Nutella Gerçekleri ve Türkiye Fındık İlişkileri

1.371 izlenme - 05 Haziran 2020
oxygenedokuz oxygenedokuz diyor ki;
Ekonomist Çoban isimli youtube yayıncısının konu ile ilgili açıklamalarını dinliyoruz.

Çevre katliamı bir sorun, kanser riski ayrı sorun. Türkiye'de üretilen fındıkın fiyatını kim belirliyor.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: türkiye tarım fındık nutella kanser küresel şirketler politika çiftçi çikolata hastalık çevre katliamı

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • agah tasci
  agah tasci 05 Haziran 2020 - 22:00Bir şeye karşı çıkmak ya da desteklemek için bilimsel veriler ve onaylı bilgilerle hareket edin. Böyle google çöplüğünden derlenmiş bilgilerle uzmanlık taslayan adamları dinlemeyin

  Oturup nutella çükünüzü 15 santim uzatıyo ya da nutella yiyen gay oluyor diye fiyakalı cümlelerle olumlu olumsuz bişey yazsam buna da inanacak tonlarca insan var.


  Teyitsiz bilgiye hayır.
  +8
 • 13erker
  13erker 05 Haziran 2020 - 18:12Ulan en sonda çomara bağlamasa paylaşmayı düşünüyordum ama herif yarım dakikada helallikten girdi dini suistimal etti, Türklükten çıktı milliyetçiliği suistimal etti, paylaşanı siksinler, senin ağalarından bıktık, bir de seni çekemem...
  +4

Tüm Yorumlar

 • turkishlove
  turkishlove 06 Haziran 2020 - 22:23bu videodan sonra o nutellayı gömmediyse ben de hiçbir şey bilmiyorum. (kendi yemediyse bile en sevdiği birine vermiştir. kesinlikle çöpe atmamıştır)

  Bu arada gençler Nutella ile gönül bağım yok baştan söyliyim.

  Nutella'nın anca şöyle bir zararı olur; çok yersen şeker kolestrol o gibi şeylerden patlarsın. Yoksa Nutella'nın kendisinde olan kötü bir özelliği seni hasta etmez.

  yiyip yiyebileceğiniz en güvenli çikolatadır.
  Şuan dünyaya komple radyoaktif serpinti olsa. O ranyoaktivitenin giremeyeceği yerlerden biri de Ferrero rocher fabrikasıdır. Yani nutella'nın kinder'in falan üretildiği fabrika...
  Adamlar'ın korona başlayınca extra bir telaşı hiç olmadı çünkü çalışma prensipleri sanki her an korona virüsü varmış gibi....
  neyse yani başka ürünleri bilmem, hatta ferroro rocherin diğer ürünleri için de birşey demek istemem.
  Ama nutellayı gömün gitsin.
  +1
  • hopdi
   hopdi 06 Haziran 2020 - 12:2102:00 daki oranguntanlar gerçek değil. kostum giyinmiş insanlar onlar.
   • doodrox
    doodrox 06 Haziran 2020 - 10:55Demek ferrero satın alma işlemini yapmasaymış Fındığın kilosu şuan 100-150 tl falandı kuruyemişçilerde.
    +1
    • oxygenedokuz
     oxygenedokuz 06 Haziran 2020 - 08:30Ben şunu görmedim; abi adam anlatmış ama sallamış. Çünkü az önce araştırdım ve şu bilgilere ulaştım ve bu videodaki bilgilerle çelişiyor. Baknız bunlarda linkler. İsterseniz. Okuyun.

     Var mı böyle bir şey? yok.. Adam size ipin ucunu vermiş. Araştıran var mı? Yok.

     Abi sallıyor bu adam... G.tüne mi sordun?
     • burakreis
      burakreis 06 Haziran 2020 - 07:04Arkadaslar keske herif dogru mu diyor diye bir Google'da arasaydinizda oyle yorum yapsaydiniz. Herifin dedikleri kelimesi kelimesine dogru. Findik piyasasini ele gecirmis herifler.
      • terziyan
       • terziyan
        terziyan 06 Haziran 2020 - 06:12fındık borsası hamburg şehrindedir. fiyatı onlar belirliyor. fındık p tr de üretiliyor.
        • ichtyanthropos
         ichtyanthropos 06 Haziran 2020 - 05:27peki, baştakiler yerli ve milli değil miydi hani? nasıl olmuş da satılabilmiş, satışına müsaade alınabilmiş?
         • maviyilan
          maviyilan 06 Haziran 2020 - 02:44Nutella yemem yedirmem. İçinde şeker ve palm yağı olduğu için. Fakat videodaki abinin anlattığı şeylerin çoğu yalan ve abartı.
          Mesela Ferrero Türkiye'deki fındık ihracatçı firmasını alarak nasıl fındık fiyatı belirleyebilir?
          Türkiyedeki üretilen nutella ile dışarıdan ithal edilen nutella'nın fiyat farkına bakarak nasıl içeriğinin daha kalitesiz olduğunu iddia edilebilir?
          • terziyan
           terziyan 06 Haziran 2020 - 06:12bilmediğin konularda ahkam kesmesen de araştırsan nasıl olur? fındık borsası hamburg şehrindedir. fiyatı onlar belirliyor. fındık p tr de üretiliyor. tr de şeker yerine mısır nişastası kullanılır avrupada yasak. saf şeker kullanılıyor.
           -1
         • kiradaoturanboga
          kiradaoturanboga 06 Haziran 2020 - 01:23Bir videoda 'gerçekleri' ibaresi varsa yüzde 99 kolpa veya kulaktan dolma bilgilerle dolu oluyor.
          +2

          Popüler İçerikler

          © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...