29 Yaşındaki Evsizle Yapılan Röportaj - Ankara

618 izlenme - 14 Ocak 2020
atgafası atgafası diyor ki;
Ankara'da sokaklarda yaşayan Hasan kağıt mendil satarak yaşamaya çalışıyormuş. Haftada bir gün otelde kalıp banyo yapabilen Hasan'la yapılan röportajını izliyoruz.
Kategori: Amatör
sitene ekle
Etiketler: sosyal medya fenomenleri fenomenler sokakta yaşayan evsiz
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • leone1907
  leone1907 14 Ocak 2020 - 10:04genç yaşında sokaklara düşmüş sefil durumda halen allaha şükür diyor, bu zihniyetle 3.dünya ülkesi olmaktan çıkamayız
  +13
 • kobra25cm
  kobra25cm 14 Ocak 2020 - 10:58bu arkadadaş suriyeli olsaydı devlet ev de bulurdu iş de.
  +10

Tüm Yorumlar

 • kralece
  kralece 19 Ocak 2020 - 01:07benim anlamadığım şey şu, lisede makine okumuşsun, garsonluk yapabiliyormuşsun, elin kolun sağlam, ankara 5 milyonluk şehir, bulamıyor musun abi bir iş 5 milyonluk şehirde. tezgahtarlık olur, boyacı çıraklığı olur, tesisatçılık olur, evden eve taşımacılık olur yani ne bu acziyet, 90 yaşında adam olsan anlayacam da bilemiyorum.
  • serdarkara
   serdarkara 14 Ocak 2020 - 23:23Aslında bizde biraz Hasan gibiyiz. sadece beklentilerimiz ondan biraz daha yüksek. Biz de daha iyi bir evde yaşamak, daha fazla paramızın olmasını ve belki de bir arabamızın olmasını .hep umut ederek yaşayıp bekleyeceğiz. Ve Hasan gibi zor durumdaki insanları görünce halimize sevinip onlarınkine üzüleceğiz.
   Lükslere alışmak onları zamanla zarurete dönüştürür.
   • kemalkılıcdaroglu
    kemalkılıcdaroglu 14 Ocak 2020 - 20:30Kadere imanın ilginç yanı, insanın kaderi yanındayken, yani işleri iyi iken inanmayıp, işler kötü gittiğinde kadere inanması.
    +1
    • rumplestiltskin
     rumplestiltskin 14 Ocak 2020 - 17:58Bir ateist olarak söylüyorum; adam zaten herşeyini kaybetmiş.Tutunacak bir umudu var..Tek bir umut.Allah tarafından kaderinin değişeceğine inanmak istiyor.Sırf sikindirik ideolojilerinize ters düştüğü için istiyorsunuz ki oda olmasın.Napsın bu adam intihar mı etsin yada insan sevgisi!ne mi sarılsın ? dünya barışına ve kardeşliğe mi inansın ?

     Adam aç.Aç insan ideolojik kaygılar duyamaz,aç insan felsefe yapamaz,aç adam sadece karnını nasıl doyurabileceğini düşünür.Herif ısınmak için düz betona karton serip havalandırma önünde uyuyor.Siz kalkmış düzene isyan etmediği için suçluyorsunuz..Halbuki gıkını çıkarsa rutubetli bi hücrede tek başına çürürken ruhunuz bile duymayacak.

     Peki biz toplum olarak onları gördükçe halimize şükredip egomuzu tatmin etmekten başka ne yaptık? Önce bunun cevabını verelim.

     Adam şükrettiği için 3. dünya ülkesi oldugumuzu zannediyorlar.Evet 3. dünya ülkesiyiz ama fakir insanlar şükrettiği için değil, zengin ve karnı tok insanların kendilerinden başka kimseyi düşünmediği,mum yakmak yerine karanlığa ağız dolusu küfrederek ona buna akıl vermekten başka bi sike yaramadığı için bu haldeyiz.

     Sen karnın tokken açın haklarını savunmadıkça ancak aç kaldığında anlarsın kimse tarafından siklenmediğini,sözünün ve varlığının bir kıymeti olmadığını.

     Özetle siktir edin adamın dinini falan sorgulamayı.Toplum olarak biz ne yapabiliriz ? Üzerimize düşenleri yapıyor muyuz diye takkeyi önümüze koyup bir düşünelim derim.
     +7
     • dismacunlari
      dismacunlari 14 Ocak 2020 - 14:44Dinin iyi tarafı; insanlara dayanma gücü vermesi. Özellikle bu tarz arka arkaya kötü olaylar yaşayıp hayatının kontrolünü ciddi derecede kaybetmiş insanlara büyük bir umut oluyor. Genel olarak ya allah bana bir gün yardım edecek beni sanıyor, ya da allah bana bu hayatta mutluluk vermedi diğer tarafta çok rahat edicem düşüncelerini besliyor. Fakat kötü tarafı ise; bazı insanlar bu düşüncelere inanılmaz kapılıp her şeyi allahtan bildiği için ya allah bana yardım edecek ben bekleyim düşüncesi ile pek bir şey yapmıyorlar ya da bu işler allahtan diyip bu işin arkasındakı gerçek suçluları göremiyorlar. İşin özü din ve inanç bir çeşit uyuşturucudur az miktarda alırsan keyif verir, aşırı alırsan overdose olursun. Birden kesersen ise yoksunluktan gidersin. Bir çok insanın dinden çıktıktan sonra intihar etmesinin asıl sebebi de bu zaten.
      • benimadimcemil
       benimadimcemil 14 Ocak 2020 - 11:33herkes bu cocugu kutsal mertebelere cikardi da, ben bi psikolojik sorunu oldugunu dusunuyorum. ev araba alanlar insallah iyi bir psikologa da goturur. hatta psikiyatra. kafasi da guzel olabilir hafiften.
       • kobra25cm
        kobra25cm 14 Ocak 2020 - 10:58bu arkadadaş suriyeli olsaydı devlet ev de bulurdu iş de.
        +10
        • kaliteliyorum
         kaliteliyorum 14 Ocak 2020 - 10:40doğru söylüyor allah insanı sınar kapitalizm allahtır ve insanları sınar
         +5
         • sahibeda
          sahibeda 14 Ocak 2020 - 10:183 kelimesinden birisi şükür...bu da raconu öğrenmiş...yakında ev falan alırlar buna
          +7
          • leone1907
           leone1907 14 Ocak 2020 - 10:04genç yaşında sokaklara düşmüş sefil durumda halen allaha şükür diyor, bu zihniyetle 3.dünya ülkesi olmaktan çıkamayız
           +13
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...