en sonlardayız ekonomi eğitim spor dışa bağımlılık ne ararsan sonlardayız bu gerçekle neden yüzleşilmiyor anlamıyorum. Türkiye'nin en büyük handikapı hiçbir ekonomik gruba tam üye değil kah rusyaya yanlıyoruz kah amerikaya kah avrupaya bunların üçüde ayrı güçler ve birbirleriyle rekabet halind eolan güçler çok saçma değil mi günlük politikalarla bi ona bi buna yanlamamız. Bunlardan biriyle doğprusuyla yanlışıyla tam ittifak olmazsan olmaaz yok olup gidicez. Bilmiyorum denge politikası çok riskli bir anda oortada çük gibi kalabilirsin . bir de ne uzadım ne kısaldım durumu var bu yüzden işimiz çok zor bakın ülkede kalifiye adam kalmayacak 20 yıla herkes kanada avruğa göçtü veya göçmek peşinde. Altın varak sevdalıları ülkeyi yedi bitirdi.
    +1
    • goddamnit
     goddamnit 03 Aralık 2019 - 19:56valla çin çok pis geliyor, afrikada borçlandırmadıgı ülke kalmadı, lityum toryum vb. gelecekte degerli olacak madenler nerde varsa kapak attı, yapay zeka insansız savaş makineleri robotik yazılım hepsinde dünyada bir numara olma yolundalar, abd rusya falan hepsinin anasını belleyip dünya lideri olacak gibi
     +7
     • Bilader
      Bilader 03 Aralık 2019 - 18:09çin çen çooo hoooo cihe çaıhaa çoo çoo cuhi çooo...

      Yani;

      Bu adamlar dünyanın başına geçerse, Amerika'yı bile mumla ararız...
      +1
      • Mustafacan26
       Mustafacan26 03 Aralık 2019 - 17:51Birbirinizi bu kadar s*kmeyin be kardeşim! Nedir bu nüfus!
       • cuidellli
        cuidellli 03 Aralık 2019 - 17:27Abla güzelmiş
        • murriko
         murriko 03 Aralık 2019 - 17:01uzun zamandır Çin i takip ediyorum. az biraz okuyor, izliyorum. ekonomisi, sosyal hayatı, yemekleri, yayılmacı politikası v.s.

         şimdi size çok önemli bir bilgi vereceğim beyler, bu adamlar son 20 yılda dünya ülkeleri arasında en büyük silahlanma ve cephane yığımını gerçekleştirmiş. ellerindeki silahlar çok güçlü, nükleer ve kimyasal silahlar da yine son 20 yılda aşırı derecede artmış vaziyette.

         heryere yayılıyorlar, moğolistanın doğusu, tibeti zaten hallettiler, soydaşlarımız uygur türklerinin anasını belliyorlarlar, mançurya zaten tamamen zapt edilmiş vaziyette, hong-kong da işler çok karışık tepelerine biniyorlar adamların.

         anlayacağınız bu ibneler dünyanın ebesini sikmek için fırsat kolluyorlar ve önlerine ne engel çıkarsa silip süpürmeye hazırlar, bırakın amerikayı rusya bile bunlardan çekiniyor. en büyük destekçisi kuzey kore! nüfusları deli gibi artmış vaziyette. anlayacağınız çok güçlüler ve bütün dünya bu adamlardan çekiniyor.

         adeta uyuyan ve uyanmak üzere olan bir dev Çin. ellerine geçecek ilk fırsatta yayılmacı ve istilacı şiddetini daha da arttıracak gibi gözüküyor.

         ve işin şu boyutu da var merhametsiz ve acımasız bir millet. urumçide tibette neler yaptıklarını herkes biliyor. yine batı ülkeleri amerika ingiltere fransa bunlara nazaran soft kalır. buralarda insan hakları demokrasi vs. benimsemiş örgütler ve insan toplulukları var. ama çin öyle değil, devlet olarak da halk olarak da merhametsiz.

         son sözüm, Çin den korkun!
         +8
         • onoka
          onoka 03 Aralık 2019 - 18:30reis, dediğin gibi silaha bu kadar yatırım yapıp aynı derece kendi toplumuna da baskıcı olup, ve bazı parti üyelerinin de uç zenginlik yaşadığı etnik olarak dışarıya yüzde 70 biz han lıyız demelerine rağmen oldukça karışık bir etnik yapıya sahip olmalarından ötürü, pekin hükümeti önümüzdeki 30 yıl içinde patlayacağını sana rahatlıkla söyleyebilirim ha bu bölgedeki amerikan etkisini kırmak için filipinlerle yapacağı bir savaşla ya da başka bir krizle göreceğiz
          +1
        • esprituel
         esprituel 03 Aralık 2019 - 16:12Bu heriflerden her şey beklenir aq
         © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...