40 Yıldır Dağda Yaşayan Adam İskender Gündüz - Balıkesir

mkyb mkyb diyor ki;
Şimdi İskender abinin hayat hikayesinden bahsedeyim : İskender abi 1946 doğumlu Balıkesirli. İzmir Karşıyaka kolej mezunu üniversite terk 3 yabancı dil bilmektedir. Evliydi iki oğlu varmış 68 ve 70 doğumlu biri Ahmet diğeri Ali Haydar isminde eşinin ismi Ayşe. Eşi Afyon Emirdağlıymış. Bi süre Balıkesir merkezde bakkal dükkanı işletmiş. Daha sonra eşiyle birlikte iki yıl istanbulda yaşamış 80 olaylarında biçok kez hapse girmiş. Sağ sol olaylarından dolayı hapiste çok işkence yapılmış. Hayalarından dahi elektirik verilmiş orada beyninden bi darbe almış akli yönden. Daha sonra annesiyle tartışmış. Anneside diğer odaya gidip kendini asmış. Onu öyle görünce akli dengesini iyice yitirmiş kendini suçlu hissedip kendini dağa vurmuş. Dağda aksamları ANAAAAA diye bi baģırırmış. Köy inlermiş sesinden sonra eşide terketmiş. Onu çocuklarını alıp Belçikaya yerleşmiş. Daha sonra çocukları bikaç kez gelmişler yanina götürmek istemisler gitmemiş devletine milletine insanlara küsmüş ve 40 yıldır dağda yaşamaktadır. 35 yıl eski bi maden ocağında kalmış orası göçünce videoda görülen kendini bi kovuk yanına taş duvar örmüş ve bi 6 yılda orada yaşamış üstü açık içerisi 1 metre kare ya var ya yok ve 1 yıldırda kaymakamlik sosyal yardımlasmanın yapmış olduğu barakada yasamaktadır ilk etapta orayada girmek istememistir ama rica ettik artık orada yaşıyor eski magarasinin duvarinı tekrar oraya girmesin diye çobanlar yıkmış eski magarasında sürekli diz çöküp oturmaktan diz kapaklarında sorun oluşmuş galiba ama şuan ayağa kalkmaya başladı ve baska bi yerde kesinlikle yaşamak istemiyor burası benim yuvam ben burda mutluyum diyor onu orada indirmek icin kimler kimler girdi devreye vaktinde Cüneyt Arkın babacan programına çekim yaptı onunla Türkan Şoray geldi Samanyolundaki maceracı Sadettin Teksoy ve bir çok TV çekim yaptı huzur evine yatırmak istediler kesinlikle gitmek istemedi. Zorla götürürseniz orda intihar ederim oldürürüm kendimi diyor. Köy içindede kesinlikle yaşamak istemiyor. Beton evlerde bana yaşam hakkı yok diyor İskender abinin hayatı böyle tam bir dram ama İskender abinin akli dengesi yerinde olmasada zehir gibi hafızası var sohbeti çok güzel ama eski hayatından kesinlikle bahsetmek istemiyor.

https://alkislarlayasiyorum.com/icerik/394154/2-dil-bilen-adamin-40-yildir-balikesirde-magarada-yasamasi
Kategori: Türk İşi
sitene ekle
Etiketler: iskender gündüz dağ yaban balıkesir
2 21 Ocak 2020
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • ay2805402608
  ay2805402608 23 Ocak 2020 - 22:35 tadında xanax..
  +1
  • asianlover
   asianlover 22 Ocak 2020 - 20:48Yazık yahu böyle iyi adamlar hep sıyırıyor filmin sonunda.
   • ercu09
    ercu09 22 Ocak 2020 - 00:23durup durup aklıma 700 küsur tl lik gss borcum geliyor

    (2002 senesinden bu zamana kadar sigortam yatar sadece 6 aylık bi işsizlik süreci geçmişti başımdan ve tek bir aspirin tanesi bile almamıştım ona rağmen kitlediler o rakamı neyse)

    ulan diyorum sulak bi yerde dağa çıkayım patates yumurta kertenkele çekirge ne varsa işte yer içer hayatta kalırım amk diyorum..bir gün gerçekten zıvanadan çıkıp istemiyorum sizin sağlık,hukuk,emniyet vs vs sistemlerinizi siz bana karışmayın ben size karışmıyayım diyeceğim..belki o zaman huzur buluruz amk dünyasında.
    +3
    • omer1995
     omer1995 21 Ocak 2020 - 20:4940 yıldır dağda yaşayan adam başlığını ak saçlı ak sakallı amcayı görünce böyle felsefi sözler falan duyacam, yeni nesile ve topluma sövecem diye açtım.
     hayatımda gördüğüm en boş muhabbete ortak oldum.

     dayı yumurtayı niye götüne sokuyorsun
     -heah böyle kapatıyorum, kapatınca iyi olur
     -3
     • shrek01
      shrek01 21 Ocak 2020 - 18:15Şarabın içine kibrit külü, diken ve ekmek attı lan adam. Hayır o kadar da emin ki kendinden niye yaptı diye sorgulamadım bile.
      +4
      • hakkıbulut
       hakkıbulut 21 Ocak 2020 - 14:44iyi insanlar hassas olurlar.
       +5
       • kingler
        kingler 21 Ocak 2020 - 10:36catain fantastic. izleyin o filmi. süper kahramanlı olan skik filmi değil viggo mortensenin oynadığı filmi.
        • profesöriterol
         profesöriterol 21 Ocak 2020 - 10:05Adam bizim standartlarımıza uymayıp hayatını yaşıyor Allah yardımcısı olsun yüreği güzel kaderi kötü abimiz.
         +3
         © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...