Tatilya Hani Tatil Ya

Doğu şehirinde 86 yılında doğmuş büyümüş birisi olarak, elit sayılabilecek bir ailenin çocuğuydum.

Annem çalıştığı için babaNNEmin baktığı (açıklama ileride verilecektir.) İstanbul'a sürekli gidip gelen bir çocuktum. İstanbul'da kaba,şehrimde süt çocuğuydum. Teyzemler İstanbul'da kalırdı. Onların muhitte daha önce hiç görmediğim özellikteki çocuklar beni içten içe dışlarlardı, hatta kendini tutamayıp prim yapmak isteyenler beni dövmeye kalktıklarında ağzının payını vermemle popülaritem biraz artmış olsada, bir şey değişmezdi. Şehirimde tüm çocukları peşimden koşturan disketli el aterim onlar için bir şey ifade etmiyor, Babamın geldiği acenta(sıfır km ) sene 92, corolla onlar için sıradan kalıyordu.
Giydiklerim onlarla aynıydı sahip olduklarımda, fakat onlar anane babane derken ben ,annanne babanne diyordum, ve benim kediden bozma köpek gezdiren makyaj yapan bir babaNNEm olmadı.

İstanbul'a gitmek benim için her zaman bir hüzün taşımıştı, yanlızlıktan sıkılıyor Şehirimde ki ilgiyi bekliyordum.
Bu yalnızlığımdan ailem farkında değildi, Teyzem 6.hisleri olan birisiydi. Beni reklamlarda gördüğüm TATİLYA ya götürdü, (Kayahan'ın İstanbul'a methiye'ler düzdüğü kasetide imha etmişliğim oldu) Tatilya bambaşka biryerdi benim için. Adım başı bir arkadaş edinir patatesimden kolamdan ikram eder. Onunla arkadaş olurdum hala bile yüzleri ve isimleri aklımdadır. (sarışın Selim, dişlek Nükhet,Uzun elma yanaklı Seda) Zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Ölümcül İstanbul'un 3 ayında belki hayatımda endorfin patlamasını yaşadığım yer di TATİLYA.

Şehirime geldiğimde anlatamadım Tatilya expresinde yanımda oturan Selim'i Kanoya bindiğim Nükhet'i Filmde yanyana oturduğum Seda'yı. (Çünkü bana inanmayacaklardı belkide süt çocuğu diyip alay edeceklerdi.)

Tatilya'nın taşınmış olduğunu bu siteden öğrendiğimde beynime kan gitti. Yeni Yalçın'lar Selim,Nükhet,Seda yı nerede tanıyacaklar ve nerede endorfin salgılama rekorları kıracaklar.

Eğer Selim Nükhet Seda bu yazıyı okuyorlarsa, Onlara sonsuz teşekkürler sunuyorum bana insan gibi davrandıkları için.

3 27 Şubat 2011
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...