Nükleer Santralin Dev Kulelerinin Yıkılma Anı

699 izlenme - 15 Mayıs 2020
atgafası atgafası diyor ki;
Almanya'nın güneyinde, atıl vaziyetteki Philippsburg 2 Nükleer Santrali'nin soğutma kuleleri kontrollü şekilde yıkılmış.
Kategori: Genel
sitene ekle
Etiketler: nükleer santral kule yıkım ilginç videolar

Yorumlar

Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • 100 kasa kazanır
  100 kasa kazanır 16 Mayıs 2020 - 01:47ama bu Dark!
  • Dirty_Harry
   Dirty_Harry 15 Mayıs 2020 - 14:42çok güzel yıkıldı
   +2
   • farafilli
    farafilli 15 Mayıs 2020 - 14:41Energiewende Almanların en büyük fiyaskosu! Nükleer Santralleri 2022'ye kadar kapatacaklarmış! Keşke Nükleer Santralleri yıkma heveslerini Kömür Santrallerini yıkmakta gösterselerdi. Daha birkaç yıl önce enerji ihtiyaçlarını karşılayamadıkları için kömür santrali açtılar. Kurdukları rüzgar türbinleri şirketleri iflasa sürükledi, insanların elektrik faturaları yüzde50 arttı. https://www.youtube.com/watch?v=JM5mvn_JKcQ
    https://www.youtube.com/watch?v=UvMXwOYFwJc
    -2
    • farafilli
     farafilli 16 Mayıs 2020 - 07:47@oanniyah Türkiyeyle ilgili bir yorum yatım mı? Video Almanyayla alakalı ve Almanyayla alakalı bir yorum yaptım. Energiewende bir fiyaskodur kendi yayımladıkları raporda bile hedefleri tutturamadıklarını söylediler. 2 kere 2 4 bu kadar basit.
    • farafilli
     farafilli 17 Mayıs 2020 - 11:26@oanniyah Yorumdaki amacım yenilenebilir enerji kaynaklarını arttırmak uğruna nükleer santrallerin yıkılmasına göz yummanın ne kadar mantıksız olduğuydu. Peki bunu belirtirken ne yaptım? Verdiği zararları örnekler vererek açıkladım. Bu örneklerden birisi de elektrik faturalarının artmış/artacak olmasıydı. Ki aynısı burada da yapılacak olsa bu durumdan Türkiye münezzeh olmadığı için benzer sonuçları burada da alırdık. "Bakın Türkiye'de her şey çok güzel Almanya kötü" gibi bir argüman üretmiyorum. Bağlamı olması gereken yerden koparıp 'Straw Man Fallacy' yapmanın lüzumu yok.
    • farafilli
     farafilli 17 Mayıs 2020 - 14:35@oanniyah İçinde bulunduğumuz durum hiçbir zaman iyi olmadı ki. Görünen o ki, çoğu kişi bu durumdan gayet hoşnut. Durumun iyi olmadığını söyleyeni de tefe koyuyorlar. Bu yüzden de Türkiye'nin durumu hiç bir zaman da iyi olmayacak dolayısıyla ben durumumuzdan söz etmeyi bıraktım çünkü bir etkisi yok. Sosyal medyada takılıyor iki video altına yorumumuzu, fikrimizi beyan ediyor, bir anlığına da olsa stresimizi, halimizi unutup yaşayıp gidiyoruz. Aslında her şey bu kadar basit.

   Popüler İçerikler

   © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...