Böyle Bir Dünyaya Çocuk Getirmek İstiyorum

Çok klişe çoook “böyle bir dünyaya çocuk getirmek istemiyorum” asıl böyle bir dünyaya çocuk getirmek gerekmez mi ya! Soyumuzun apaçi, emo, tiki, esmer k, misstiky, olarak devam etmesine nasıl izin verebiliriz.
Günden güne katledilen doğa, kirletilen denizler, geri dönüşümü olduğu halde sorumsuzluktan sebep dönüştürülmeyen atıkların olduğu düşünülmeyen ve özgürce konuşup yaşanılamayan bu dünyaya bir çocuk getirmek… İşte tam da yapmamız gereken şey bu! Şahsen ben aklı başında bir insan olarak üremeye karar verdim, tam da böyle bir dünyaya çocuk getirmek istiyorum.
Etrafa bakınca – evet faşistçe gelebilir ama bu benim fikrim - ürememesi gereken pek çok insanın çok konuda özgürlüğü kısıtlanmış insanlar olmamıza rağmen üreme özgürlüğünün serbest olması sebebiyle dünyaya zırt pırt çocuk getirdiğini görüyorum. Bu insanlar dünyaya çocuk getirmekle beraber çoğu sadece çüklerinin ucuna bi kılıf takmayı sevmemelerinden dolayı bu işe sebebiyet veriyorlar, karşı apartmana da bi kapıcı yetiştirmek gibi basit bi amaçları dahi olmadan… işte bu kılıfsızlıktan sebep amaçsız dünyaya gelen çocukların çoğu içlerine hiçbir amaç yüklenmeden “höt, zöt, sus, karşı gelme, sen ne bilirsin” gibi laf kalabalıkları içinde büyüyorlar. Ha istisnalar çıkmıyor mu çok şükür ki genlerden çok çevreden etkilenen yaratıklarız, bunların arasından da doğru çevreyi bir şekilde bulup kendini yetiştirenler olabiliyor.
Düşündüm de düşündüğüm her şeyi yüksek sesle söyleyemediğim bir dünyada yaşamak istemiyorum ve çok ütopik gelebilir ama ben bu dünyayı değiştirebileceğime gerçekten inanıyorum. Her sene en az 20 çocuk yetiştiriyorum benimle oldukları zaman zarfı içinde onlara en azından sorgulamayı öğretiyorum, dediğimi hemen yapan çocuklar istemiyorum bana “neden” diye sormalısın diyorum, “bunu yapmak istemiyorsan mutlaka söyle” diyorum. Soru sormayan çocuktan korkuyorum, bir otorite olarak görünen bana hemen itaat eden çocukların huyunu değiştiriyorum “yanlış olduğunu düşündüğünüz konularda insanları uyarın” diyorum. En azından sıraya arkadan girileceğini, arkadaşlarının fikirlerine saygı duymayı öğretiyorum “hoşuna gitmeyebilir ama bu onun fikri saygı göstermeliyiz “ diyorum her ne kadar adına “demoklatik oynama” deseler de alacağımız kararlarda fikir sunmayı ve beğendiği fikri seçmeyi öğretiyorum.
Bir gün yüksek mevkilere geldiklerinde, otorite olduklarında farklı fikirleri dinlemeyi ve hoşlarına gitmese de o fikirler saygı duymayı bilen bireyler olacaklarını biliyorum. İşte ben dünyayı böyle değiştirmeyi planlıyorum çok küçük adımlarla… hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmıyorum bi tek benim uğraşmamla ne olacak demiyorum.
Böyle bir dünyaya düşünmeyi bilen, başka fikirlere saygı gösteren, amacı olan, tükettiğinden fazlasını üreten, belki doğayı, toprak anayı insanla barıştırmayı bile başaracak çocuklar getirmeyi hakikaten görev addediyorum kendime, medeniyetin artmasının sokakta öpüşmekle değil, fikirle, sanatla, bilimle olduğunu bilen çocuklar dünyaya getirmek istiyorum.
Veee arkadaşlar üreyin diyorum, bu dünyanın bu şekilde devam etmesini istemiyorsanız, kıza sokulmanın tek yolunun mikrofonu öte tarafa takmak olmadığını düşünüyorsanız, beyninizi sadece “saçımı hangi gözümün üstüne kapatsam” yada “hangi marka daha marka” gibi düşünceler için kullanmıyorsanız, “amma lakinki öyle değildir” demiyorsanız, annenizin Banu Alkan, babanızın Kadir İnanır olduğunu düşünmüyorsanız, rock şarkılarına böğürerek vokal yapmıyorsanız, gidişine çok yandığınız Tülay isimli tanıdığınız yoksa üreyin ve aklı başında çocuklar yetiştirin.


Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • Twinsen
  Twinsen 21 Temmuz 2012 - 14:09Bu "dünyayı değiştirme" meselesi çok karmaşık bir durum. Öyle bir toplum içerisinde yaşıyoruz ki, insanlar sadece belli şeylere odaklanmış durumdalar. O klasik "at gözlüğü" durumu yani. Bırakın "neden?" diye sormayı, "bu nedir?" sorusunu bile sormayan insanlarla yaşıyoruz. Neyin ne olduğunu bilmeden, sebebini bilmeden, ne söylenirse itaat eden bir toplumu değiştiremedikten sonra dünyayı değiştirmek çok zor geliyor bana. Bundan 2-3 sene evvel o kadar idealisttim ki, gençlik işte. "1 insanın gözünü açsam bir şeydir." diye konuşup duruyordum. Ama o kadar çok gözü kapalı insan var ki, ve o kadar hızlı ürüyorlar ki... Artık daha az inanca sahibim bu konuda. Zaman gösterecek, biz üremeye devam edelim... :) [ispiyonla]
  +1
 • djakman3yuz5yuz
  djakman3yuz5yuz 03 Mayıs 2011 - 10:52Teayyip reyyiz ne diyo? 3Çocuk yapacaksın üüüçççç [ispiyonla]
 • Avuçla kaşıyorum
  Avuçla kaşıyorum 25 Mart 2011 - 21:37tükettiğinden fazlasını üreten (oha) [ispiyonla]
  -3
 • benaslındayeoum
  benaslındayeoum 24 Mart 2011 - 15:56öööğretmenim.canım benim canım benim,seni ben peek çok pek çok severim.sen bir ana sen bir baba.herşeey olduun aartık bana.bu şarkı benden tüm siz ve sizin gibi örtmenlerimize gelsin [ispiyonla]
  -3
© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...